Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ф-35 - икономически провал?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ти ме питаш за руснаците и аз си представям евентуалните им противници

    Кухулин написа Виж мнение
    А разузнаване и целеуказване?
    Ами ще го мислят... същото като разузнаването преди мисията на самолета.
    По-добре там да си насочат парите, а не в разработване на ненужни и скъпи самолети.

    Comment


      Сун Дзъ написа Виж мнение
      Ами ще го мислят... същото като разузнаването преди мисията на самолета.
      По-добре там да си насочат парите, а не в разработване на ненужни и скъпи самолети.
      Те го мислят, но не става бързо. Не знам дали си представяш мащабите - космическа групировка, разузнавателни самолети, безпилотници... това са десетки години и десетки милиарди долари. А замяната на Су-24 и Ту-22 е спешна.

      Comment


        Кухулин написа Виж мнение
        космическа групировка, разузнавателни самолети, безпилотници... това са десетки години и десетки милиарди долари
        Когато искаш да си велика сила си плащаш, няма как.
        Руснаците пари имат, но ги дават за глупости - атомни ракетоносци, Мистрали... А човешки ресурс не им липсва, могат да се кооперират с някой европеец, възможности много.

        Comment


          Сун Дзъ написа Виж мнение
          Руснаците пари имат, но ги дават за глупости - атомни ракетоносци, Мистрали...
          Те и американците дават пари за едни глупости - ПРО да пазят Скандинавия от ирански и севернокорейски ракети. Чудно дали двете работи нямат нещо общо Пък за Ф-35 - явно ще си имат още един бутиков самолет, който няма да смеят да изпозлват в бой. Те без авиация няма да останат, но като знам как режат бюджета на НАСА, а дават грешни пари на Локхийд, направо яд ме хваща

          Comment


            Кухулин написа Виж мнение
            Поради което и се появява титановата броня в Су-34
            Титанова броня къде се появява в коя част на фюзелажа.Б-1 е стратегически бомбер а су-24 е фронтови къде видя прилика че то фронтовият е на ниски височини.

            Аха, разкажи го на израелците:

            Като им гледам противниците като знам че Озирак е от 1981 а студената война свършва 1991 и като знам за операция Model 5 Ще им го кажа па даже и на иврит.

            Comment


              Filip написа Виж мнение
              Титанова броня къде се появява в коя част на фюзелажа.
              Кабината и единия резервоар.

              Filip написа Виж мнение
              Б-1 е стратегически бомбер а су-24 е фронтови къде видя прилика
              Виж пост #543.

              Filip написа Виж мнение
              Като им гледам противниците като знам че Озирак е от 1981 а студената война свършва 1991 и като знам за операция Model 5 Ще им го кажа па даже и на иврит.
              Проблема е, че оценяваш ситуацията според твоите знания.

              Comment




                Хм.

                Comment


                  Кухулин написа Виж мнение
                  Кабината и единия резервоар.


                  Виж пост #543.


                  Проблема е, че оценяваш ситуацията според твоите знания.
                  Все си мислех че съветският отговор на Б-1 е Ту-160.

                  Както и предполагах титанова облицовка на кабината.И когато към соплото ти лети пзрк за какъв чеп ти е тая кабина от титан.

                  Comment


                    Filip написа Виж мнение
                    Все си мислех че съветският отговор на Б-1 е Ту-160.
                    Конструктивно си приличат, но като концепция нямат нищо общо. Ту-160 се замисля под две основни задачи - 1) доставка на далекобойни стратегически КР и 2) борба с АУГ. Нито една от тези задачи не е присъща на B-1B.

                    Filip написа Виж мнение
                    Както и предполагах титанова облицовка на кабината.И когато към соплото ти лети пзрк за какъв чеп ти е тая кабина от титан.
                    За соплото вероятно няма да помогне.

