Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    А защо направо не пастна линка от Вундервафе?

    Comment


      В раздела за артилерия имаше много неща, които не са предмет на настоящата тема и затова ги отсях
      П.В.

      Comment


        E towa na wremeto kato go pusnah be[e zamislenno kato wariant na "ob]i prikazaki" t.e. няма си конкретна тема

        Comment


          Междувпрочем американците са мотли да подобрят точността чрез инсталиране на закъснител на средната цев, както са го направили на новите си линкори, но не са го направили.Вероятно са мислели да ги използват като охрана на конвои и обстрел на брега
          П.В.

          Comment


            E zakysnitel nali slagat prez 30-te. Впрочем във военновременните модернизации те наблягат на противоосколочната защита, и сменят рубките с по-леки, това да ти напомня нечия схема на защита?

            Comment


              На старите изобщо не слагат, поне не съм срещал.А за сарите олекотени кули напомня на британските модернизирани линкори.Те твърдят, че монтират рубките на класа Бруклин
              П.В.

              Comment


                Противоосколочна слагат на всички постове, а и барбетите около зенитките също са такава.

                Comment


                  Като говорим за тотална модернизация японците модернизират своите Нагато и Муцу най-интензивно
                  П.В.

                  Comment


                    A na mene mi se струва че Италианските са с по-радикална модернзацият.

                    Comment


                      е, да при тех и обводи и оръдия и ПТЗ.Новата монография въ Вундервафето чете ли я?В раздела за модернизацията ме ядоса много.Вместо да обяснят точно какво е модернизирано от бронирането - авторът пишеувеличено е хоризонталното брониране и дори на места дава невярна схема, тъй като италианската палубна броня е многослойна и тънки листа 30+12мм например, той я пише 42мм, а тое съвсем различно по съпротивляемост!
                      П.В.

                      Comment


                        Почнах, ама много вятърничава ми се стори, казва че двете серии се различавали ама не казва в какво, примерно за много по-късият полубак, за средната кула едно ниво по-ниско, претупана работа.

                        Comment


                          аз съм чел, че вторият клас бил с по-дебел барбет 305мм срещу 280, а тук никъде не се споменаваше, даже обратното, пишишеше, че е изтънен.Тогава какво е по-доброто?
                          П.В.

                          Comment


                            във връзка с вчерашната тема четох, че американските оръдия се зареждали при фиксиран ъгъл обикновено 2-3 градуса, а британските при всеки.Английските офицери обаче практикували способа на фиксирано зареждане и затова по-късните установки също били с фиксиран ъгъл, както при американскитеОт друга страна американските елеватори елеватори, макар да са били обезопасени по отнешение на пожароопасност, тяхното ниво не като на английските кораби, което го констатира сър Стенли Гудал - главния конструктор на английския флот в края на ПСВ
                            П.В.

                            Comment


                              Britanskite teoretiчно се зареждат на всички ъгли, поради слабите мотори обаче на големи ъгли това е било доста бавно пък исъществувала опасност снарядът да не се вреже добре в нарезите на целта и при изтеглянето на механизмът да се сурне от цевта, за това преминават на фиксиран или поне на по-малък ъгъл, мисля само руснаците продължават да се придържат към зареждане на всякакви ъгли.

                              Comment


                                а през ВСВ руските не ги ли модернизират.Знам че далечината на стрелба е увеличчена
                                П.В.

                                Comment

                                Working...
                                X