Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови бойни кораби

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Sea Dog написа Виж мнение
    - Корабите с Астер 30 наистина са над 4000 тона, но колко пускови имат тези кораби ? При нас ще са две.
    - 6 метра височина.... кое пречи да стърчат над палубата ?
    - тежки са...ами аз пиша за кораб 2500 + тона (пълно, около 3000)

    А дали RBS-15 са ефективни - ами никой не знае, но там има врътка .... При условие, че съм пуснал два-три Астера по противниковата цел, вероятноста да съм го "позаслепил" доста се повишава, т.е. разчистил съм път за RBS-15. Освен това, ракетата има опция за удари по наземни цели - качени на камион, могат да бъдат в помощ и на сухопътни войски.
    Добре. А как организираме ПЛО на флота? За съжаление ракето-торпедните системи заемат доста място. И аз и друг път съм го казвал, че ако зависеше от мен бих включил в морската авиация три патрулни самолета, снабдени с магнитометри, ХАС буйове и торпеда. Основните бойни кораби на флота ще имат ли торпедни апарати или само щатните им вертолети ще носят торпеда?

    Иначе по въпроса за УВС щом не пречи да стърчат над палубата, не знам дали ще могат да се сместят най-големите УВС А70. Може да ви звучи грандоманско, но разликата в масата на празните установки е 2 тона между А50 и А70, разликата в общата дължина е 1,6 метра, но най-голямата установка може да приема както ракети SCALP, Exocet MM40, така и ракето-торпеда MILAS с далекобойност 35-38км.

    Comment


      Sea Dog написа Виж мнение
      Това по разчети от времето на есминец "Г.Димитров" ли е ??? Хайде по-реални сметки.....

      800 моряка за 8 корвета, и ???? На тралчиците ? На спомагателните ? И после кой раздувал щата
      Тралчиците са за бракуване, защото наистина са от времето на "есминец "Г.Димитров"" Като купим или построим нови - тогава екипажи.
      Важното е че около 2000 човека във флота в момента "тежат" на бюджета.

      Comment


        Да се запита човек, за чий са ни шест миночистача. Освен това от нашия списък липсва една белгийка. Би следвало да имаме три - Дръзки, Верни и Горди. А иначе за румънците, те хубаво обслужват тонаж, но Регина Мария и Регеле Фердинанд са грозни картинки към него момент. Англичаните си събраха абсолютно всичко от Лондон и Ковънтри преди да ги шитнат на румънците като един гол корпус с дизели и надстройки и сега двете от кумова срама влачат по едно 76 мм. Ото Мелара супер рапид, колко да не е без хич.
        Прочее то у нас спомагателни освен Протео останаха ли?
        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

        Comment


          Като стана дума за тралчици днес четох, че финландците са си купили от италианците три нови миночистача с корпуси от композитни материали, водоизместване 680 тона и екипаж от 34-38 души, за общо ˆ250-260 милиона и пълен офсет.

          Comment


            Сиреч целите ВМС тежат на бюджета, така ли ??? Защото те общо са толкова +/-

            Като купим или построим нови - тогава екипажи.
            Аха, разбрах.......... Определено беше прав - с теб не може да се дискутира !!! Или май беше с мен....
            Снимки - http://niki-zlatev.blogspot.com/

            Comment


              Да де ама ние какво правим с шест? Явно си трябва здраво кълцане. Щото нито едно от коритата по-горе не е в състояние да свърши смислена работа. Виж заменени с 6(максимум) тежки корвета, четири по-нови миночистача и шест морски Мерлина(Пантерата е дърво), два дивизиона Бастион(тия спокойно можем да си ги базираме в Сливен, обсега позволява) и примерно 3 пр. 877 и два самоходни брегови артилерийски дивизиона, нещата стават леко по-различни
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                Пичове, моля да ме извините, наистина съжалявам че се намесих в дискусията ви !!! Вече пишете пълни глупости, само и само да се вържат на мегаломания ви !!! Още веднъж, извинете ако съм засегнал някого, не е било умишлено !!!!
                Снимки - http://niki-zlatev.blogspot.com/

                Comment


                  Каква мегаломания те е подгонила драги, предлагам от четири фрегати, три корвети и шест тралщика всичко да се намали до максимум 10 къде по-многофункционални кораба и вместо трите дървени хвърчила да си купим няколко дето стават за нещо и евентуално три подводници и нови брегови ПКР ти си взел да ми обясняваш за мегаломания. Ми шест от тия кораби могат да се построят у нас(а може би и всичките 10) с всички благоприятни последствия от това.
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    Ники приятелю,това тук не ти ли напомня за един друг форум разликата е само,че там спорехме основно с Тони и 2-3-ма като С-13 а тук ние сме малцинство Но здраве да е .
                    Господа къде ги видяхте тези 3500 човека във ВМС????Толкова може да са били нейде в периода 2000-2005 г.Сега я има я няма 2500-2700 човека и това са всички-Щаб,София,брегови,плавсъстав че и цивилните служители.Общо плавсъстава от "Дръзки" до "Хр.Ботев" я го докара до 800-850 човека я не.

