Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Руският Флот

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Добри темпове:

    "Еще восемь Су-30СМ для Морской авиации и планы приообретения еще 70 для ВВС России"

    Как сообщило агентство ИНТЕРФАКС-АВН , Министерство обороны РФ рассчитывает до конца года продлить контракт с корпорацией Иркут на поставку самолетов Су-30СМ для ВВС России. Об этом заявил 7 сентября 2015 года журналистам заместитель министра обороны России Юрий Борисов. У нас…

    Comment


      Може ли някой умен човек да ми каже, за какво са им Су-34 в такъв случай?
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        За нанасяне на удари по земни цели.

        п.п. Не претендирам, че съм умен, обаче.

        Comment


          Super_Hornet написа Виж мнение
          За нанасяне на удари по земни цели.
          Шокиран съм. И през ум не ми беше минало, че руснаците 30 години разработват тактически бомбардировач, за да го използват...за бомбардиране.

          Да задам по друг начин въпроса - какво Су-34 прави толкова по-добре от Су-30СМ, за да налага производтсвото на специализиран самолет? Ако въпроса беше зададен преди 10 години, отговора е ясен и е даден от самите руски военни. Най-после имаме пари, имаме нужда от нещо модерно, всеки завод произвежда каквото може - важното са бройките. Ама сега, какъв е случая? Инерция? А в картинката имаме и Су-35.
          Тандемното разположение на пилотите е плюс, но дали е достатъчен...
          Самолета е много здрав структурно, а и кокпита е бронирана капсула. Обаче това му отнема от плюсовете като изстребител, без да са много случаите в които ще му потрябва бронировката.
          Last edited by Amazon; 08-09-2015, 01:21.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Не, става дума за чисто ударен самолет, който има много правилно разположение на екипажа, бронирана капсула, както сам си посочил, плюс необходимата аеродинамика, за да осъществява полети на малка/пределно малка височини, пробив на ПВО...

            Отделно е оборудването му, сред което на първо място е РЛС, която е оптимизирана за работа по земни цели, системата за самозащита, възможността да носи контейнери за РЕБ, РЕП, както и групова защита. Отделно са всякакви нови разузнавателни и прицелни контейнери. В добавка - сериозна номенклатура от въоръжение, както и боен радиус.

            Су-30СМ - прекрасен самолет, но ако го сравним с горните, ще стане ясно, че е "по-малко" изтребител от Су-35/ПАК-ФА, както и "по-малко" бомбардировач от Су-34.

            Специализацията не е за пренебрегване.

            Comment


              Су-35 - въздух-въздух
              Су-34 - въздух-земя
              Су-30СМ - швейцарско ножче

              Според това е концепцията на тези самолети.

              Comment


                Възможно е да произвеждат Су-30СМ за техните ВВС/ВМС, защото имат готова поточна линия, която уплътняват, когато няма достатъчно поръчки за експорт и така да им излизат по-евтино. Иначе не виждам много смисъл да го произвеждат паралелно със Су-34/35

                Comment


                  И поръчки имат, и ще имат, и смисъл има да го произвеждат за своята армия.

                  Получават доказан в експлоатацията си тежък многоцелеви изтребител, който е и двуместен, демек е крайно подходящ за местните условия.

                  Comment


                    STROSS написа Виж мнение
                    Су-35 - въздух-въздух
                    Су-34 - въздух-земя
                    Су-30СМ - швейцарско ножче

                    Според това е концепцията на тези самолети.
                    Су-35 също е швейцарско ножче. Там софтуера заменя оръжейният опеатор и самолета е мислен и за ударен. Ето какво можже да "види" ибрис от 120 километра в режим на картографиране(Кало го беше пускал):




                    Super_Hornet написа Виж мнение
                    Отделно е оборудването му, сред което на първо място е РЛС, която е оптимизирана за работа по земни цели, системата за самозащита, възможността да носи контейнери за РЕБ, РЕП, както и групова защита. Отделно са всякакви нови разузнавателни и прицелни контейнери. В добавка - сериозна номенклатура от въоръжение, както и боен радиус.
                    За това ли се налага модернизационна програма за електрониката на Су-34? Контейнерите за РЕП и РЕБ съвсем не са приоритет на Су-34, не знам защо си останал с такова впечатление.

                    Колкото до номенклатурата, кажа ми въоръжение което може да се носи от Су-34 а не може да Су-30СМ или Су-35. Защото аз мога да ти посоча обратният пример.

                    Бойният радиус е много добър при цялото семейство.

                    По прицелните контейнери доколкото знам още се работи, има там някакви проблеми и отново доколкото знам няма да са интегрирани само на Су-34.

                    Нещо което има Су-34 а другите го нямат е врадена оптична станция за работа В-З.

                    Едит: Мисля че това е системата:
                    Click image for larger version

Name:	Su-34-EO-Targeting-System-1S.jpg
Views:	1
Size:	474.4 КБ
ID:	548238
                    Last edited by Amazon; 08-09-2015, 16:59.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      ymgologanov написа Виж мнение
                      Възможно е да произвеждат Су-30СМ за техните ВВС/ВМС, защото имат готова поточна линия, която уплътняват, когато няма достатъчно поръчки за експорт и така да им излизат по-евтино. Иначе не виждам много смисъл да го произвеждат паралелно със Су-34/35
                      Да и аз съм срещал че това е причината. Цена и възможност за производство.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Amazon написа Виж мнение
                        За това ли се налага модернизационна програма за електрониката на Су-34?
                        Модернизациите са част от развитието на машините. Ф-22 също минава такива, но никой не е седнал да го обвинява, че не става.


