Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВВС на България - избор на изтребител

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Лол, извинявам се. То стана като в приказката - чукча не читатель, чукча писатель

    Comment


      Кухулин написа Виж мнение
      Лол, извинявам се. То стана като в приказката - чукча не читатель, чукча писатель
      Голяма работа, новината е готина. Аз ако бях самодържец български, щях да приема офертата. Ей-така за майтапа. Да видя дали от ЕС или НАТО ще ми подарят нови самолети само и само да не им причинявам това унижение
      Да не говорим че новите РД-33 имали над 500 часа междуремонтен ресурс. Експлатацията на това нещо ще струва 3 пъти по-малко от тази на МиГ-29 и няма да изисква нова инфраструктура и инструменти. Може би малко системи за диагностика и нови китайски ракети В-В и В-З.

      Самолета струва горе-долу колкото да се сменят двигателите на един от нашите нелетящи МиГ-29 За останалите оферти за нови самолети дори дума няма да отварям
      Сигурно обучението на български пилот за типа в Пакистан ще струва 100 000 лева Срещу 4 милиона евро за същото в Швеция на Грипен
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Amazon написа Виж мнение
        Няма никакъв шанс това самолетче да кацне в България. Чисто политически, не че нещо му има на самолета. Проектиран в Китай, произвеждан и развиван/модернизиран в Пакистан и с руски двигател, модификация на РД-33...
        Сигурно аржентинците ще си го купят това, ако не съберат пари за J-10B. Просто цената му е неустоима. Срещал съм цифри за аржентинската оферта от рода на 12 млн. долара
        Освен това сега-засега, китайското проектиране, пакистанцският производител и руският двиател изглеждат успешна комбинация. Това е еднодвигателен самолет, експлоатира се активно. Ако беше пълна пръчка вече да са изпопадали като круши подобно на перуаннските Кфир.
        Аржентинска делегация на високо ниво заминава в Китай:
        http://aeropress-bg.com/novini/36-ne...a-na-fc-1.html

        Явно са решили да купят JF-17 директно от Китай (FC-1) вместо от Пакистан. Нормално, все пак Китай е създателят на самолета. Сега тамън излезе блок 2 - нов радар, ново управляемо въоръжение В-З и т.н. шукарии. Говорят за 24 самолета.
        Според мен трябва да поискаме оферта от Китай. Най-малкото за да разлаем кучетата. Защото ако Китай ни предложат примерно 400 милиона долара за 16 самолета от блок 2 + оборудване + комплект въоръжение + обучение + заем...нали...Да видим тогава с какви очи шведите ще ни искат над един милиард долара за 8 грипена без включено никакво въоръжение...
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          По-добре J-10B! Него го предлагаха на пакитата - 36 бр. за 1,4 млрд. доларес!

          Comment


            Amazon написа Виж мнение
            Защото ако Китай ни предложат примерно 400 милиона долара за 16 самолета от блок 2 + оборудване + комплект въоръжение + обучение + заем...нали...Да видим тогава с какви очи шведите ще ни искат над един милиард долара за 8 грипена без включено никакво въоръжение...
            Те ако дадат тая цена, ще останат и пари за някое корабче.

            Comment


              Super_Hornet написа Виж мнение
              По-добре J-10B! Него го предлагаха на пакитата - 36 бр. за 1,4 млрд. доларес!
              Съгласен съм. При близка цена, J-10B е по-потентният вариант.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Кухулин написа Виж мнение
                Те ако дадат тая цена, ще останат и пари за някое корабче.
                Ами сега ще видим за какво ще се договорят аржентинците. Англичаните такава услуга направиха на Китайците и така прецакаха шведите...абе тиквеници късогледи.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Amazon написа Виж мнение
                  Съгласен съм. При близка цена, J-10B е по-потентният вариант.

                  J-10B, с пълен комплект оръжия, в по-сериозна бройка - 72, примерно, си е сила.

                  Comment


                    Шведите не ни искат един милиард без въоръжение. Ама изобщо. Към 500 милиона евро е офертата.
                    А иначе за китайците - няма да стане. Как точно ще произведат самолет, съвместим със стандартите на НАТО?
                    С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                    Comment


                      Hartman написа Виж мнение
                      Шведите не ни искат един милиард без въоръжение. Ама изобщо. Към 500 милиона евро е офертата.
                      А иначе за китайците - няма да стане. Как точно ще произведат самолет, съвместим със стандартите на НАТО?
                      За кой вариант на грифона?

                      Comment


                        Hartman написа Виж мнение
                        Шведите не ни искат един милиард без въоръжение. Ама изобщо. Към 500 милиона евро е офертата.
                        А иначе за китайците - няма да стане. Как точно ще произведат самолет, съвместим със стандартите на НАТО?
                        Имаш ли представа какви са тия стандарти на НАТО? Защото не е Линк 16 - Грипен няма такова нещо за сега. Ако е системата свой-чужд не виждам никакъв проблем китайците да я интегрират. То ние можем да си я интегрираме.
                        А с тия прословути стандарти на НАТО, при операцията в Либия се оказа че Ф-16 и Грипен ползват различен тип керосин и единият си остана на земята. Толкова за стандартите на НАТО.
                        А Шведите кога са ни намалили офертата? До колкото си спомням първата беше към 1 милиард долара, или 900 милиона евра. Може и да греша и да съм запомнили милиард долара вместо милиард лева. Пак сумата е непоносима за нас.

                        Super_Hornet написа Виж мнение
                        За кой вариант на грифона?
                        Едва ли е за Е-варианта Те на Швейцарците щяха да продадат 22 самолета за $3.5 милиарда, или 160 милиона на самолет. За нас сиурно 8 грипен-Е ще излязат 1.5 милиарда долара Минимум Два милиарда лева При разпадаща се здравна система и трагична демография По-добре да помолим руснаците да ни анексират, преди да са го направили турците Поне да не се мъчим

                        Super_Hornet написа Виж мнение
                        J-10B, с пълен комплект оръжия, в по-сериозна бройка - 72, примерно, си е сила.
                        България не може да подържа 72 бойни самолета. За какво ти е нещо което ще ръждясва на стоянката. Хайде малко по-реалистични неща да пишем.
                        Last edited by Amazon; 19-03-2015, 19:31.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Вариант C/D. C/D си има Линк 16, нямам идея защо се бъркаш. А иначе сигурно си мислиш за лева, но бъркаш с евро.
                          С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                          Comment


                            Hartman написа Виж мнение
                            Вариант C/D. C/D си има Линк 16, нямам идея защо се бъркаш. А иначе сигурно си мислиш за лева, но бъркаш с евро.
                            Има възможност..евентуално. Но със сигурност в момента ползва своя собствена система за трансфер на данни. Това според български пилот летял на Грипен.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Amazon написа Виж мнение
                              Защото не е Линк 16 - Грипен няма такова нещо за сега.
                              При Грипен Линк 16 е опция не за друго, а защото е едно поколение назад от шведските линкове. Но ако държиш на Линк 16, ще ти турят Линк 16, стига да броиш кинтите

                              Comment


                                Аз ако боря кинтите ще ми го направят и двудвигателен Идеше реч какво има, какво няма, какво трябва да се интегрира. На мен ми е абсолютно все едно дали ще платя да ми интегрират Линк 16 на Грипен или на J-10B
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X