Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Руски хеликоптери отново в Афганистан!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Руски хеликоптери отново в Афганистан!!

    Това го срещнах днес в новините-'' Русия се връща в Афганистан да помага на НАТО''!! Интересно, дали искат руски транспортни хеликоптери защото са по-добри в техническо отношение спрямо останалите или става въпрос за недостиг на ресурси.Дано да е трета причина ,щото двете първи говорят не добре за състоянието на НАТО в момента.https://www.dnes.bg/world/2010/10/27...na-nato.102249 -тук е статията
    Last edited by kantega; 27-10-2010, 14:03. Причина: добавяне на информация

    #2
    kantega написа Виж мнение
    Това го срещнах днес в новините-'' Русия се връща в Афганистан да помага на НАТО''!! Интересно, дали искат руски транспортни хеликоптери защото са по-добри в техническо отношение спрямо останалите или става въпрос за недостиг на ресурси.Дано да е трета причина ,щото двете първи говорят не добре за състоянието на НАТО в момента.
    Не знам за коя новина говориш, но по принцип български Ми-8 бяха подарени на Афганистан по линия на НАТО, мисля че и на други държави от бившия соц.блок. Техниката, която имат те не е лоша, просто е запусната, занемарена и неподдържана. Руските хеликоптери може да са доста по-груби, тромави и пр. от модерните европейски и американски, но са далеч по-евтини. Ремонта и модернизацията на стара машина струва няколко пъти по-малко от купуването на нова.

    Не мисля, че техническите характеристики са от значение - всичко е въпрос на политика. Студената Война не е съвсем приключила.
    http://rayofhalifaxproductions.com/26662

    Comment


      #3
      Интересно, дали искат руски транспортни хеликоптери защото са по-добри в техническо отношение спрямо останалите или става въпрос за недостиг на ресурси
      И двата възгледа са опростени и неправилни. Ако искаме да изведем причината като опростено твърдение може просто да се каже, че американските военни (до колкото четох, конгресът не е бил много доволен) са преценили, че за конкретната ситуация това е най - доброто решение. А защо е най - доброто решение си има редица причини. Че са относително по - евтини, че са подходящи за местните условия, че персоналът, който работи с тях има опит с руска техника, че са по - лесни за усвояване и след като изградят местни ВВС, които да могат да оперират със сравнително "лесната" руска техника да започнат да приучават персонала на по - сложната за усвояване (предполагам от техническа гледна точка) западна и конкретно американска техника. Това е по въпроса за закупуването на руски вертолети за Афганистан.

      А възможността руските въоръжени сили да се намесят в Афганистан ми се струва абсолютно невъзможна.

      Comment


        #4
        ОТ - руските хеликоптери, и по-специално Ми-8 и семейството му безусловно превъзхождат в афганистанските условия всичко останало (критерият цена-ефективност е най-важният). Това не е мое мнение, а на британци и американци с достатъчно опит в тези условия, както и с хеликоптерите.

        Comment


          #5
          кало написа Виж мнение
          ОТ - руските хеликоптери, и по-специално Ми-8 и семейството му безусловно превъзхождат в афганистанските условия всичко останало (критерият цена-ефективност е най-важният). Това не е мое мнение, а на британци и американци с достатъчно опит в тези условия, както и с хеликоптерите.
          Различни модели могат по някои параметри да отстъпват на западните аналози, но компенсират с 2-3 пъти (в най-фрапантните случаи) по-ниска цена. Но се наблюдава бавен ход към оеднаквяване (процентно). Няма да е за 1-2 години, де.
          http://rayofhalifaxproductions.com/26662

          Comment


            #6
            Много странно!По принцип конфликта в Афганистан пречи на разширяване на връзките на Русия със страните от региона.Интересно какво ще е развитието.

            Comment

            Working...
            X