Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Руският Флот

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ами, визуално пакета трябва да е кръгъл, а това не е оптимална форма за четири малки ракети. Диаметъра им излиза доста по-малък от 1/2 диаметъра на голямата ракета (9М96ХХ), даже и без сгъваеми крила.

    Comment


      Две руски подводници ще тестват междуконтинентална ракета "Булава"



      Две руски подводници ще тестват междуконтинентални балистични ракети „Булава", съобщава ИТАР-ТАСС.

      Стратегическата ядрена подводница „Владимир Мономах", Проект 955 клас „Борей", ще тества пуск на междуконтинентална балистична ракета „Булава" за първи път през август-септември 2014 година и ядрената подводница от същия клас „Юрий Долгоруки"ще тества друга „Булава" през ноември, обяви източник от руската военна индустрия.

      Първият тест е заплануван за август 2014 година, но най-вероятно ще бъде отложен за септември заради технически причини. „Владимир Мономах" ще тества ракета „Булава" по време на държавни учения, каза източникът и добави, че подводницата „Юрий Долгоруки", която е на въоръжение във ВМФ от януари 2013 година, ще извърши изпитание през ноември.

      Стратегическият ракетен комплекс "Булава" може да носи до 10 ядрени блока с индивидуално насочване, всеки по 115 кг. и с общо тегло 1150 кг., а обсегът му на действие е до 8000 км.
      War, war never changes..

      Comment


        Историята с тази изненадваща стрелба на Редут почва да се разплита. Явно адм. Чирков е превъртял и ги е псувал до девето коляно. Тия са решили да стрелят. Май не е останал много доволен. Има известни съмнения дали са стреляли с Фурке.

        Впервые в новейшей истории отечественного флота ВМФ России отказался принимать военный корабль, построенный на петербургском судозаводе "Северная вефрь". По словам экспертов, на корабле могут быть проблемы с некоторыми радиоэлектронными системами.

        Comment


          Ако се помни каквото беше казвал алексНЕЙВИ преди време - Пума-та работи изключително добре, та може да са опитали да лъготят и да са ползвали Пума-та за насочване, не Фурке? Иначе ОСК си е за бой, корветите не могат практически да стрелят по въздушни цели, дори преди приемаха без да са стреляли с 9М96, което си е доста кофти (при приемане уж се стреля поне по веднъж от всяко оръжие).
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            Възможно е да са целеуказвали с Пума, но пак е по-добре от нищо. Явно сега, покрай изострянето на политическата обстановка, са почувствали нужда от ПВО. Според мен има връзка с облитането на 20380 в Балтийско море.

            Comment





              Comment


                Тая инфографика трябва да я кръстят "Открий журналистическия бисер"

                Comment


                  Френският вариант радар няма ли ? Как стрелят ?

                  Comment


                    Радар дето няма, как да е. Но от другата страна: 1) Палма е експортно изделие; 2) какви 16 км ги гонят, не знам; 3) тая установка А-220 бие малко на АК-130 4) АК-630 сигурно пуца с много як попътен вятър, че да удари на 8 км...

                    Comment


                      Мда. Иначе - Палаш/Палма по данни на производителя бие до 10 км (не знам дали с некви нови ракети не може и повече) - http://www.kbtochmash.ru/press-cente...ticles_66.html. АК-220 си е едноцевна, а АК-630 може и да стреля до 8 км, ама до пълен максимум нейде из полето при най-изгодна балистика на полета на снаряда. Най-вероятно е обаче на Мистралите да сложат АК-630М-2.

                      Comment


                        Нещо не го уважават много този Дует. Седи като екзотика, а си монтират добрия стар АК-630. Мога само да гадая защо се получава така, но предполагам, че е заради цената.

                        Comment


                          Той е сравнително нов и се слага само на нови кораби - 21631 например.

                          Comment


                            Е да де, ама на 20380 слагат АК-630. 11356 и той натам върви.

                            Comment


                              Северодвинск постъпи на въоръжение официално.

                              Comment


                                "Сирийски експрес"

                                В начале июня ВМФ России произв¸л очередную ротацию БДК в акватории Средиземного моря - из Новороссийска на боевую службу ушли большие десантные корабли «Георгий Победоносец», «Оленегорский горняк» (СФ) и «Калининград» (БФ), которые заменили БДК Черноморского флота «Новочеркасск» и «Ямал».
                                http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                                Comment

                                Working...
                                X