Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Авионовини

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кухулин написа Виж мнение
    Еми то не е само Локхийд, сто маймуни са на клона. И за USAF трябва да остане нещо, и данъци, и банкети...

    MLU от блок 15 до блок 50 е $30+ млн. на самолет. Оттам нататък смятай.

    http://www.dsca.mil/tags/f-16-mid-life-upgrade
    Е какво да смятам. Ти ми отговори на въпроса. 30 милиона долара за МЛУ и още 4-5 милиона за един чисто нов двигател(той стария не се и прозивежда отдавна) и се събраха 50 милиона лева. Значи 800 милиона лева едвам ще стигнат за МЛУ(Локхийд) и двигател.
    Всичко останало трябва да е подарък а то както казваш не е малко.
    Въпреки всичко все още ми се вижда добър вариант. Да не кажа най-добрия от всички що-годе реални които обсъдихме до тук.
    А за ремонти и обучение на типа - ей ги долу гърците. Не мисля че ще откажат да вземат някоя драхма от старият си комшия
    Турците, същата работа.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Като си говорим за вълка...
      http://aeropress-bg.com/novini/36-ne...oite-f-16.html

      Белгия е заявила от САЩ модернизационни пакети за своите F-16 MLU. Стойността на програмата е $113 млн.
      Белгия в момента експлоатира 59 изтребителя F-16A/B MLU.
      Поствам го защото това значи че модерназиционните програми не са приключили. Имаше такива опасения, когато наскоро САЩ обявиха че прекратяват програмата за модернизация на техните си F-16. Но явно това ще засегне само операторите на последните блокове, като поляците примерно.
      Ако има някой който да ни подвключи към подобна програма ще е супер. Демек "Вижте какво става в Украйна! Пък така и така ще стартирате програма за излъскване на белгийците. Включете ни и нас, ние с каручката ще си замъкнем няколко F-16 от пустинята, ще си платим да ни заздравите планера, и после като на белгийците авионика. Може ли?"
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Amazon написа Виж мнение
        ще си платим да ни заздравите планера, и после като на белгийците авионика
        Белгийците модернизират навигацията и линковете на вече ъпгрейднати MLU.

        Comment


          Не експлоатират 59, а понижават бройката от 48 на 36 изтребителя, като плановете са да ги заменят 24 F-35. Tам дори основният проблем не е толкова на военно планиране, а на техните федералистки истории. За това при толкова малка територия държат две отделни изтребителни авиокрила - едно във Валония във Флоран и едно във Фландрия в Клайне Брогел. Проблемът с плановете за 24 F-35 е, че от една страна е неефективно да се разделят на две ескадрили с по 12 машини в двете изтребителни авиобази, но от друга страна ако държавата вземе да се разцепи подялбата им става сложна, ако са концентрирани в една авиобаза.
          Last edited by Duque de Caixas; 15-05-2014, 11:51.

          Comment


            Duque de Caixas написа Виж мнение
            Не експлоатират 59, а понижават бройката от 48 на 36 изтребителя, като плановете са да ги заменят 24 F-35. Tам дори основният проблем не е толкова на военно планиране, а на техните федералистки истории. За това при толкова малка територия държат две отделни изтребителни авиокрила - едно във Валония във Флоран и едно във Фландрия в Клайне Брогел. Проблемът с плановете за 24 F-35 е, че от една страна е неефективно да се разделят на две ескадрили с по 12 машини в двете изтребителни авиобази, но от друга страна ако държавата вземе да се разцепи подялбата им става сложна, ако са концентрирани в една авиобаза.
            Като я понижават бройката и прочие обяснения, защо поръчват определен брой модернизационни комплекти, който не отговаря на посочените бройки?
            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

            Comment


              Къде прочете, че са поръчани "59 модернизационни пакета", че да не отговаря бройката?

              The Government of Belgium has requested a possible sale to upgrade its F-16A/B Block 15 Mid Life Upgrade (MLU) aircraft with Operational Flight Program (OFP) tapes S1, M5 and M6. Upgrade includes:
              - 69 LN-260 Embedded Global Positioning System-Inertial Navigation Systems (GPS-INS),
              - 8 Remote Operated Video Enhanced Receivers IV (ROVER IV),
              - 62 AN/APX-125 Transceivers (AN/APX-125 Air Identification Friend of Foe Radios),
              - 32 KIV-78s,
              - 1 Joint Mission Planning System (JMPS),
              - 4 BRU-61/A Carriage Systems, and
              - 43 AN/ARC-210(V) RT-1990(C) Ultra High Frequency/Very High Frequency (UHF/VHF) Receiver Transmitters.
              Also included are spare and repair parts, support equipment, repair and return services, software development/ integration, test and equipment, personnel training and training equipment, publications and technical data, U.S. Government and contractor technical services, and other related elements of logistics and program support. The estimated cost is $113 million.

              Comment


                До замяната с F-35 има още много години, а ситуацията е напечена. Вероятно затова са решили да модернизират MLU-тата. А колко бройки се експлоатират активно в момента, това е сложен въпрос. Ако се разрови човек, не излизат нито 59, нито 48, нито даже 36...

                Comment


                  Duque de Caixas написа Виж мнение
                  Къде прочете, че са поръчани "59 модернизационни пакета", че да не отговаря бройката?

                  http://www.asdnews.com/news-54918/Be...#ixzz31m46aO99
                  Прочети какво си пуснал. 69 навигационни системи за 36 или колкото там си писал, самолета... Бива бива трупане на резервни части...

