Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    хубаво, всеки си има мечти, е моите са по-различни ама к'во от това. аз лично в момента по отношение на моделизма съм на вълна танкове и хидросамолети.

    Comment


      за Арадото ли намекваш?
      П.В.

      Comment


        не сега като свърша с приготовленията за изложбата ще си довърша патето, после ще си взема един Летов, на Корпо, и чак след него може Ревелското Арадо, а има и доста каталини, DO-18, вал, просто са по-интересни от "обикновенните самолети.

        Comment


          Гога аз съм фен на хидропланите на Дорние.Много ме кефят особенно онези с трите двигателя.
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            ще перефразирам Гьоринг: Всичко Голямо, което плава по море е мое
            П.В.

            Comment


              Gaden Gogi написа
              Попай, а защо не пишеш за гражданските кораби? Ти нали от тях се интересуваше, а смятам че на всички ще им е интересно, просто ще е нещо свежо сред дебелите брони и големите оръдия да прочетем за някой лайнер или яхта......Абе то Пламен и моят любим линкор го нарича яхта ама к'во разбира той от линкори :twisted: :twisted:
              Само кажи кьде да я пратя и на кого
              Rolling, turning, diving
              Rolling, turning, diving, going in again
              Run, live to fly, fly to live, do or die
              Run, live to fly, fly to live, Aces high.

              Comment


                Парабелум: тук има един такъв на Италери, обаче мен напоследък са ме обхванали германофобски настроения и съответно може да не му се отвори парашута, е интересната схема му дава определени шансове пред Ктаталина.
                Попай: сайтът е на Одзава. аз също много се интересувам от граждански, но просто не ми остава време и за тях.

                Comment


                  пращай на мейла на Одзава
                  П.В.

                  Comment


                    Одзава няма нищо против да се даде едно рамо на Вимпела! Даже ще е много благодарен. Сега писанието на Пламен за "Миоко" е готово и се надявам Импера, като си иде да е вече на пощата му.
                    Попай давай каквото имаш-редакциите ще са само стилистични. В смисъл че ако има някоя чуждица, която можем да заменим с българска дума ще го направя, но авторските права са си твои. Аз ще добавя и чертежите и снимките на корабите, ако нямаш. В смисъл, че може да постнем и нещо по-качествено ако скена е кофти.
                    Само един въпрс-дали ще ви е интересно да се понапише нещо за сраженията на флотове дето са малко по-добре от нашия-да речем за испанския, латиноамериканските и т.н.?
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      Всякакви ъпдейти след месец
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Кжи си конкретни битки, даже можеш да пуснеш тема с желаните материали,

                        Comment


                          Така както казва Гоги е най добре, казвай болката сражения, кораби, известни личностни и ще се постараем да ги набавим.Сега в течение на месец -два ще стане готова статията ми за "Н" класа и за Такао
                          П.В.

                          Comment


                            Ами сега ми е щукнало да започна да пиша за ей такива дивотии като:
                            1. Сражението при о.Ренел 1943 г.
                            2. Сраженията на Амурската флотилия на РСФСР със Сунгарската флотилия
                            3. Патакламите около Испанската гражданска война и т.н.
                            Даже за малко си мислех да взема и Китайско-Японската война, но реших да завърша ВСВ в Пасифика. Сега мъдрувам над Коралово море и Битката за Филипините, ама пследната повече ме влече.
                            Айде сега Гоги кажи ми кой флот може така да губи войната, че после да не го е срам, че го е имало. И кой го е командвал
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              какво точно очакваш да ти кажа??? На изложбата ще ходиш?

                              Comment


                                Аз съм писал за Американо-Испанката война от 1898г. боят при Сантияго де Куба.Имам статии в Океан за боя при Марианските острови, в протока Суригао, в боя в Жълто море
                                П.В.

                                Comment

                                Working...
                                X