Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    може, е твоя работа ако искаш го споделяй
    П.В.

    Comment


      За въглищата предлагам средностатистическа артилерийска канонерка-малка, тромава и мръсна. Цял ден да лъскат моряците релинга и палубата.
      А офицерите да ядат сладолед (Гоги не знаех, че си му такъв почитател. Следващата Пловдивска морска конференция ще е със зареден сладоледен бар).
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        Odzava написа
        А офицерите да ядат сладолед (Гоги не знаех, че си му такъв почитател. Следващата Пловдивска морска конференция ще е със зареден сладоледен бар).
        айде сега оправдания.
        да си казвал следното:
        Ей, дечковци, я стига. Обещавам по един слядолед-то друго поради крехката ви възраст (съдейки по писанията-на Пламен по-големия) не ви се полага. Я давайте по темата.
        Какво не ти харесват джапанките бе Гоги-кораби като кораби. Даже тук таме и по-сполучливи от съвремениците си. Не казвам, че няма по-добри от тях. Просто по-добрите са по-късно строени.
        А аз да съм те снабдявал с допълнителна информация от сорта на:
        Аз обичам шоколадов с течен шоколад, на Дарко, в кутии по 1 киле го продават, а самите кутии са много подходящи за транспорт на модели,
        И после ми излизаш с такива приказки

        Comment


          е това вече са си детски приказки.А ги говорят офицери.Засрамете се!
          П.В.

          Comment


            Калиманци е нашата Голгота през 1913 г

            Дрънкай дрънкай, аз вече сериозно се замислям върху предложението на Одзава, даже съм поръчал разработката на проекта на канонерка, на въглища с огрооомна метацентрична височина, ниски бордове и пълно ветрилно стъкмяване. за служба в колониите, някъде в екваториалните такива, а вентилацията ще е разчетена за арктика.

            Comment


              за какво ти е ветрилно стъкмяване?
              П.В.

              Comment


                за да затормозва кораба и да трябва простите матроси пратени там за наказание да се налага да се катерят по вантите и евентуално да падат в гъмжащата от акули вода (а тя ще гъмжи защото ще цедим кръвта на робите за да ги привличаме).

                Comment


                  абе някой няма ли да подигне тема за галери, триери, триреми и т.н. гребни кораби?
                  П.В.

                  Comment


                    че ти малък ли си? като искаш тема отвори си такава.

                    Comment


                      имам предвид аз ще отворя, но дали има и други съгласни - сондирам мнения, за да не си пиша сам!
                      П.В.

                      Comment


                        че като отвориш ще разбереш.

                        Comment


                          Някой да има чертежите на нашата "Надежда", понижена в ранг от неосведомените (да им простим неосведомеността-канонерка била ). Всъщност може и само напречната корпусна проекция.

                          P.S. Ама за 717 т. водоизместване да кажеш крайцер пак много не върви, но нали си е нашо корито - КРАЙЦЕР IV ранг ще е!
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            ако гледаме безпристрастно си е чисто авизо или голяма канонерка /не се засягай Одзава, но колкото щеш канонерки с такова, че и по-голямо водоизместване/
                            П.В.

                            Comment


                              Аз лично ги нямам, но мога да попитам Нашия спец по тези вьпроси Иван Алексиев. Той ми е комшия и се надявам да има такива нещица.
                              А май само ние си го наричаме крайцер. В Jane`s го водят Torpedo Gunboat.
                              Rolling, turning, diving
                              Rolling, turning, diving, going in again
                              Run, live to fly, fly to live, do or die
                              Run, live to fly, fly to live, Aces high.

                              Comment




                                И какво като го водят така? Проектиран е на базата на френския авизо "Казабланка". Да не говорим, че авизото е на светлинни години от "торпедната канонерка". Последната се "отцепва" от миноносците и някъде се нарича "минен крайцер". Авизото или още крайцер IV ранг по френската класификация е наследник на ветроходните шлюпове. И задачата му съвсем не е "канонерска". Освен това много кораби подобни на "Надежда" около 1905-1910 г. са преквалифицирани като АРТИЛЕРИЙСКИ канонерки-т.е. командванията са разбрали безполезността на корабите в бъдещата морска война и са ги пратили да обстрелват брега. Пример за това е японския "Чийода" (има и други, но за този се сещам)- построен като крайцер взема участие в битката при Ялу в състава на "Летящата ескадра", през Руско-Японската война е понижен до куриер и е "авизо", а от 1910 г. е канонерка.
                                Абе таксономията на корабите ми е любима тема ама пусто нямам време да завърша сравнителната си таблица.
                                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                                Неизвестен руски адмирал

                                Comment

                                Working...
                                X