                  Кухулин написа Виж мнение
                  Ако се разрови човек, не излизат нито 59, нито 48, нито даже 36...
                  Справочникът "World Air Forces - 2014" на Flight Flobal, страница 10, средната колонка, долу. F-16A - 49, F-16B - 10.
                  Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                  Comment


                    1951 написа Виж мнение
                    Справочникът "World Air Forces - 2014" на Flight Flobal, страница 10, средната колонка, долу. F-16A - 49, F-16B - 10.
                    То ясно, че бройката е взета от някой справочник, но когато се прегледат борт по борт, нещо не излиза.

                    Comment


                      Кухулин написа Виж мнение
                      То ясно, че бройката е взета от някой справочник, но когато се прегледат борт по борт, нещо не излиза.

                      http://www.f-16.net/units_airforce155.html
                      Въпросният справочник е демо версия на софтуерен продукт, чийто абонамент годишно е не малко пари.
                      Сравнявал съм какво пише в справочника за България (примерно) и не само с това, какво е в действителност и аз се доверявам повече на него, отколкото на въпросната справка, която е правена по спотърски докладни, които, кога са верни, кога не са...
                      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                      Comment


                        1951 написа Виж мнение
                        Прочети какво си пуснал. 69 навигационни системи за 36 или колкото там си писал, самолета... Бива бива трупане на резервни части...



                        Справочникът "World Air Forces - 2014" на Flight Flobal, страница 10, средната колонка, долу. F-16A - 49, F-16B - 10.
                        Прочел съм. Това какво доказва? Или F-16, които нидерландците продадоха на Чили и Йордания (както и белгийските всъщност), не бяха модернизирани преди да ги продадат??? Бройките, които съм цитирал са такива, каквито съм прочел преди време в белгийски форуми. А справочникът и аз го имам свален на компютъра. Според него ние самите имаме 12 летящи Су-25, 12 Кугъра и 6 летящи Бел 206. Датските F-16 поне от две години са две ескадрили по 15 машини, те ги посочват общо 36.

                        Comment


                          1951 написа Виж мнение
                          Въпросният справочник е демо версия на софтуерен продукт, чийто абонамент годишно е не малко пари.
                          Сравнявал съм какво пише в справочника за България (примерно) и не само с това, какво е в действителност и аз се доверявам повече на него, отколкото на въпросната справка, която е правена по спотърски докладни, които, кога са верни, кога не са...
                          Доверието е дар от Бога, подкрепям

                          Comment


                            Duque de Caixas написа Виж мнение
                            Прочел съм. Това какво доказва? Или F-16, които нидерландците продадоха на Чили и Йордания (както и белгийските всъщност), не бяха модернизирани преди да ги продадат??? Бройките, които съм цитирал са такива, каквито съм прочел преди време в белгийски форуми. А справочникът и аз го имам свален на компютъра. Според него ние самите имаме 12 летящи Су-25, 12 Кугъра и 6 летящи Бел 206. Датските F-16 поне от две години са две ескадрили по 15 машини, те ги посочват общо 36.
                            Споровете с вас са близки до безсмислеността, това съм го забелязал.
                            И никъде не пише, че това, което е изброено в справочника е това, което лети, а по-скоро това, с което се разполага по щат. Съответно какво лети в даден момент е отделен въпрос. От тази гледна точка всичко за България е точно.

                            ПП
                            За Дания не пише 36...
                            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                            Comment


                              1951 написа Виж мнение
                              Съответно какво лети в даден момент е отделен въпрос.
                              Може би именно в това е смисъла на новия белгийски ъпгрейд. Така намират обяснение и различните бройки на изделията. За някои самолети (на склад) трябва пълен комплект навигация и линкове, а за други - само отделни компоненти.

                              Comment


                                1951 написа Виж мнение
                                Споровете с вас са близки до безсмислеността, това съм го забелязал.
                                И никъде не пише, че това, което е изброено в справочника е това, което лети, а по-скоро това, с което се разполага по щат. Съответно какво лети в даден момент е отделен въпрос. От тази гледна точка всичко за България е точно.

                                ПП
                                За Дания не пише 36...
                                А аз съм забелязал същото за теб. (Съжалявам, но обръщение на "Вие" във форум намирам за израз на високомерие).

                                За Дания - 13 страница: Denmark, Combat aircraft - F-16A - 36 active (плюс още 10 F-16B, а те общо бойни и спарки са 30)
                                Съответно това, което лети в момента не е отделен въпрос, защото несъгласието ти тръгна точно от там. А "active" точно това означава - летящи. За това и на следващата 14та страница Юрофайтърите на Луфтвафе са посочени 74, въпреки че бройката доставени към есента на 2013г. са над 105, което всъщност преди време бях цитирал и тук, мисля от статия на Handelsblatt. На следващата 15та страница 15 ЕC.145 са посочени като поръчани за Special Commando, което също не е вярно, защото макар и поръчани, за да поддържат KSK, са поръчани от бюджета на Луфтвафе и за 64та Вертолетна ескадра на Луфтвафе (специално за това преди време питах германци). Унгарските Як-52 не са посочени... Грешките в източника са достатъчно, за да подложат на съмнение информацията в него.
                                Last edited by Duque de Caixas; 15-05-2014, 14:01.

                                Comment

                                Working...
                                X