Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Авионовини

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Стига че досега съм се смял със сълзи на клипчето в Youtube.
    1.Това е макет в добрите традиции на ТНТМ.
    2.Иранците се изхитриха да показват радиоуправляем модел в полет.
    3.Двигателят е J-85.Да го тунинговат колко да го тунинговат................
    4.Плексигласът на фанара е на нивото на ЛАГГ-1.

    Comment


      4.Плексигласът на фанара е на нивото на ЛАГГ-1
      Айде да не обиждаме ЛАГГ-1, все пак
      през неговия фанар направо си се вижда:



      Има и други преимущества - например - максималната скорост на ЛАГГ-1 е далеч над тази на иранския супер-самолет, ако се съди по цифрите в спидометъра му

      Comment


        Су-30МКИ вооружится ракетой «БраМос»

        «Мы в декабре подписали контракт по адаптации «БраМоса» к самолетам «Сухого» и сейчас находимся в активной фазе исполнения этой идеи наших индийских партнеров», - сказал Фомин.

        ...

        «Как минимум, придется усиливать крыло самолета либо существенно переделывать ракету», - сказал один из специалистов «Сухого».

        А де?

        Comment


          Ракета май щеше да се слага между двата двигателя, не под крилото.
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            И аз такива макети съм гледал, но ето на - ново двайсе. Може би са решили да оптимизират тактиката, защото една ракета на един носител не е много оферта. Обаче в такъв случай дали ще преправят всички самолети? Или всички ракети? Или ще получат на практика различни ракети за различните носители? Много въпроси поражда тази новина.

            Comment


              Руснаците пак се уредиха. Индийците ще платят разработката. А ако всичко е успешно, хайде на бас че ще видим Оникс и на Су-30СМ.
              Съмнявам се че ще се наложи чак сериозно преправяне на крилото. То и сега повечето от точките за окачване са под крилата, проблема е че нито една от тях не е направена да издържи сама всичките 2.5 тона които ще трябват за Брамос. Така че ще трябва да разработят нова система, която да издържи колкото всички останали точки взети заедно.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Amazon написа Виж мнение
                Индийците ще платят разработката.
                Кой знае...

                Индия сократит оборонный бюджет

                В 2013 году правительство Индии сократит на 100 миллиардов рупий (1,8 миллиардов долларов) расходы на закупки иностранных вооружений.

                Об этом заявил министр обороны республики Араккапарамбила Энтони, слова которого приводит сегодня газета «Хиндустан таймс».

                Как подчеркнул глава оборонного ведомства, «сокращение данных ассигнований имеет вынужденный характер и объясняется ухудшением макроэкономических показателей». «Эти меры заставляют вооруженные силы оптимизировать свои расходы, - заявил Энтони. - Однако сокращение закупок вооружений не приведут к снижению боеготовности армии».

                По сведениям местных СМИ, урезание оборонного бюджета Индии может привести к задержке исполнения некоторых программ приобретения новых и модернизации существующих вооружений и военной техники. Так, в частности, не исключается замедление финансирования закупок ВС Индии 126 французских истребителей «Рафаль», 197 легких разведывательных вертолетов, шести самолетов-заправщиков и 145 гаубиц М-777. Подписание контрактов о приобретении этих вооружений должно было состоятся к концу марта текущего года, однако сокращение бюджетных расходов теперь, скорее всего, не позволит сделать обязательный авансовый платеж в размере 15 проц от общей суммы сделок.

                Индийские эксперты не исключают также, что министерству обороны придется снизить также темпы программ закупок 22 американских ударных вертолетов «Апач», 15 транспортных «Чинук», военно-транспортных самолетов, подводных лодок и стрелкового оружия.

                Comment


                  Леле мале: Rafale отива от 10 милиарда на 20 в зелено!


                  When the MMRCA selection process was initiated by MoD in mid-2007, the overall project cost was pegged at Rs 42,000 crore or $10.4 billion for 126 fighters. Since then, with inflation also being factored in, revised estimates indicate the figure will touch $20 billion, if not exceed it. If India goes in for 189 jets, it will further head north.
                  Болднатото от мен.

