Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Този пом-пом пише че е проектиран още през 1923 г. Това значи че е първо поколение зенитно оръдие, ако има такива неща при зенитните оръдия?
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      1.toj boforsyt na kartinkata e четирицевен (дано не види заядливият модератор )
      2.Гилзите мо моему се "плюят" по улей между двойните оръдия, на чертежите добре се вижда..впрочем на ЗУ-23-2 и там така е изхвърлят.
      3. захранването с лента на пом-пома е било проблем защот лентата е бил абрезентова и е засичала
      4. да това май е първото автоматично зенитно оръдие,сег аима доста бачкане но ако ума любопитни мога да сканирамстатия за сухопътнит вариант.детое двуцевен.

      Comment


        мда, прав си, че е четирицевна установката. може би заради ъгъла във всички онези Discovery footages в които изглежда, че цевите са всъщност доста по-близо една до друга (на еднакво разстояние като при четирицевния пом-пом) съм очаквал да изглежда по-различно

        може би е първо поколение автоматично, но си мисля, че първо поколение зенитни оръдия можем да наречем "противобалонните" оръдия от ПСВ и дори преди нея не твърдя, че съм прав, просто разсъждавам.
        Last edited by 3F122; 24-08-2006, 19:42.

        Comment


          противобалонните в общият случай не са автоматични, ИМХО.

          Comment


            Я дайте някакви линкове за Румънския флот, ако някой знае.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              В едно мое списние има 15 страници за действията на румънските подводници през ВСВ
              П.В.

              Comment


                ако най-накрая си получа обещаният сладолед може да ти сканна от джейнса за ВСВ каквото пише

                Comment


                  Heh, сладоледа го предлагам вече поне 3 пъти. Обаче някои не обича да го черпят....Не ме интересува ВСВ, а Руско-Турската война. Щурмпионера намерил някакви данни, където потапянето ан монитора "Сейфи" е приписано на румънски минен катер.
                  Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                  Неизвестен руски адмирал

                  Comment


                    Че ти от както си го предложил този сладолед не сме се виждали, а на думи не го искам....при това няколко пъти уж щяхме да се виждаме когато идвам в Пловдив, ама ти все ис намираш извинения...скатавка
                    За руско-турскаат ако довечера ме подсетиш по скайпа се сещам че имаше статия в един от Гангутите, и точно за речен монитор ставаше дума, та ако ме подсетиш (преди 21 или след 21,30, и не по-късно ото 1,30) ще погледна и евентуално сканирам.

                    Comment


                      проверих,в статията която имах предвид се говори само за руските опити с прътови и крилати мини ,техните неуспехи и потапянето на "Интибах" с торпедо.

                      Comment


                        На споменатото вече събиране стана дума за ПВО-то на линкорите към края на ВСВ и чие е най-силно, аз се ангажирах да извадя цифрите за Айова (моят кандидат) и евентуално да ги сравним с Ямато(чуждият такъв), не съм на 100% сигурен но може би КГ5 и Ришельо също ще изпреварят япомският кораб.
                        Ето за Ню-Джърси (всички без Айова са с такова:
                        към април '45
                        20*4*40мм+49*1*20мм+8*2*20мм
                        следва продължение.

                        Comment


                          Всички съюзнически линкори имат по-ефективно ПВО.Ришельо обаче не ми мяза на много френски - то всичко по него си е американско - ПВО-то, зарядите на главния калибър, радарите, дори каучукът на ПТЗ-то е сменен.
                          П.В.

                          Comment


                            Я това за каучукът не го знаех, а снарядите на главният калибър не са ли английски?

                            Comment


                              Gaden Gogi написа
                              проверих,в статията която имах предвид се говори само за руските опити с прътови и крилати мини ,техните неуспехи и потапянето на "Интибах" с торпедо.
                              Имам я тази статия. Благодаря за помощта. Обаче нищо за румънското участие не намирам. всъщност такова може и да е нямало.
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment


                                има две верси - едната е, че цевите на Ришельо са разсвердлени до 381 и му дават британски снаряди.Другата е че американците правят завод за производство на 380мм боеприпас - снаряд и заряди.Заводът е собственост Cruciable steel company.А ако погледнеш в таблиците на Окун ще видиш, че Ришельо е стрелял с 3 вида заряди - оригинални - до изтрелването им.На Дюнкерк, които са по-малки и оттам му намалява пробвната сила и 3. са американски с по-добра пробивна сила от оригиналните.А иначе янките заменят каучука, защото макар и много зобра идея изпълнението не е толкова добро и вода постъпва в иначе теоретично херметизираните прегради
                                П.В.

                                Comment

                                Working...
                                X