Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Руският Флот

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Сун Дзъ написа Виж мнение
    А има ли някакво обяснение, защо без ПВО ги строят тези кораби ?

    Няма обяснение, защото си имат ПВО. Вярно, не знам доколко е удачно, но го има - Дует и Гибка. Биха могли да помислят за някакъв Панцирь-М или Кинжал, например.

    Comment


      Сун Дзъ написа Виж мнение
      Така е и е по-добре торпедните апарати да са с повече тръби, от колкото да се прави сложна система за презареждане.
      Зависи от кораба. При унифицирани торпеда на хеликоптера и торпедните апарати положението е точно обратното.

      Сун Дзъ написа Виж мнение
      А има ли някакво обяснение, защо без ПВО ги строят тези кораби ?
      Защото не им трябва ПВО. Те плават близо до брега, имат си чадър от флотската авиация и ПВО.

      Comment


        Кухулин написа Виж мнение
        Зависи от кораба. При унифицирани торпеда на хеликоптера и торпедните апарати положението е точно обратното.
        Не знам. Ако е лошо времето за хеликоптера ? На подводницата не и пука и си върши задачите.
        Не трябва само за голямотонажни кораби да мислим, а по принцип.

        Comment


          Сун Дзъ написа Виж мнение
          Не знам. Ако е лошо времето за хеликоптера ? На подводницата не и пука и си върши задачите.
          Не трябва само за голямотонажни кораби да мислим, а по принцип.
          Нещо не се разбираме. Става дума за общ боекомплект - едни и същи торпеда се ползват и в торпедните апарати, и на хеликоптерите. Ако е лошо времето, можеш всичките да ги изпуцаш през ТА, ако е хубаво - да ги мяташ от хеликоптера. Фрегатите обикновено носят около 20 торпеда - примерно три презареждания на ТА или десет полета.

          Comment


            Да, явно не сме се разбрали


            кало написа Виж мнение
            Няма обяснение, защото си имат ПВО. Вярно, не знам доколко е удачно, но го има - Дует и Гибка. Биха могли да помислят за някакъв Панцирь-М или Кинжал, например.

            Кухулин написа Виж мнение
            Защото не им трябва ПВО. Те плават близо до брега, имат си чадър от флотската авиация и ПВО.

            Въпросът ми по-скоро беше защо нямат силно ПВО. Тук за този кзаха, че няма ПВО, пък няма допирни точки и е на половината тонаж.

            Почти 1000 тона само за осем ракети са малко много. Два или три пъти по-малък кораб може да върши същото, със същото въоръжение, ако ще действа само до брега и реките.
            Интересно каква е идеята на тези кораби. Някак не се вързват с концепцията за "съветски мирен трактор", което е странно.

            Comment


              Има АК-630М-2 и 100мм скорострелно оръдие, както и сензори способни да управляват многотонна свръхзвукова ракета като Оникс. Също и Калибр може да му се сложи. Ако нацвъкаш тия неща на някой катер, той ще изпълни поворот-оверкил. Виж колко тежи P-800. Това не е Х-35.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Сун Дзъ написа Виж мнение
                Интересно каква е идеята на тези кораби.
                Основната идея е да бъдат морски платформи за крилатите ракети с голям обсег. По договора за РСМД такива оръжия не могат да се базират на сушата.

                Comment


                  Amazon написа Виж мнение
                  Има АК-630М-2 и 100мм скорострелно оръдие...
                  Точно ти каза, за :

                  1 x General Dynamics/OTO Melara Mk 75 76 mm/62 Super Rapid DP gun
                  1 x Mk 31 Mod 3 RIM-116 RAM (21 missiles)
                  1 x Raytheon Mk 15 Mod 21 Phalanx (Block 1B) 20 mm Phalanx CIWS

                  Amazon написа Виж мнение
                  Какво ПВО? Защитата му е брутална, ПВО няма.
                  Някакъв двоен стандарт ?
                  Защото " АК-630М-2 и 100мм скорострелно оръдие" как ги свързваш с ПВО-то не знам.

                  Comment


                    Кухулин написа Виж мнение
                    Основната идея е да бъдат морски платформи за крилатите ракети с голям обсег. По договора за РСМД такива оръжия не могат да се базират на сушата.
                    И ползата на подобна плаваща батарея (мишена) е... каква ?

                    Comment


                      Сун Дзъ написа Виж мнение
                      И ползата на подобна плаваща батарея (мишена) е... каква ?
                      Може от Крим да обстреля Дамаск.

                      Comment


                        Сун Дзъ написа Виж мнение
                        Точно ти каза, за :

                        1 x General Dynamics/OTO Melara Mk 75 76 mm/62 Super Rapid DP gun
                        1 x Mk 31 Mod 3 RIM-116 RAM (21 missiles)
                        1 x Raytheon Mk 15 Mod 21 Phalanx (Block 1B) 20 mm Phalanx CIWS



                        Някакъв двоен стандарт ?
                        Защото " АК-630М-2 и 100мм скорострелно оръдие" как ги свързваш с ПВО-то не знам.
                        Аз ги свързвам?! Да не е още първи Април Къде съм писал за ПВО в тази тема? Би ли ме цитирал? Ти твърдиш за единия че имал ПВО, а за другият че нямал, пък аз съм имал двойни стандарти? Абе, хора, не знам какво пушите ама е добро
                        Между ПВО и CIWS(защита) има разлика. И тя не е само в използваният хардуер.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Кухулин написа Виж мнение
                          Основната идея е да бъдат морски платформи за крилатите ракети с голям обсег. По договора за РСМД такива оръжия не могат да се базират на сушата.
                          Би било и не лоша непосредствена подръжка за десант в рамките на Черно Море, с тоя голям скорострелен топ.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Amazon написа Виж мнение
                            Би било и не лоша непосредствена подръжка за десант в рамките на Черно Море, с тоя голям скорострелен топ.
                            Разбира се, стига да са някакви операции с ниска интензивност. Базовия вариант именно за това е предназначен.

                            Amazon написа Виж мнение
                            Абе, хора, не знам какво пушите ама е добро
                            Древна прабългарска рецепта.

                            Хан Аспарух пуши марихуана. Влиза съгледвач:
                            - Ювиги, византийците наближават. Над 250 хиляди!
                            Аспарух дръпва от цигарата:
                            - Много ве...


                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              Древна прабългарска рецепта.

                              Хан Аспарух пуши марихуана. Влиза съгледвач:
                              - Ювиги, византийците наближават. Над 250 хиляди!
                              Аспарух дръпва от цигарата:
                              - Много ве...


                              Аз го знам но по друг начин ... типичният български отговор след виц

                              Comment


                                Amazon написа Виж мнение
                                Би било и не лоша непосредствена подръжка за десант в рамките на Черно Море, с тоя голям скорострелен топ.


                                Сори.. срещу кой в Черно море ще направиш десант с подръжката на тези 100 милиметровки ?
                                И като действа само под прикритието на бреговото ПВО, кой ще го пази като прекосява морето до неприярелският бряг ?
                                Новите фрегати ? Него ли ще пазят, десантните кораби ли ? Защото нямат много ракети.
                                Last edited by Сун Дзъ; 07-04-2014, 23:18.

                                Comment

                                Working...
                                X