Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Руският Флот

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Стойкий

    Comment


      Колега, понеже не съм вещ в морското въоръжение, ще ми кажеш ли, какви са тези сдвоени пушки на бака на лодката - по какво пуцат? Че си мисля, за нападение има ракети за отбрана има CIWS, и тез пушки на бака са ми много странни

      Comment


        Оръдието е АК-130. Универсално е по цели - въздух, земя, вода, всичко. На практика основните му задачи са по земя, тъй като съветския флот не разполага с много такива средства. Преди всичко при поддръжка на десантни операции. Имало е опити за поставяне на сериозни надводни задачи, но това са екзотики. Например в 5-та ескадра по едно време са разчитали с АК-130 да пуцат по самолетоносачите, но сам разбираш...

        Comment


          Например в 5-та ескадра по едно време са разчитали с АК-130 да пуцат по самолетоносачите, но сам разбираш
          Ако Р-500, Р-700 и Х-55 са оставили нещо по което да се пуца, артилерийския комплекс си е наистина универсален, макар и да е излишно тежък с тия две оръдия
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment


            Благодаря! И като попрочетох, тази чудесия мята 13 санта (дебело) джилязо на 23 километра ли бре?! Линейните кораби не бяха ли отживелица?

            Comment


              По принцип 130 милиметра са интересен калибър. Чел съм само хубави неща за него, като балистика, мощ и т.н. Но естественно само от руски източници, което автоматично поражда много съмнения, защото те имат склонност лееекичко да преувеличават и да се радват на оръжията си. Същото е и за "знаменитите" 180 мм. оръдия на "Киров" от ВСВ.
              Някой ако се е зачел по-дълбоко за въпросните оръдия (различни източници от уики и подобни) и не го мързи много, ще е добре да сподели.

              Comment


                Sailor_Malan написа Виж мнение
                макар и да е излишно тежък с тия две оръдия
                Второто оръдие се появява, защото с едно не успяват да достигнат ТТЗ по скорострелност. В този смисъл не е излишно.

                Сун Дзъ написа Виж мнение
                Чел съм само хубави неща за него, като балистика
                Точно като балистика няма какво чак толкова хубаво да се каже, понеже нея я жертват в полза на същата тая скорострелност. Режат дулната енергия, съответно и обсега. Иначе оръдието си е екстра, има огромна производителност.

                Comment


                  obo.babatogo написа Виж мнение
                  Линейните кораби не бяха ли отживелица?
                  Ами зависи какво разбираш под "линейни кораби", но от оръдията никой не се отказва. Даже напротив

                  Comment


                    obo.babatogo написа Виж мнение
                    Благодаря! И като попрочетох, тази чудесия мята 13 санта (дебело) джилязо на 23 километра ли бре?! Линейните кораби не бяха ли отживелица?
                    То има различни снаряди, според целта. Използва се и като CIWS срещу ПКР (доколкото съм чел с променлив успех). А иначе такъв полу-бронебоен снаряд може и да се използва като бетонобоен по крайбрежни отбранителни съоражения.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Ей отново сте започнали интересна тема, която ме вълнува и мен Сега за руските оръдия. Първо 130мм оръдия са интересен калибър наистина и имат своето начало още в дредноутната епоха като спомагателен калибър на линейните кораби Гангут. Впоследствие се изпозлват и на лидерите и разрушителите от ВСВ. Като скорострелност са добри, но ъгъл на възвишение - поне тези от ВСВ. Също и скоростта на въртене на установката ми се върти, че не е висока.
                      Колкото до уникалният 180мм калибър на крайцерите тип "Киров" могат да се изпишат много неща.

                      Руско-съветски източници:
                      Установката е уникална, компактна, по-лека отколкото триоръдейните установки от този клас /?/. Много висока начална скорост на снаряда, много голяма далекобойност - 38 км - това надхвърля далекобойността на 381мм и 356мм оръдия в Кралския флот. Всичко е прекрасно, но.........

                      Други източници: английски, американски, герамнски, дори частично и нови руски:

                      Установката е взаимствана от италианската 152мм двуоръдейна кула на крайцерите тип Раймондо Монтекуколи, при която оръдията са в една люлка и разсейката на големи дистанции е по-голяма отколокто на другите 152мм крайцери. Руснаците уголемяват малко кулата и слагат трети ствол, с което повишават залпа с 33%, но точността се влошава още повече. Все пак и трите оръдия са в една люлка. Скорострелността е доста ниска за такъв калибър - 3 изстрела в минута. За справка американските и японските тежки крайцери с 203мм оръдия дават 4 изстрела в минута, а германските и английските - 5. Леките крайцери Бруклин /САЩ/, Кливланд /САЩ/, Белфаст /Великобритания/, Фиджи /Великобритания/, Орион /Великобритания/, Лайпциг /Германия/, Яхаги /Япония/, Глоар и Монкалм /Франция/ имат скорострелнсто между 7 и 10 изстрела в минута.
                      За да намалят въздействието на дулните газове руснаците не внедряват закъснител /както американците/ или да разположат средния ствол по-навътре /както англичаните/, а използват снаряди с намален боен заряд. Те дават по-стръмна траектория на снаряда и възможност за поразяване на хоризонтални плоскости на противников кораб. Като цяло оръдията не са известни с точност Обективно погледнато няма и как да се проявят тъй като не воюват с други кораби. Но руските артилерийски специалисти ценят доста по-високо немската 203мм артилерийска установка монтирана на недостроения Петропавловск /само две оръдейни кули и 4 оръдия/
                      П.В.

                      Comment


                        Като скорострелност са добри, но ъгъл на възвишение - поне тези от ВСВ
                        С имащите недостатъчен ъгъл на възвишение 130 мм. оръдия на пр. 7 и 7У е свален не един немски самолет Рюйтер, а АК-130 е няколко поколения след Б-13, за която ти говориш. Делят ги има няма 40 години, тъй че да не мешаме нещата.
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          ЗА новите оръдия не мога да се произнасям, тъй като там нямам информация, не съм чел и т.н.
                          За оръдието от ВСВ обаче - тое меко казано посредствено, да не кажа лошо в качеството му на зенитна установка. Това че снаряд бил свалил самолет е доста несериозно, щото по тая логика 460мм оръдия на Ямато стрелящи с шрапнелни снаряди със същия ъгъл на възвишение като руското 130мм оръдие - 45 градуса са свалили доста повече самолети но това не ги прави зенитни оръдия. Английските 203мм, както и японските 200мм от първите поколения имат ъгъл на възвишение 70 градуса, но не значи че са зенитни. Освен това за зенитно оръдие скорострелността му е направо жалка - 7-8 изстрела в минута срещу 20-24 на 114мм английско, 15-17 на немското 105мм, и 18-20 на 127мм американско. Какъв зенитен заслон ще направи срещу атакуващи самолети просто не ми е ясно......
                          П.В.

                          Comment


                            За оръдието от ВСВ обаче - тое меко казано посредствено, да не кажа лошо в качеството му на зенитна установка
                            Посредствено, посредствено, ама те екипажите не знаели и чат пат сваляли по някой немец с него. Всеки случай в наши дни от Б-13 става само брегово оръдие(нелошо при това)
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment


                              уффф спам
                              П.В.

                              Comment


                                Хе хе, тоя калибър да се използва като CIWS ми е малко невероятно - къде е 4-5-6-7 изстрела в минута, къде са няколко хиляди Отделно бързината на развръщане на системата...както каза колегата Амазон, тва си е пуцане по нещо голямо и по възможност неподвижно

                                Comment

                                Working...
                                X