Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Руският Флот

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    в Санкт-Петербурге на ОАО «Судостроительный завод «Северная верфь» спущен на воду большой разведывательный корабль «Юрий Иванов» проекта 18280

    Първи, след разпада на Съветския съюз.
    http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

    Comment




      Първата снимка с Полимент, ако не се лъжа. Вижда му се края.

      Comment


        Уф, изпреварил си ме .

        Comment


          Интересно че според уикито Горшков го дават с някакво 130-мм оръдие за което не намирам нищо(щото съм мързелив) - А-192М.
          Аз очаквах че след толкова усилия в разработката и изпитанията на скорострелното 100мм А-190 всички нови кораби ще са с него. Явно в речника на руснаците думата "унификация" се намира някъде между "ушна кал" и "утикария".
          Иначе фрегатата ми е много симпатична. 16 оникса, два кащана, сега C-400, сериозна работа. Доближава се до есминец. Само да спрат да ги пускат в такива малки серии.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Явно в речника на руснаците думата "унификация" се намира някъде между "ушна кал" и "утикария".
            Хм, ще кажа само - УКСК, Пакет, Штиль-1...

            Comment


              Amazon написа Виж мнение
              Интересно че според уикито Горшков го дават с някакво 130-мм оръдие за което не намирам нищо(щото съм мързелив) - А-192М.
              Аз очаквах че след толкова усилия в разработката и изпитанията на скорострелното 100мм А-190 всички нови кораби ще са с него. Явно в речника на руснаците думата "унификация" се намира някъде между "ушна кал" и "утикария".
              Иначе фрегатата ми е много симпатична. 16 оникса, два кащана, сега C-400, сериозна работа. Доближава се до есминец. Само да спрат да ги пускат в такива малки серии.
              Има известни проблеми с унификацията. Доста фирми са заети в проектирането и производството, всяка си има лоби и се бори за поръчки. И в крайна сметка ги получава. Държавата понякога има полза от това, понякога няма. Типичен пример са зенитно-артилерийските системи - Кащан, Палаш, Панцир и т.н.

              Относно артилерията, на горната снимка положението се вижда добре. Идеята е някога в перспектива да се използват управляеми снаряди, а в конкретните условия 100 мм не е подходящ калибър за тях. Затова се чакат нови системи.

              Фрегатата наистина е много добра (въпреки някои руски особености), но малко си объркал системите. Не Кащан, а Палаш. Не С-400, а Редут (морския вариант на Витяз).

              Comment


                кало написа Виж мнение
                Хм, ще кажа само - УКСК, Пакет, Штиль-1...
                Щил е на 11356. На 22350 е Редут.

                Между другото, като говорим за унификация, УКСК е интересен пример. Битува авторитетно и резонно мнение, че липсата на интеграция с 48Н6ХХ е плод именно на корпоративни неразбории.

                Comment


                  Не визирам конкретния проект, а унифицираните установки. Преди време и Щил-1 го гласяха за горшков май, ма му се размина...

                  Comment


                    Не Кащан, а Палаш. Не С-400, а Редут (морския вариант на Витяз).
                    Моя грешка, мислех че Кащан е експортното име на Палаш, а ми е някак по-звучно
                    Редут и Витяз не са ли базирани на C-400? Написах го защото С-400 е по-рапознаваемо, като означение.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      Моя грешка, мислех че Кащан е експортното име на Палаш, а ми е някак по-звучно
                      Редут и Витяз не са ли базирани на C-400? Написах го защото С-400 е по-рапознаваемо, като означение.
                      Кортик-М (модернизиран) - експортно название Кащан-М
                      Палаш - експортно название Палма
                      Панцир-М (морски) - експортно название Палица

                      С-400 използва ракети 48Н6Д/Е/Е2 (до 250 км) и евентуално 40Н6 (до 400 км).
                      Витяз/Редут ще използва 9М96Д/Е/Е2 (засега обсега не е ясен) и евентуално 9М100 за счетворени пакети.

                      ПП Между другото, Щил също е експортно название. Но какви ще са реалиите във ВМС на РФ - май никой не знае Може би Ураган-1...

                      Comment


                        Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                        Comment


                          1951 написа Виж мнение
                          Тука е уместно да добавим химна на Полидарис станал знаменателен за руския флот

                          Comment


                            мани ги тия опери, на малко стил Веско, ама по-добре изпято и изпълнено, де (това не го спасява, де):



                            или



                            или, май с музика и стихове на Розенбаум, най-става ИМХО:

                            Comment


                              Братушките се скъсаха да стрелят. Тоя път осем пуска на СФ: 3 х Гранит, 2 х Москит, 2 х Малахит и 1 х Редут. Дистанции на пусковете от 60 до 400 км.



                              Официальный сайт Телеканала «Звезда». Программа передач, прямой эфир, новости, комментарии экспертов. Уникальные съемки военной техники, фильмы об армии, исторические документальные циклы

                              Comment


                                Строителство на кърмата на десантни кораб "Севастопол" (предназначен за Черно море).
                                Attached Files
                                http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                                Comment

                                Working...
                                X