Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Чак пък с голяма лекота, много силно казано. С голяма лекота губят боеспособност.
    Иначе ти свалих всички неща, ама ми се скъса нервата.

    Интересно, сегА чета "Броненосците в бой" на Уйлсън, чудно германците това не са ли го чели като са замисляли рейдерските изпълнения. Там си е написано защо рейдерството не може да донесе победа във война срещу Англия.

    Comment


      Че то още Махън го е писал - рейдерските действия /подводни и надводни/ - той за подводните още не е имал концепция трябва да бъдат подкрепени от действията на флота.А ВСВ немците нямат флот.Те имат само рейдери или да кажем една ескадра големи кораби, която никога не е в строя, а само отделни дивизии.Затова ми харесва повече ПСВ - там мащаба на флотовете е по-грандиозен.
      Нямаше нужда да бързаш със скеновете, а за книгата на мин започва да ми свършва търпението, защо има още поне 200 стр.Тукашните администратори обещаха да ми я запишат
      П.В.

      Comment


        Ами вместо да качаваш картинка по картинка да беше ги зипнал на пакети от по 10-15,
        Страничност: какво може да стане с кораб с надстроени були можете да разберете като разгледате попаденията в Бервик, това се отнася и за всички кораби с подводна част която поради някаква причина стърчи извън габаритите на пояса.

        Comment


          идея за партенката дето Айова имала 457 мм пояс, и се споменава външен. Та това може да се дължи на недоразбран превод а не на деза, в смисъл че наклоненият и вътрешен пояс е еквивалентен на 17,3" външен. е с малко закръгляване и игра с коефициенти+недопрочитане (навремето0 и ето ви партенка.

          Comment


            Това е доста вероятно.Както и за Ришельо, че поясът му при дулен срез е еквивалентен на 478мм, той е еквивалентен без скоса на толкова то срещу определено оръдие на 20 000 ярда
            П.В.

            Comment


              Някой да помогне на човека тук

              For all those people who have no proficiency in Bulgarian but are interested in our views on history. Feel free to ask in English, German, French or Russian.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                ОК Правим го вече, само мини след някой ден да редактираш грешките
                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                Неизвестен руски адмирал

                Comment


                  Гледайте колко снимки за комшиите



                  И пълен списък с корабите
                  Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                  Неизвестен руски адмирал

                  Comment


                    Одзава, много готин ресурс ама комшийски кораби не видях, само руски.

                    Ето един на който има и комшийски
                    warships.ru
                    Can't talk! Got to Shoot!

                    Comment


                      Еми комшийски през Черно море. Само Руския черноморски флот. Сега листя един китайски форум със снимки, ама само за Руските тихоокеански гемии има снимки. Е и за виетнамци разни.
                      Я ми дайте някаква идея, къде да търся снимки на нашите корита. Че за нашия флот е такава суша. За сега имам само около 3-4 МВ.
                      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                      Неизвестен руски адмирал

                      Comment


                        Наши почти няма Освен ако ние не си качим! Мисля, че имам и още снимки на наши корита, ще ги кача, ако има интерес. А на празника на флота ще отщракаме каквото има на Морска гара.
                        Attached Files
                        Last edited by popay_the_sailor; 23-07-2005, 07:56.
                        Rolling, turning, diving
                        Rolling, turning, diving, going in again
                        Run, live to fly, fly to live, do or die
                        Run, live to fly, fly to live, Aces high.

                        Comment


                          Супер! Качвай тук снимчиците. Ама то сегашните кораби не са проблем. Такъв са вече изведените от строя. За тях нямам почти нищо.
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            От миналата година са на 6 август от тренировката за парада по случай 125 годишнината на ВМС
                            Attached Files
                            Rolling, turning, diving
                            Rolling, turning, diving, going in again
                            Run, live to fly, fly to live, do or die
                            Run, live to fly, fly to live, Aces high.

                            Comment


                              Някой да има книката за "Структурата на ВМФ през Студената война"? ЗАщото ми се иска като постваме за корабите да постнем и структурата на флота.
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment


                                Odzava написа
                                Някой да има книката за "Структурата на ВМФ през Студената война"? ЗАщото ми се иска като постваме за корабите да постнем и структурата на флота.
                                Тц! Ама ще питам един познат, може и да я има.
                                Rolling, turning, diving
                                Rolling, turning, diving, going in again
                                Run, live to fly, fly to live, do or die
                                Run, live to fly, fly to live, Aces high.

                                Comment

                                Working...
                                X