Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Някой да знае друго място освен Вундервафе където има цели книги или поредици статии от списания? нещо като това http://vmk.vif2.ru/ i http://www.warships.ru

    Comment


      Тука бьркал ли си:
      Сайт «Военная литература», работающий с 2001 г., собрал в себе множество текстов, имеющих отношение к военной истории и истории войн, и постоянно пополняется новыми материалами. Среди них -- первоисточники, архивные материалы, документы, мемуары, исследования, проза и поэзия, биографические работы, пропагандистские материалы, статьи, альтернативная военная история, книги по истории техники и оружия, уставы и наставления, устная история, детская военная литература, карты и схемы, военная периодика и многое другое.
      Rolling, turning, diving
      Rolling, turning, diving, going in again
      Run, live to fly, fly to live, do or die
      Run, live to fly, fly to live, Aces high.

      Comment


        Бе май сбьрках нещо, ама има кнопка за отиване на главната страница.
        Rolling, turning, diving
        Rolling, turning, diving, going in again
        Run, live to fly, fly to live, do or die
        Run, live to fly, fly to live, Aces high.

        Comment


          Срещу парици има доста англоезични сайтове. Иначе в ру-нета Вундервафето е единствено попълнено с толкова разнообразни обзори. Е има я и 'Морската библиотека". (Виж за линк от www.flot.tsi.ru/catalog-Руски ресурси).
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            Ехх и вие не знаете нищо ново, а срещу кинти бих предпочел да си го взема на хартия.

            Comment


              Интернет-магазин товаров для судомоделизма: сборные модели кораблей, деревянные модели парусников, модели паровозов и трамваев для сборки.Электроинструмент Proxxon(Проксон), ручные инструменты, чертежи кораблей c доставкой почтой и курьером

              Тук има доста литература, но за дървении, не за желязо. Но е интересно. Хората дават без пари акъл (все едно ние си нямаме) но и малко книги.
              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
              Неизвестен руски адмирал

              Comment


                Получих книгата US cruisers design and history - Norman Friedman.Обвхваща периода от 1883 г. - появаат на първите броненосни и бронепалубни крайцери до ракетните крайцери т 80-те години на 20-ти век.
                Има описано и бронирането на тежките и леките крайцери от ВСВ, Гоги
                П.В.

                Comment


                  Точно сега я плюят в едно руско форумче, масата на бронирането на Бруклин изобщо не им се връзвала, гонила линкорновски показатели от 30%.

                  Comment


                    Аз книгата не съм я чел, но от същия автор съм чел откъс от книгата му за ПСВ-там е дадена дислокацията на Японския флот към август месец 1914 г. и научаваме, че в Порт-Артур или Циндао (?) се базирали някакви полу- и не толкова линкори. така че внимателно с изводите на писателя.
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      За дислокацията не съм чел, а колкото до теглото на бронята на Бруклин - теглото е относително нещо.Някои държави не включват в теглото на корабите си теглото на палубите и кулите, други го вкключват но безбарбета, трети изключват ротационната част, така че там бърканицата е доволно голяма.Освен това аз се отнася с гооооляма доза недоверие към руснаците, тъй като в повечето случаи те преписват и то по не най-удачен начин западни източници
                      П.В.

                      Comment


                        Което просто значи че ти си пристрастен,а по западните форуми и сайтове съм чел толкова глупости че дори Резун бледнее пред тях.

                        Comment


                          вероятно, но повечето книги, които пишат руснаците са преписани точно от тези източници - те са реално първоизточниците и руснаците не откриват топлата вода.Да не би случайно чережите да ги имат руснаците?
                          П.В.

                          Comment


                            Понеже явно ви мързи да погледнете сайта дето ви посочих ще повторя темата с картинки:







                            всичко това може да се изтегли от http://www.springsharp.com/naval%20frame.htm
                            Само дето иска някаква изгъзица Net framework която аз още не съм си набавил и не мога да го тествам, иначе се сваля безплатно от страницата на Майкрософт.

                            Comment


                              добре, не съм го свалял кострукторчето,имам малки въпроси:
                              1. За какво го ползват, за възстановки или за игри?
                              2. после като направят два кораба, свежда ли се всичко до сравними данни?
                              3. има ли база данни към него или всяко за себе си като моделче?
                              4. няма ли опен соурс, да го снадя до подводница примерно?
                              5. гледам инчове, няма ли метрична система, че иначе минавам на дюймове, пардон, цолове, пардон, лакти и пръсти?

                              Comment


                                Отговори на повечето въпроси има на сайта, а инчовете са в падащо мню което навежда на мисълта че може и друго, а иначе ги свежда в сравним вид. Аз също не съм го инсталирал защото нямам NET Framework

                                Comment

                                Working...
                                X