Съобщение

Collapse
No announcement yet.

загадка

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    загадка

    А това какво е?



    thorn

    Средновековните църкви в България

    #2
    Хидроплан... до ВСВ... Хм. СССР?

    Comment


      #3
      Верно, само СССР прави хидроплани преди ВСВ.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        KG125 написа Виж мнение
        Хидроплан... до ВСВ... Хм. СССР?
        горещо


        thorn

        Средновековните църкви в България

        Comment


          #5
          Imperial написа Виж мнение
          Верно, само СССР прави хидроплани преди ВСВ.
          Че аз не съм казал това. Всъщност насочих се от формата на крилата. Напомня ми за една картина, търся я 100 часа вече в нета, не ми е под ръка книгата....

          Comment


            #6
            След много търсене из Интернет - "Морской крейсер" МК-1, също АНТ-22, на бюрото на Туполев, което май дори не е съществувало тогава официално А пък разработката е на конструкторската група на Погоски.

            Comment


              #7

              Comment


                #8
                Имам някакъв мъгляв спомен.че това нещо е трябвало да доставя миниподводници близо до неприятелски бази,или големи плаващи обекти.Виж,сериозна загадка щеше да е ако трябваше да познаем модела прикачената "подлодка".Само не помня да къде го бяха докарали с проекта.Май имаха проблеми с радиоуправлението,което за тогавашното ниво на руснаците не е чудно.

                Comment


                  #9
                  Страшен симпатяга е самолетчето. Шест(!) двигателя в трите гондоли и възможност да вдигне 10 тона полезен товар и това през 34-та година. Първите варианти са от 20-те години. Японците прилагат идеята за два двигателя в една гондола за изтребители през 44-та. Разбира се нямат време да ги произведат в голямо количество.
                  Което ми дава идея за загадка...кой е този изтребител?
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    #10
                    Кой изтребител?
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #11
                      Предполагам,че в малко несвързаната си реплика има предвид Kawasaki Ki-64.Освен ако не загатва за Nakajima AT-27,което ми се струва по-малко вероятно.

                      Comment


                        #12
                        Японците май не са единствени в това отношение - в повечето държави се експериментира с поставяне на два двигателя в тялото на изтребителя - разликите са в това къде се поставят, дали въртят един винт или два самостоятелни и прочее. Интересно е дали има такива серийни бойни машини, които реално да са използвани във военни действия?

                        Comment


                          #13
                          Amazon написа Виж мнение
                          Страшен симпатяга е самолетчето. Шест(!) двигателя в трите гондоли и възможност да вдигне 10 тона полезен товар и това през 34-та година. Първите варианти са от 20-те години. Японците прилагат идеята за два двигателя в една гондола за изтребители през 44-та. Разбира се нямат време да ги произведат в голямо количество.
                          Hm, нищо ново под слънцето, Дорние-Х примерно е далеч по-впечатляващ.


                          Отделна тандемни двигатели се използват широко през 20-те.

                          Comment


                            #14
                            gollum написа Виж мнение
                            Интересно е дали има такива серийни бойни машини, които реално да са използвани във военни действия?

                            Comment


                              #15
                              М`да, аз си мислех, че Do-335 така и не стига до сериен и, във всеки случай, че не участва в бойни действия. Но тъй-като не съм се интересувал специално, сигурно греша.
                              А He-177 защо си го сложил? Питам, защото не разбирам много от техника.

                              Comment

                              Working...
                              X