Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Авионовини

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    ECCM са стандартен компонент на всяка съвременна система. Защо мислиш, че Гърция няма възможност за РЕБ?

    Comment


      Не разбирам от РЕБ, но според тази и друга статии, Турция последните десетина години засилва и модернизира своите ВВС с оглед бъдещ конфликт с Иран или Сирия. Самите самолети (4 бр. Боинг 737) са купени още през 2000 г.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Dinain написа Виж мнение
        Не разбирам от РЕБ, но според тази и друга статии, Турция последните десетина години засилва и модернизира своите ВВС с оглед бъдещ конфликт с Иран или Сирия. Самите самолети (4 бр. Боинг 737) са купени още през 2000 г.
        Това е по-скоро някъде за политическите теми, но вероятните противници на Турция са Гърция и Израел, а не Иран и Сирия. В момента, в който Гърция разшири териториалните си води до 12 мили, както е по закон, Peace Eagle ще полети над Егейско море.

        Comment


          Три китайские новинки

          Китайците са пуснали на IDEX 2013 интересни безпилотки:

          CH-901 (на изпитания, серийно от другата година)
          Дължина: 1.5 м
          Макс маса: 9 кг
          Полезен товар: 2 кг
          Скорост: 70-120 км, макс 150 км
          Таван: 1500 м
          Радиус: 15 км с 2 часа полет над района

          CH-91 (серийно производство)
          Дължина: 3.5 м
          Макс маса: 110 кг
          Полезен товар: 20 кг
          Скорост: 120-150 км, макс 180 км
          Таван: 2500 м
          Радиус: 150 км с 5 часа полет над района

          CH-92 (на изпитания, серийно от другата година)
          Дължина: 4.1 м
          Макс маса: 300 кг
          Полезен товар: 60 кг
          Скорост: 120-160 км, макс 190 км
          Таван: 6000 м
          Радиус: 250 км с 10 часа полет над района

          Comment


            Авария с индийски Су-30МКИ, пилотите са катапултирали успешно.

            Comment


              Су-35 улетает в Китай

              Подписано межправительственное российско-китайское соглашение по поставке в Китай многофункционального истребителя Су-35

              +

              Китай первый в очереди на С-400

              Comment


                Интересно, в каква комплектация ще да е. Китайците доволно потриват ръце, вероятно - ще копнат и РЛС-а, и ЕДСУ-то, пък за двигателя отдавна точат лиги, че още не могат и до нивото на АЛ-31Ф да стигнат... Погосян вероятно също доволно потрива ръце.

                Comment


                  Двигателя и радара ще ги копнат 100%. Но ако ще копират ЕДСУ, ще трябва да копират и планера и системата за управление. ЕДСУ е едно от най-интегрираните неща в един изтребител, срещал съм дори изрази че се "обучава" за този ЛА, така че прехвърлянето му на друг самолет дори с близка аеродинамика като J-11/15 едва ли си засужава усилието.

                  Иначе новината ми разбива сърцето.

                  П.П: Ако някой ми намери снимката от статията с по-голяма резолюция ще черпя бира/водка/вино/джин, на който каквато му е предпочитаната отрова.

                  "Телефон кажи индианец гладен!" Намерих си я, току що открих че в Гугъл имидж сърч може да се ъплоудват картинки от диска.
                  Last edited by Amazon; 21-02-2013, 20:31.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Още малко снимки от изпитанията на Су-35




                    Comment


                      По повод Су-35, според мен китайците и руснаците са се разбрали да не пускат копираната техника на експорт и с това се е решил проблема. И вълка сит, и агнето цяло.

                      Comment


                        Кало, на горната снимка ФАБ 1000 ли е помъкнало животното?
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          три КАБ-1500Л май. Няма бомба ФАБ1000 - те са 100, 250, 500, 1500, 3000.

                          Comment


                            Аха, мерси. Мен ми се видяха некоректируеми, затова скочих на ФАБ. Значи имаме 4500 кила бомби, още грубо 2х300 кила ракети ДВБ и 2х100 БВБ или общо над 5 тона товар. Ясно че може и още 3 тона да хвърли, но и така е впечатляващо.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Като се замисля, май единствения самолет, който съм виждал с пълен товар, е F-18.

                              Comment


                                Кухулин написа Виж мнение
                                Като се замисля, май единствения самолет, който съм виждал с пълен товар, е F-18.
                                има и други примери:


                                (някой погрешно го е описал като Су-34)


                                Comment

                                Working...
                                X