Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови бойни кораби

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Click image for larger version

Name:	ôðåìì-2.jpg
Views:	1
Size:	83.9 КБ
ID:	545646Click image for larger version

Name:	ôðååì-1.jpg
Views:	1
Size:	340.3 КБ
ID:	545645Лично аз предпочитам това мароканче-FREMM "Мохаммед VI"

    Comment


      komuso написа Виж мнение
      Може би много от Вас незнаят но през юни тази година Екваториялна Гвинея получи втори кораб рожба на българо-украинската морска мисъл-SV-02 "Wele Nzas"(F-073),2500 т.106/14 м. 2 АК-176М 2 АК-630 2 РБУ и хеликоптерна площадка.
      [ATTACH=CONFIG]26097[/ATTACH]
      Ами какво да кажа - красавец
      Само не виждам смисъл от две АК-176М, там мястото може да се изпозва за нещо друго.

      Виждам пишат, че е проект SV-02, а Бата - SV-01. Също има четири дизела, при същите два на Бата... Явно е мащабно увеличен проект. Тук статията е хубава - http://bmpd.livejournal.com/893254.html.

      А сега да питам - защо все още твърдите, че не можем сами да си построим корвета или фрегата ?

      Comment


        Защото се съобразяваме с реалността, а всичко в нея говори, че не можем сами да построим такъв боен кораб.

        Comment


          кало написа Виж мнение
          Защото се съобразяваме с реалността, а всичко в нея говори, че не можем сами да построим такъв боен кораб.


          Ей за това става дума.
          Значи виждаш току що построени корвета и фрегата в наш завод и в същото време казваш "не можем".

          И защо можем за Гвинея, а не за България ?

          Comment


            Представяш ли си ако го правим за себе си и не ни виси над главата някой не-българин.Каква върволица от изпълнители и подизпълнители ще се нареди.Ще го строим поне 25-30 години ще струва колкото цяла флотилия и ще е морално стар преди да се е докоснал до водата Да не говорим че лобитата няма да го допуснат.

            Comment


              За лобитата съм съгласен. За другото, едва ли ... всъщност не съм убеден голямо крадене ще падне...

              Comment


                А аз не съм сигурен, че точно SV-02 е строен в "Делфин" - поне аз в техният док не съм го виждал. Корабчето не е лошо, но е типично "африканско" - никакво ПЛО и ПВО и ПКО, само артилерия. Лично аз бих заменил 4 дизела на 2 дизела и 2 електродвигателя, РСЗО-то на 2х8 УВП за Астер 15 или 30, АК-630 на Милениум или Сий Драгон, задната АК-176М въобще бих я махнал и удължил площадката и поставил хангар а под площадката - буксирна ХАС и 2х3 324 мм ТА. И при добро желание: 2 или 4 ПКР и една 127-ца на мястото на носовата АК-176М.
                Last edited by gollum; 19-08-2014, 12:15.

                Comment


                  127 не е ли доста тежко за лека фрегата? А и ще е по-съпо от 76 пак на Ото Мелара. И като оръдие и като снаряди. А иначе аз освен Астер друго много скъпо не виждам в твоята конфигурация. А ако УВС са пакетна сделка с радара и СУО може би може да се постигне поносима цена.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    МЕКО 200 са само с 500 т. по-тежки но почти всички са с или 127-ци(Турция,Гърция,Австралия и Нова Зеландия) или с 100-ци като португалските "Вашку да Гама".Само южноафриканците са с 76-ци и то не от много добър живот.С 127-цата на малко по-висока цена от 76-цата си решаваш много проблеми-по-голяма далекобойност,по-голямо фугасно действие,по-добро действие с/у брегови цели,по-голяма номенклатура от снаряди-включително и такива за РЕБ.

                    Comment


                      Но пък 76-цата е отлична за ПВО.

                      Comment


                        Максималната далекобойност на 76 мм е м/у 15 и 18 км а на 127 мм е 25+.Колкото до ПВО-то представи си колко поразаващи елемента(8 мм стоманени топчета) може да побере един 76 мм и един 127 мм.

                        Comment


                          С "Вулкано" далекобойността е до 40 километра, при цена около 50 000 за изтрел, ако не се лъжа. И точността е убийствена - не мисля, че на голямо разстояние стрелба по площи, даже с 127мм. е особенно ефективна.
                          Иначе 76мм. Ото Мелара е върха на сладоледа Сваля си без проблем ПКР с огромна вероятност, нещо което по-големия калибър не може. Виж италианците, как си слагат по три такива за ПВО, без друг CIWS.

                          А ако гледаме за наша корвета или малка фрегата, то едва ли ще имаме вертикални пускови с десетки ПВО ракети. Най-вероятно ще стигнат парите за един 20мм "Вулкан" или един RIM-116. Силно се съмнявам да са и двете системи. В такъв случай, по-универсалното оръдие е за предпочитане - 76мм.

                          Comment


                            Приятелю Сън Дзъ, адски си прав в едно нещо - на България и е нужен нов ефективен флот и ефективна брегова охрана.
                            Аз все си мисля че е по-добре да си имаме няколко нови малки ракетни катера около 200-250тонни с по четири ПУ за ПКР с 20 мм Вулкан който така ти харесва и ПУ за Стрела/ които можем да произвеждаме/ - като си купим и лицензии за новата модификация противоракетна ракета .
                            С парите за една корвета ще имаме дивизион ракетни катери и два брегови комплекса ПКР примерно Екзосет. . Норвежците и шведите не са по бедни и глупави и основно за охрана на крайбрежието си разчитат на малки ракетни катери и на подходящи места брегова артилерия и мобилни комплекси ПКР.
                            Защо ли?
                            Пилот предложи да запазим М 46 130мм - уви вече всичко е на скрап.
                            За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                            Comment


                              127-цата баш много успешно си сваля ПКР-ите.Искаш ли да ти покажа снимка правена ли4но от мен на турска 127 на която са одбелязани 7 свалени у4ебни Харпуна.

                              Comment


                                Норвежци и Шведи одбраняват предимно фиорди а не открит бряг като нас.И да незабравяме 4е и двете държави имат подводници .А основни бойни кораби за норвежците са 5-те фрегати "Фридрйоф Нансен" коите с техните 5300 тона май по клонят към разрушители а или тежки фрегати.

                                Comment

                                Working...
                                X