Съобщение

Collapse
No announcement yet.

България и военна техника от Русия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    България и военна техника от Русия

    Аз имам един малко глупав въпрос, на който може да е отгорорено, но не намерих отговор:

    Защо бъглария почна да купува техника от Европа, при положение, че можеме да купуваме военна техника от Русия, и то май по-добра.

    Влизането ни в НАТО и във EU не би трябвало да са пречки да купуваме от Русия техника, която да се модернизира да работи със стандартите на НАТО.

    И защо Русия отказа да модернизира нашите МиГ-29?

    Иначе, много бих се радвал България да има флот от Су-47, МиГ-35 и Ка-50
    War, war never changes..

    #2
    Все пак сме част от НАТО - това отговаря ли поне частично на въпроса ти?
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #3
      Освен казаното от Воланд - точно МиГ-29 по-скоро ние не сме отделили парите да се модернизира, за това и му се прави само ремонт.

      Отделно ако влизаш в един военнополитически блок който често е опозиция на Русия, някак не може да се очакват редовни доставки на части за самолети и т.н. Отделно за да са съвместими с всички стандарти на НАТО руски самолети ще трябва да минат доста доработки => пари.

      Макар че ние така или иначе нямаме пари да купим какъвто и да било нов изтребител

      И Су-47 не съществува, има С-37 което е единичен прототип с КОС и никаква система за въоръжение. Просто експеримент и тестова платформа.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        #4
        Относно Су-47, мисля че ги размениха - понеже има Су-37 която е тестова модификация на Су-27 с променлива геометрия на соплата.
        А Су-37 стана Су-47 (самолета с обартна стреловидност на крилата)
        War, war never changes..

        Comment


          #5
          StrEagle написа Виж мнение
          Аз имам един малко глупав въпрос, на който може да е отгорорено, но не намерих отговор:

          Защо бъглария почна да купува техника от Европа, при положение, че можеме да купуваме военна техника от Русия, и то май по-добра.

          Влизането ни в НАТО и във EU не би трябвало да са пречки да купуваме от Русия техника, която да се модернизира да работи със стандартите на НАТО.

          И защо Русия отказа да модернизира нашите МиГ-29?

          Иначе, много бих се радвал България да има флот от Су-47, МиГ-35 и Ка-50
          Каква точно техника е купила България от Европа? Камионите и автомобилите "Мерцедес". Вертолетите "Кугър". Самолетите "Пилатус". Фрегатите, дето не им знам типа, както и евентуалните (или може би сигурни?) корвети. Имаше едни напъни за една комуникационна система, май на "Талес", но като че ли нищо не излезе от нея.
          Като примери за неруска техника към тях можем да добавим американските вертолети "Бел" и пехотните машини M-1117.
          Като изключим вертолетите, другите на практика нямат руски аналози. Е, като имаме предвид възрастта на фрегатите, за тях може да се спори.
          А одисеята около МиГ-29 е поредната история за нашенска некомпетентност, като части от нея само наляха вода в мелницата на антируското лоби.
          Такова нещо като "по-добра техника" няма. Има по-добри едни или други оръжия или системи въоръжение. Да се казва, че цялата техника, произведена от държава Х, е по-добра от всичко останало, е несериозно.
          В крайна сметка военна техника се купува от партньор, на който можеш да разчиташ. Русия не се показа като такъв партньор - не без участието и на нашите отговорни лица, разбира се. И въобще по цял свят изборът на военна техника е обусловен не толкова от техническите качества на техниката, колкото от политически мотиви.

          Comment


            #6
            На доставки на военна техника от Русия не може да се разчита, след като ни направиха на маймуни с новото си "Газово оръжие" и съсипват индустрията ни. Обречени сме да търсим само "секонд хенд" или подаръци.

            Comment


              #7
              messire Woland написа Виж мнение
              Все пак сме част от НАТО - това отговаря ли поне частично на въпроса ти?
              В смисъл, че трябва да слушкаме и даваме парите, където трябва ли? щото и Турция, и Гърция, и Чехия, и Унгария, и Полша са част от НАТО, пък някак не се срамуват да вземат техника от Русия.

              В идеален вариант, би трябвало да купуваме военна техника, според критерия цена-ефективност, възможно най-добре пасваща на нашите условия, както и на задачите на БА (сред които и ограничени контингенти в разни окупирани държави).
              ИМХО - средствата за ПВО трябва да купуваме от Русия, като са, общо-взето, без конкуренти по посочените от мен критерии. Бронята - също - особено танкове, както и артилерия и реактивни системи за залпов огън, тактически УР.
              Авиацията - или руска, или американска, но не шведска, френска или европейска.
              Флот - германски подводници и руски ракетни катери.
              Свръзка - американска и италианска техника
              За контингентите - американска техника, особено MRAP-и
              Стрелково оръжие на пехотата - руско, категорично (или нашенско, което си е пак "руско")


              На доставки на военна техника от Русия не може да се разчита, след като ни направиха на маймуни с новото си "Газово оръжие" и съсипват индустрията ни. Обречени сме да търсим само "секонд хенд" или подаръци.
              това блести от логика, познаване на международните политически и икономически процеси... и английски език...

