Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВВС на България - избор на изтребител

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    С китайски УТС естествено

    Comment


      Е, в такъв случай по-добре JF-17. Аз съм му голям фен, знаеш, ама и той е с пари, мамка му

      Comment


        Кухулин написа Виж мнение
        Трябва да е свръхзвуков, иначе как ще догониш пътнически самолет...
        KAI T-50. ;-)

        Comment


          Filip написа Виж мнение
          KAI T-50. ;-)
          Той е голям хит напоследък, но цената му е доста солена.

          Comment


            Кухулин написа Виж мнение
            Е, в такъв случай по-добре JF-17. Аз съм му голям фен, знаеш, ама и той е с пари, мамка му
            Ами щом са отделени 800 милиона за скрап, значи може да ги дадем за нещо ново.

            Comment


              Кухулин написа Виж мнение
              Той е голям хит напоследък, но цената му е доста солена.
              Така малко по серизно.Като се замисля май при това положение единственият приемлив вариант е Грипен Ц/Д от швеция.Ако решат да си намалят самолетите.

              Comment


                Като гледам Бразилия за колко ги купи - не е май най-добрият вариант, колкото и да намалят.

                Comment


                  Сун Дзъ написа Виж мнение
                  Като гледам Бразилия за колко ги купи - не е май най-добрият вариант, колкото и да намалят.
                  Бразилия купува Ng нови.

                  Comment


                    Кухулин написа Виж мнение
                    За тия пари по-добре да си закърпим нашите мигове.
                    За кои пари? Па и да кърпим нещо с минимален остатъчен ресурс вместо да вземем нещо дето даже и до първи планов КВР вероятно още не го е добутало нещо не ми се чини добра сделка. Иначе то най-доброто е започваме с 30 броя Су-30МК2 с опция за още 90 ако ни харесат, след третата година си упражняваме опцията, междувременно се нагрухваме с повечко Оникси (така примерно да има по 4 на самолет) и с ескадрила Medium Altitude Long Endurance безпилотници(по възможност наша собствена разработка, вярвам срещу правилните суми китайците с радост биха споделили какво иранците са откраднали с тяхна помощ) способни да целеуказват на Оникса в полет и нещата генерално заспиват (всъщност това е всичко дето някога би ни потрябвало като ВВС, поне докато не ни присърби за изтребител ала J-20/ПАК-ФА) ама пусто да е масрафа би ударил от воле 10 милиарда долара за това. А иначе наскоро ми попада статийка с отзивите на пакистанците за новите им играчки (JF-17) ми пакистанците са в бурен възторг, а не е като да си нямат силен противник за който да мислят
                    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                    Comment


                      Викам направо едни Medium Altitude Long Endurance цепелини да вкараме.

                      Comment


                        Sailor_Malan написа Виж мнение
                        За кои пари?
                        За $183 млн ~ 300 млн лв. По данни от СМИ руснаците са ни искали 450 млн за дълбока модернизация, което значи, че за 300 млн можем да закърпим някакъв вариант. Примерно руски двигатели, някакви български заварки, израелска електроника или нещо в тоя дух. Не ми се вярва от такъв ремонт да излязат с под 4000 часа ресурс, а това е много години служба.



                        Sailor_Malan написа Виж мнение
                        А иначе наскоро ми попада статийка с отзивите на пакистанците за новите им играчки (JF-17) ми пакистанците са в бурен възторг, а не е като да си нямат силен противник за който да мислят
                        Кефят се много, защото китайците им направиха чудна аеробалистична ракета за самолетчето - CM-400AKG. Това за индийското ниво на ПРО е просто смърт, оттам и всенародната радост

                        Comment


                          Мда и след малко във въздуха се оказват А50 в компанията на Рафал и Су-30 и съдбата на китайчетата при вида на истинската авиация е кратка и жалка.

                          Comment


                            Filip написа Виж мнение
                            Мда и след малко във въздуха се оказват А50 в компанията на Рафал и Су-30 и съдбата на китайчетата при вида на истинската авиация е кратка и жалка.
                            Възможни са различни тактически варианти, основани върху факта, че "след малко" мача може вече да е свирен

                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              Възможни са различни тактически варианти, основани върху факта, че "след малко" мача може вече да е свирен
                              Определено.Въпроса е за самолетоносачите какви контра мерки ще вземат индийците.Защото това си е сериозно оръжие.Аз виждам само един вариант купуват Е-2 но не знам как без катапулт ще излети от този Stobar.Тази ракета показва че времето на Ф-14 въоръжен с Аим-54 не е отминало.

                              Comment


                                Индия не разполага с ескорти за АУГ. Първата мярка е да построят достатъчно такива кораби. Планирани са, но нещо не върви работата.

                                Comment

                                Working...
                                X