Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПАК-ФА

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    И тренировката за МАКС от миналата неделя (полетът на самото шоу е заснет ужасно, та затова не го поствам)

    Comment


      И полет на МАКС

      Comment


        Индийците с желание да проведат изпитания на ПАК-ФА:

        "Индия просит разрешения протестировать ПАК ФА"



        Крайно интересна е споменатата цена на сделката: "При этом общая стоимость проекта ПАК ФА для Индии была обозначена на уровне около 25 млрд. долларов при условии поставки всех 127-ми машин."

        Comment


          Super_Hornet написа Виж мнение
          Крайно интересна е споменатата цена на сделката: "При этом общая стоимость проекта ПАК ФА для Индии была обозначена на уровне около 25 млрд. долларов при условии поставки всех 127-ми машин."
          Защо? Получава се около 200 милиона на машина, което беше и първоначално обявената цена.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            От МИГ преди месец с половин уста признаха че със собствени средства работят по лек фронтови изтребител 5-то поколение и до половин година ще представят проекта на ВВС. Руснаците копират модела на американците с Ф22 и Ф35 или се застраховат от варианта с прескъп Т50?

            Comment


              Аз вчера я срещнах новината. Ще се самоцитирам:
              Проект от такъв мащаб финансиран със собствени средства...поне на мен ми се вижда утопия. А и не е като "МиГ" да са зарити с пари. Както се вижда се борят със зъби и нокти за всяка поръчка, ако и да е нашата малка за ремонта на 14 РД-33.
              IMO това може да значи че поръчки за МиГ-35 не се очертават. Не знам и как потръгна работата с безпилотника за който МиГ имаха поръчка.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Напротив, очаква се приемането на въоръжение до 2-3 г.

                За МиГ-35 това.

                Comment


                  Super_Hornet написа Виж мнение
                  Напротив, очаква се приемането на въоръжение до 2-3 г.

                  За МиГ-35 това.
                  Има го в плановете и аз така съм срещал, обаче защото един два пъти го отлагаха и затова допуснах че може пак да са ги резнали. Последният път ако не греша, МиГ очакваха договор за МиГ-35 а получиха нова поръчка от ВВС за МиГ-29СМТ.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Според мен искаха да го прокарат в Индия, която да плати реално разработката, а после вече и за вътрешна консумация, както реално стана със Су-30.

                    По-скоро ми се струва, че ще приемат един полк, колкото да има РСК, съответно и да може да се експортира, щото в момента предлагат единствено тежки самолети - Су-30/35.

                    Comment


                      И аз мисля че има мегдан за евтин съвременен лек руски изтребител за експорт. Ако успеят някак да докажат че е наистина добра универсална оръжейна платформа а не просто добър самолет.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Да, то погледнато Грипен, Рафал, Еврофайтер, както и разните китайски и корейски изделия, макар че не са пето поколение, се котират добре.

                        Comment


                          Аз пък оставам с впечатление, че последно време е голям зор да набуташ на някой нов самолет.
                          Едва ли не си даваш всички разработки и бъдещи пазари, само и само да продадеш някое друго хвърчило
                          За сделката с Бразилия говоря.
                          Единствено китайците си имат сигурен пакистански клиент, но и там е същата ситуация - нали точно пакистанците ни предложиха китайското си копие...

                          Кой според вас е потенциален клиент за МиГ ? Ама реално, не както ние сме потенциален клиент за Ф-35

                          Comment


                            Индия беше потенциален клиент, но те реално нямаха готов самолет.

                            Comment


                              Tова беше отдавна.

                              Всъщност сега се сещам за някой, който е сигурен клиент без много изисквания - Австралия. Ама надали ще ги огрее скоро.

                              Comment


                                Сун Дзъ написа Виж мнение
                                Tова беше отдавна.

                                Всъщност сега се сещам за някой, който е сигурен клиент без много изисквания - Австралия. Ама надали ще ги огрее скоро.
                                Австралийците си харесват Су-30MK а не МиГ. Правиха симулации с него, донякъде познават и самолета наживо, защото имат общи учения с Малайзия.
                                Обаче да купят руски самолет е абсурд. Първо си имат 24 броя F-18F, ако им трябва самолет поколение 4+, по-добре да си купят още хорнети, вместо да скачат на руски самолети. Другото е че вече нагазиха дълбоко в F-35 и няма връщане.
                                И не на последно място, ако купят руски самолет САЩ може да спрат да им купуват агнешкото, и тогава няма да имат пари за никакъв самолет

                                Аз на първо четене за клиент на евентуален евтин МиГ поколение 4+ се сещам за Аржентина.
                                Арабските монархии също мисля че биха диверсифицирали с някой не много скъп самолет флотилиите си.
                                Индия няма да купи МиГ-35 защото според собственото им законодателство нямат право да купят никой от самолетите участвали в MMRCA и заубили, без да проведат нов конкурс. Обаче нищо не пречи новият самолет да не се казва МиГ-35
                                Last edited by Amazon; 01-10-2015, 00:18.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X