                    Comment


                      Sailor_Malan написа Виж мнение
                      Каква мегаломания те е подгонила драги, предлагам от четири фрегати, три корвети и шест тралщика всичко да се намали до максимум 10 къде по-многофункционални кораба и вместо трите дървени хвърчила да си купим няколко дето стават за нещо и евентуално три подводници и нови брегови ПКР ти си взел да ми обясняваш за мегаломания. Ми шест от тия кораби могат да се построят у нас(а може би и всичките 10) с всички благоприятни последствия от това.
                      Мдам, "плосък данък" - 50% някъде, а ДДС-то поне 40%

                      Министърът днес го каза просто и ясно. Перото "капиталови разходи" трябва да стане поне 150 млн. годишно за да се мисли за реална модернизация на армията. А това значи или при запазване на структурата на разпределение на бюджета да имаме 3 млрд. лева за военни разходи или капиталовите разходи да изядат от заплатите, което неминуемо значи съкращения.
                      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                      Comment


                        komuso написа Виж мнение
                        Господа къде ги видяхте тези 3500 човека във ВМС????Толкова може да са били нейде в периода 2000-2005 г.Сега я има я няма 2500-2700 човека и това са всички-Щаб,София,брегови,плавсъстав че и цивилните служители.Общо плавсъстава от "Дръзки" до "Хр.Ботев" я го докара до 800-850 човека я не.
                        За съжаление прекалено много авторитетни източници се обединяват около числото 3500. Просто няма как да приема думите ти на доверие, колкото и да те уважавам като вътрешен източник. Това са Бялата книга за отбраната и въоръжените сили, Уикипедия с позоваване на ЗВО, достатъчно надеждни форумци в тази тема и т.н.

                        Comment


                          Sailor_Malan написа Виж мнение
                          Освен това от нашия списък липсва една белгийка. Би следвало да имаме три - Дръзки, Верни и Горди.
                          Горди не е ли леко паметник, за да го броим в числото на "полуактивните"?

                          Comment


                            Sailor_Malan така си и говори, той иска и 60-тина изтребителя и подобни.

                            Реално погледнато от тези които явно са замесени по-отблизо в темата - Sea Dog/komuso - онзи разчет на 1951 за парите верен ли е? Тоест практически ресурс за финансиране на нови покупки в сегашният състав на флота липсва тъй като парите отиват изключително за заплати? Ако може и да отговорите доколко въпросите за оптимизация които описвах преди 2 страници важат за нашия флот?

                            Реално от това което в общи линии чета от темата - нямаме шанс за нови корвети/фрегати в близко бъдеще освен ако въпросът не се реши на много високо ниво в правителството/НАТО. Оттук и идват няколко въпроса:
                            1. Белгийките реално стават ли за нещо и колко живот има в тях? Ако има живот, една модернизация би ли помогнала поне да се постигне състояние където да може да се ходи по НАТО патрули без да се стига до геройства?
                            2. Всичко освен Цибър на тема тралчици и подобни май е за съкращавне, оттам и явно трябва да се вземат някакви подобни втора ръка, по възможност примерно 2-3 бройки еднакви и със сравнително малък екипаж.
                            3. Освен белгийките и миночистачите може би Мълнията остава в перспектива, но всичко останало май няма много смисъл да стои (Бодри може ли да тренира ефективно ПЛО ако нямаме подводници и сонарът му става ли за нещо?
                            4. Реално ако искаме да се отбраняваме индивидуално трябва да се мине на акцент на брегови комплекси (с възможност за стрелба и по наземни цели) + радари и безпилотници за контрол на морската повърхност. Това като предложение защото за единица пари може да се купи по-голяма огнева мощ ако е базирана на суша, а не във водата). Но не зная дали от ВМС би им харесала тази парадигма.

                            1951, може ли също да дадеш мнение за това което питах преди 2 страници?
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              Sea Dog написа Виж мнение
                              И покрай ПВО-то имам един въпрос,или по-скоро ми е интересно мнението ви .... Вариант 8+8 Астер 15 и 30 като вторите изпълняват и ПКР; корабът FFBNW RBS-15 Mk. III, а самите RBS-15 са брегово базирани ???
                              Хм. Тук има и чисто технически проблем - Астер нямат щатен режим за стрелба по надводни цели, само по въздух. Но има и концептуален проблем. Астер 30 е част от една много сложна и високотехнологична система. Много скъпа. Много сложни сензори и даталинкове. Чисто технически сигурно е възможно да се напъхат два модула А-50 с радарите и електрониката в 2000+ тона, но цената ще е огромна, а ефективността ще е никаква. Ние нямаме нужда от такива неща и не можем да си ги позволим - дори Сингапур не си позволява такива разхищения, а направо отива в по-горен тонаж.

                              RBS-15 е тежка ракета с много голям обсег - по някои данни под 300 км. За брега е идеална - покрива акваторията със запас. Не е много ясно обаче какво би правила на нашите корвети. Като че ли няма задачи за нея. Аз и друг път съм споделял мнението си по въпроса - за нас Екзосе блок 3 е идеална - лека и маневрена. съответства на потенциалните противници. NSM има определени предимства, но още не сме дорасли за нея.

                              Comment


                                Пилот написа
                                4. Реално ако искаме да се отбраняваме индивидуално трябва да се мине на акцент на брегови комплекси (с възможност за стрелба и по наземни цели) + радари и безпилотници за контрол на морската повърхност. Това като предложение защото за единица пари може да се купи по-голяма огнева мощ ако е базирана на суша, а не във водата). Но не зная дали от ВМС би им харесала тази парадигма.
                                Вероятно няма да им хареса(изключая безпилотниците). Бреговите комплекси сами по себе си са много тясно специализирани. Моряците пак ще искат тежка корвета/лека фрегата. НАТО също.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X