                    Comment


                      Как точно Ту-160 е замислен за борба с АУГ, че не ми е ясно...?
                      С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                      Comment


                        Кухулин написа Виж мнение
                        Конструктивно си приличат, но като концепция нямат нищо общо. Ту-160 се замисля под две основни задачи - 1) доставка на далекобойни стратегически КР и 2) борба с АУГ. Нито една от тези задачи не е присъща на B-1B.
                        Нямат прилика в концепцията и по друга причина. Американците създават оръжията си за да могат да воюват по цял свят, а руснаците (които никога са нямали сила и възможности за това) създават Ту-160 като някакво звено в триадата. Създаден е само за ТСВ, не става за нищо друго.
                        И е от точно тия самолети от "отминалата епоха на нисковисочинното проникване"

                        Comment


                          Hartman написа Виж мнение
                          Как точно Ту-160 е замислен за борба с АУГ, че не ми е ясно...?
                          Примерно така:



                          Тази задача е и причина за високата свръхзвукова скорост, която иначе не му трябва.

                          Comment


                            Ето малко литература (Полвека в авиации, много ценна книга):

                            Ту-160 по внешнему облику напоминает В-1, поскольку «аэродинамический подход» к его созданию был схож с американским. Но наш самолет имеет большие размеры. Это продиктовано габаритами отсеков вооружения, в которых могли размещаться крылатые ракеты Х-55 (в будущем Х-55СМ с накладными баками). Дальность полета этих ракет была выбрана такой, что позволяло Ту-160 не входить в зону ПВО Соединенных Штатов. Всего же боевая нагрузка этого самого большого в мире бомбардировщика (речь идет о начале 80-х годов) равнялась 45 тоннам. На борту он нес и ракеты Х-15, аналог американских SRAM.

                            Был сохранен принцип двухрежимного полета, потому что Ту-160 рассматривали и как самолет, способный работать также на морских театрах военных действий. Для борьбы с авианосными соединениями он должен был уметь подниматься на большую высоту, что позволяло бортовому локатору обнаруживать цели на удалении 600 и более километров. А для такого подъема на эшелон в 15–17 тыс. метров ему необходимо обладать высокой скоростью — более 2 М.

                            Однако основным режимом его полета остается дозвуковой, на предельно малых высотах. Это позволяет выйти на рубеж пуска крылатых ракет «не засветившись». Перед их пуском аэробаллистические ракеты Х-15 должны нанести удар по передовым авиабазам, чтобы не дать возможности дислоцированным на них самолетам отразить налет идущих следом Х-55.

                            Вот такая идеология была принята для Ту-160.


                            Comment


                              С развитието на доктрината за структурирано пво и разработването на различни системи с определена ефективност на поразяване в различен височинен диапазон реално погледнато единственото противодействие е стелт технологията именно за това американците захвърлят Б-1 за сметка на Б-2 а както показва проекта им за бъдещ бомбер той ще е със същата техническа заложеност с изключение на скоростта която ще е над тази на звука.Ту-160 е стратегически бомбардировач самият термин стратегически които се отнася за Б-1 и Ту-160 предполага идентична насоченост на боиното използване.При заложена идентична концепция на планера на самолета показва идентичен замисъл.Реално погледнато Ту-160 е отговор на американската програма за нов стратегически бомбандировач която се претворява в Б-1 по-късно.Това което долу си показал на схемата е Ту-95 и Ту-22.Съгласен съм с факта че Ту-22 м3 има насоченост да противодеиства на ударните авионосни групи.Но Ту-160 няма нищо общо със замисъла на Ту-22 само като погледнеш размерите на самолета ти става ясно че едното не е предвидено за наследник на другото.А защо руснатсите нямат отговор на Б-2.Просто СССР нямаше нито финансовата нито технологична възможност за такъв.

                              Comment


                                Filip написа Виж мнение
                                Ту-160 е стратегически бомбардировач самият термин стратегически които се отнася за Б-1 и Ту-160 предполага идентична насоченост на боиното използване.
                                Тц, термина "стратегически" показва друго.

                                Filip написа Виж мнение
                                При заложена идентична концепция на планера на самолета показва идентичен замисъл.
                                Не, може да има сходни конструкции с различен замисъл.

                                Filip написа Виж мнение
                                Но Ту-160 няма нищо общо със замисъла на Ту-22
                                Напротив, горе съм показал, че има общо.

                                Filip написа Виж мнение
                                само като погледнеш размерите на самолета ти става ясно че едното не е предвидено за наследник на другото.
                                А това пък не знам как ти хрумна.

                                Comment

                                Working...
                                X