Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ф-35 - икономически провал?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Amazon написа Виж мнение
    Красота! Винаги съм се питал, защо вместо да се разчита само на отсеци просто не правят ракетите с ниско ЕОП и да ги съчетават с формата на самолета. Примерно ръкетите ВВ да се съчетаят в полу-нисши в полу-крилото и да са със стелт форма. Така вътрешните отсеци ще остават свободни за голямото Бум и F-35 няма да ходи на бойни мисии с по една АМРААМ и една Саидуиндер-9Х.

    Щото струват майка си и баща си.

    Comment


      Това е новина ....
      F-35A - първото изстрелване на ракета в полет
      Американский истребитель F-35A впервые провел пуск ракеты в полете. Ракета AIM-120 класса «воздух-воздух» была запущена во время испытательного полета над морским полигоном Пойнт-Мугу (США, штат Калифорния). По словам инженеров Lockheed Martin, работа над системой пуска ракет будет продолжаться еще несколько месяцев.


      Как така?
      САЩ направи няколко дузини самолети, но не били изстрелване на ракета в полет?
      Дори ПАК ФА - правил това преди много време.
      Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


      Може би реч е само за модификация на F-35А...
      http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

      Comment


        Не мисля, че на ПАК-ФА са започнали изпитанията с ракети, това което постваш си е 3Д рендер.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          On Final Approach to Fighter Fiscal Sanity





          F-35 unit costs are going up, not down.

          Цялата поредица: The New Era of Good F-35 Feelings

          Comment


            F-35 участва в търг за 60 изтребителя за Южна Корея на стойност 7.5 млрд., като се конкурира с F-15 и Eurofighter Tranche 3.

            Докато конкурентите се вместват в бюджета и предлагат офсет или други отстъпки, за F-35 (the planes, along with associated gear, parts, training and logistical support) цената, която се иска е 10.8 млрд. (подлежи на пазарлък). Не е сигурно и дали ще може да се достави навреме (мисля, че след 1-2 години трябва да се доставят първите).

            The third phase of the F-X project should be a one-horse race for Lockheed Martin’s F-35 Joint Strike Fighter (JSF).

            Comment


              Ако разликата в цената е в рамките на 20-30% и взимайки в предвид ситуацията в ЮК, аз лично одма бих взел F-35А независимо от всичките проблеми и забавяния. Реално трябва да са идиоти за да не го направят.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Хъм, те вече си имат Ф-15-ки (К-вариант), като частично си ги произвеждат сами.

                Comment


                  Точно за това пиша, имат достатъчно (заедно с поръчката която се изпълни наскоро) F-15 за тотално въздушно превъзходство над севера (май бяха 60 парчета). Да взимат още е излишен разход. Докато F-35А ще им дадат нови тактически възможности (даже по-скоро стратегически). Още повече ако наистина купят 5 ескадрили. Включително за превантивен удар по ядрените инсталации на СК, с приемливо нисък риск от ответен удар. При добро разузнаване, рискът може да се сведе почти до нула.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Амазон, те и сега си ги имат възможностите за удар и въздушно превъзходство за отрицателно време, срещу СК Ф-15К си е предостатъчно и може да си оперира почти безнаказано. Виж, ако искат да могат да пречат и на Китай, тогава вече ще е добре да има и някой друг Ф-35. Макар че поне според мен за задачите пред Южна Корея Ф-15 си е достатъчно, ако се налага може само малко да увеличават бройките.
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      Превантивен ядрен удар, ама ако има с какво. А така да си купиш куц кон щото тегли много, ама струва скъпо, нещо не го разбирам
                      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                      Comment


                        Пилот, дори да не се хвърлят на 60 самолета, две ескадрили F-35А ще им дойдат добре. Доста по-незабележим е поне на хартия от F-15SE, камо ли от F-15E(и корейският му вариант). Орела е голям самолет, ще го видят на радарите, може и да успеят да изтрелят нещо преди да ги разпарчетосал. Особено ако са им заредени с гориво носителите на ЯО. Сигурно няма да успеят ама защо да се рискува. Докато 24 F-35 ще се промъкнат и ще направят на дреб 20-50 най-опасни цели и инсталации и после F-15 ще довършва. Северняците няма да разберат че нещо се случва докато вече не е късно. Както казах - колкото повече тактически възможности, по-добре.

                        Моряко, не говорех за ядрен удар а за конвенционално рабомбване на ядрените инсталации и носителите на ЯО, които дори не са в силози. И по-големите оръдия.
                        А за куцият кон е рано да се каже. Ако дава такава ситуационна увереност каквато обещават и е прилично незабележим аз мога да се сетя за доста приложения за самолета.

                        Явно не съм се изразил ясно. Ако ЮК нямаше Ф-15Е, да купува F-35 и тепърва да го усвоява щеше да е и военна и финансова лудост. F-15 или подобен самолет за тях е задължителен. Но при положение че вече има големият двуръчен меч, не е лошо да си набави и някакъв по-фин инструмент.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Амазоне, какви превантивни удари? РК военни няма как да предприемат каквото и да е на своя глава: все още в случай на война минават директно на щатско подчинение и командване (това уж трябва да се промени 2016 г., обаче те настояват да бъде продължено още), а дори и да отпадне, контролът над въздушното им пространство си остава в ръцете на САЩ за неопределено време. Т.е. те нищо сами няма да предприемат и нямат и желание (поне военните, които сега контролират нещата) да го правят. А ако се наложи, САЩ имат какво да използват. От друга страна, срещу Китай ги оправя само собствено атомно оръжие. Не че не могат сравнително бързо да се сдобият с такова (технологично няма да им е проблем), но САЩ няма да им позволят (както вече веднъж са спрели бащата на настоящата им президентка).

                          Comment


                            Хаха, тия започнаха яко да тролят флотската програма Значи, имало вариант всички да се впишат в бюджетите и да останат доволни. Вместо F-35C, флота купува F-35A. Със спестените доларчета (по 80 милиона на самолет) купуват същия брой суперхорнети. След това връщат F-35A обратно в складовете или ги режат на скрап или каквото и да е. В резултат продажбите са налице, флота има нови самолети, бюджетите са окей и всички са доволни

                            Free Super Hornets

                            Comment


                              Те тая галимация не ми стана ясна. А тия F-35A вместо да ги режат, да ги дадат насам. Верно не е Су-35 или Су-30МК, ама нали ще е харизан кон
                              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                              Comment


                                Sailor_Malan написа Виж мнение
                                Те тая галимация не ми стана ясна. А тия F-35A вместо да ги режат, да ги дадат насам. Верно не е Су-35 или Су-30МК, ама нали ще е харизан кон
                                Ами на предната страница съм постнал едни графики, от които се вижда, чe цените за 2014 година са по 188 милиона за Ф-35А и по 278 милиона за F-35B/C. Един суперхорнет разлика

                                Comment

                                Working...
                                X