              Comment


                #8
                А защо непременно руски стрелкови системи? Те какво ново имат да покажат..аз поне не знам да са направили заместник на калашника! Добро оръжие, но му мина времето...

                Comment


                  #9
                  Първо, времето на АК, и особено новите му модификации, още дълго няма да отмине. И защото руските стрелкови системи - АК серия 100, Печенег, АГС-30, Корд, СВД са перефектни по критерия цена-ефективност. И могат да се ползват в дъжд

                  Край с ОТ

                  Comment


                    #10
                    StrEagle написа Виж мнение
                    Относно Су-47, мисля че ги размениха - понеже има Су-37 която е тестова модификация на Су-27 с променлива геометрия на соплата.
                    А Су-37 стана Су-47 (самолета с обартна стреловидност на крилата)
                    брех, на този бисер не бях обърнал внимание.

                    Comment


                      #11
                      Отделно ако влизаш в един военнополитически блок който често е опозиция на Русия, някак не може да се очакват редовни доставки на части за самолети и т.н. Отделно за да са съвместими с всички стандарти на НАТО руски самолети ще трябва да минат доста доработки => пари.


                      Интересно, как тогава си модернизираха МиГовете в Словакия? И понеже много се говори за тия пусти "стандарти", кои точно са те и какво точно трябва да се доработи на МиГ-29, например?

                      Comment


                        #12
                        кало написа Виж мнение
                        В смисъл, че трябва да слушкаме и даваме парите, където трябва ли? щото и Турция, и Гърция, и Чехия, и Унгария, и Полша са част от НАТО, пък някак не се срамуват да вземат техника от Русия.

                        В идеален вариант, би трябвало да купуваме военна техника, според критерия цена-ефективност, възможно най-добре пасваща на нашите условия, както и на задачите на БА (сред които и ограничени контингенти в разни окупирани държави).
                        ИМХО - средствата за ПВО трябва да купуваме от Русия, като са, общо-взето, без конкуренти по посочените от мен критерии. Бронята - също - особено танкове, както и артилерия и реактивни системи за залпов огън, тактически УР.
                        Авиацията - или руска, или американска, но не шведска, френска или европейска.
                        Флот - германски подводници и руски ракетни катери.
                        Свръзка - американска и италианска техника
                        За контингентите - американска техника, особено MRAP-и
                        Стрелково оръжие на пехотата - руско, категорично (или нашенско, което си е пак "руско")




                        това блести от логика, познаване на международните политически и икономически процеси... и английски език...
                        Господине,възпитанието ми позволява да влизам в диалог с вас, а относно писанията ви,според моят скромен английски са "generalitis"

                        Comment


                          #13
                          Не ви стига английския.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #14
                            Не всичко от Европа е 2-ра ръка. Ето, например патрулните ни катери - за Гранична полиция са си чистак нови има и Люрсени и италиански и са далеч по-добре от руските, ще употребя думата на Гогата "таралясници", защото са такива - качвал съм се и на двата на 31.12. 2008г. и имам пресни впечатления. Старите Грифове не могат да се мерят с новите Люрсени - като обитаемост и комфорт, не говоря за електрониката, радиолокацията и т.н, щото на съветския тя почти отсъства
                            Last edited by gollum; 10-01-2009, 10:02.
                            П.В.

                            Comment


                              #15
                              кало написа Виж мнение
                              В смисъл, че трябва да слушкаме и даваме парите, където трябва ли? щото и Турция, и Гърция, и Чехия, и Унгария, и Полша са част от НАТО, пък някак не се срамуват да вземат техника от Русия. ... ...
                              Това някакво евтино заяждане или пошло чувство за хумор е? Пояснявам моята позиция - сега сме в НАТО и би трябвало да следваме политика на приближаване към техните стандарти. Но аз не съм специалист, бих предпочел тук да се изкаже Николай. Иначе, Кало, позицията ти на краен русофил е известна, няма нужда да я рекламираш постоянно. Вече реалностите са други и не сме в един съюз с Русия/СССР - това е от значение. Другото са разни сантименти по отминали времена, които не са от значение спрямо сегашната ситуация.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment

                              Working...
                              X