                        Amazon написа Виж мнение
                        Контейнерите за РЕП и РЕБ съвсем не са приоритет на Су-34, не знам защо си останал с такова впечатление.
                        Много сериозно грешиш.

                        Amazon написа Виж мнение
                        Колкото до номенклатурата, кажа ми въоръжение което може да се носи от Су-34 а не може да Су-30СМ или Су-35. Защото аз мога да ти посоча обратният пример.
                        Посочи го.

                        Amazon написа Виж мнение
                        Бойният радиус е много добър при цялото семейство.
                        Правилно, но 34-ти лидира в тази област, ако става дума за ударни задачи.

                        Amazon написа Виж мнение
                        По прицелните контейнери доколкото знам още се работи, има там някакви проблеми и отново доколкото знам няма да са интегрирани само на Су-34.
                        Няма данни за сериозни проблеми, има такива за сериозно развитие.

                        Comment


                          Super_Hornet написа Виж мнение
                          Модернизациите са част от развитието на машините. Ф-22 също минава такива, но никой не е седнал да го обвинява, че не става.
                          Абе човек, виж какво ще модернизират. Електрониката. Искат да е на нивото на Су-30 и Су-35.
                          И ако можеш да ми посочиш къде съм написал че Су-34 не става?!?

                          Super_Hornet написа Виж мнение
                          Много сериозно грешиш.
                          Не - аз никога не греша

                          Super_Hornet написа Виж мнение
                          Посочи го.
                          Не се измъквай. Зададох ти лесен въпрос. обоснови си това изказване:
                          Super_Hornet написа Виж мнение
                          В добавка - сериозна номенклатура от въоръжение
                          Какво носи Су-34, което не може, Су-30См и Су-35? А иначе аз писах за Яхонт.

                          Super_Hornet написа Виж мнение
                          Правилно, но 34-ти лидира в тази област, ако става дума за ударни задачи.


                          Super_Hornet написа Виж мнение
                          Няма данни за сериозни проблеми, има такива за сериозно развитие.
                          Може, тук го карах малко на спомени за "Сапсан". Ти за кои контейнери пишеш, които са ексклузивни за Су-34 и са серийни?
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Amazon написа Виж мнение
                            Абе човек, виж какво ще модернизират. Електрониката. Искат да е на нивото на Су-30 и Су-35.
                            И ако можеш да ми посочиш къде съм написал че Су-34 не става?!?
                            Не знам за каква електроника си пишем, но в руската авиация има авионика. Нормално е Су-то да се развива.


                            Amazon написа Виж мнение
                            Не - аз никога не греша


                            Amazon написа Виж мнение
                            Не се измъквай. Зададох ти лесен въпрос. обоснови си това изказване:
                            От нищо не се измъквам, щото не си спомням да съм твърдял някъде, че носи супер-пупер оръжия, а ти май твърдеше, че Су-35/30, го превъзхождат с някакви образци.

                            Amazon написа Виж мнение
                            Какво носи Су-34, което не може, Су-30См и Су-35? А иначе аз писах за Яхонт.
                            За Яхонт - не знам, но за Су-34 има разни писания, че може да носи авиационната версия на Оникс. Иначе, на индийските МКИ-та върви интеграцията на Брамос.

                            Amazon написа Виж мнение
                            Не виждам нищо смешно в това да вземе сериозен боен товар, да притежава значителна далечина на полета, както и да има оптимизирана конструкция за продължителни полети на малка/пределно малка височина.

                            Amazon написа Виж мнение
                            Може, тук го карах малко на спомени за "Сапсан". Ти за кои контейнери пишеш, които са ексклузивни за Су-34 и са серийни?
                            Освен вградената оптико-електронна система, към момента вървят изпитания с различни варианти на "Сыч".

                            Comment


                              Super_Hornet написа Виж мнение
                              Не знам за каква електроника си пишем, но в руската авиация има авионика. Нормално е Су-то да се развива.
                              Значи опряхме до семантиката. Лошо Седларов...

                              Super_Hornet написа Виж мнение
                              От нищо не се измъквам, щото не си спомням да съм твърдял някъде, че носи супер-пупер оръжия, а ти май твърдеше, че Су-35/30, го превъзхождат с някакви образци.
                              Това че не можеш да си спомниш, че предният си пост си дал номенклатурата въоръжения, като плюс на Су-34 никак не е полезно за дискусията.

                              Super_Hornet написа Виж мнение
                              За Яхонт - не знам, но за Су-34 има разни писания, че може да носи авиационната версия на Оникс. Иначе, на индийските МКИ-та върви интеграцията на Брамос.
                              Няма никакви писания, а си измисляш. Няма планове на Су-34 да се интегрира Оникс. А Яхонт и Оникс са една и съща ракета.

                              Super_Hornet написа Виж мнение
                              Не виждам нищо смешно в това да вземе сериозен боен товар, да притежава значителна далечина на полета, както и да има оптимизирана конструкция за продължителни полети на малка/пределно малка височина.
                              Смешно е как дори не си си направил труда да провериш колко е бойният радиус на самолетите, преди да започнеш ръсиш разни странности.

                              Super_Hornet написа Виж мнение
                              Освен вградената оптико-електронна система, към момента вървят изпитания с различни варианти на "Сыч".
                              Е аз какво разправям?!? Или и тук ти се губи всичко от последният ти пост назад?

                              Аз съм до тук, честно. Мислех че знаеш нещо интересно по темата, а се оказа че го караш на самочувствие.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Амазоне, ще се въздържа да ти вляза в тона.

                                Бъди здрав!

                                Comment

                                Working...
                                X