                  Това, заедно със статията на Кухулин, навява тъжни мисли. Не ме разбирайте погрешно, когато Индия избра Рафал си помислих, че са взели правилното решение. И по политически причини, и защото имат нужда от многофункционален изтребител. Ама 20 бимбарици?! За придобиване + обучение + наземно оборудване + някакъв неизвесно какъв трансфер на технологии? Защото това едва ли включва хубавини като Метеор, или Екзорсет в пакета.

                  За тези пари могат да си купят F-35 и да накарат Китай и Пакистан да гледат ето така -->
                  И ще получат такава потдръжка и обучение на кадри от Локхиид(които ще ударят гъза в тавана), каквато французите просто нямат ресурса да предложат. Единствено че ще трябва да забравят за трансфера на технлогии, ама те ще си го получат от FGFA.

                  Или за тези пари просто да закупят 200 допълнителни Т-50, да докарат бройката до 350 и да си унифицират авиопарка, а не да трябва да подържат емнайсет вида изтребители произведени в различни държави. Отделно ще им останат и пари да си направят отделна сделка с французите от Талес и да получат каквото им трябва за техният си вариант на Т-50.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Ф-35 няма да могат да купят в тези количества, на него цената му в крайна сметка ще е колкото 2 Рафала някъде. Отделно като го продават американците те искат да имат думата кога и дали ще се ползва. Франция по-скоро продава самолетите и после правете каквото искате с тях, ние ще ви подкрепяме. Иначе за същите пари можеха да купят има-няма 300-400 Су-30МКИ.

                    За 20 милиарда трябва да от френците доживотно обслужване, въоръжение колкото си поискат и политическа подкрепа, иначе не виждам как някой ще плати толкова (освен ако не е могъща корупционна сделка).
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      Три новых Су-35С в Шаголе
                      На веб-ресурсе aviaforum.ru известным споттером ilius выложены фотографии трех новых многофункциональных истребителей Су-35С ВВС России, совершивших 8 февраля 2013 года промежуточную посадку на аэродроме Шагол (Челябинск) во время перелета из Комсомольска-на-Амуре в 929-й…


                      Самолетите са предадени на МО още миналата година, но още не са се добрали до военните части по предназначение. Понамирисва на старата съветска класика с помпозните официални "передачи".

                      Comment


                        plamenhk написа Виж мнение
                        Три новых Су-35С в Шаголе
                        На веб-ресурсе aviaforum.ru известным споттером ilius выложены фотографии трех новых многофункциональных истребителей Су-35С ВВС России, совершивших 8 февраля 2013 года промежуточную посадку на аэродроме Шагол (Челябинск) во время перелета из Комсомольска-на-Амуре в 929-й…


                        Самолетите са предадени на МО още миналата година, но още не са се добрали до военните части по предназначение. Понамирисва на старата съветска класика с помпозните официални "передачи".
                        Браво, plamenhk! Ето, че сам си намерил другите три самолета!
                        А относно предаването им по-документи и съответните изпитания - съмнявам се, че си запознат достатъчно обстойно с материята, и обстоятелството, че нещо ти "понамирисва" си е само за твое утешение и употреба...

                        .
                        ..И кажи ми ти страннико,
                        чувал ли си звук,
                        по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                        Comment


                          Военные летчики в Турции массово подают в отставку. В парламенте выразили серьезные опасения


                          110 турски летци са подали оставка.


                          thorn

                          Средновековните църкви в България

                          Comment


                            Thorn написа Виж мнение
                            http://panorama.am/ru/politics/2013/02/06/turky2/?sw

                            110 турски летци са подали оставка.
                            Отмечается, что подавшие в отставку летчики в основном обслуживают военные самолеты типа F16 и F14.
                            Разтърсващо разкритие за турските ВВС, както и снимката на материала

                            Comment


                              В коментарите са написали, че вероятно става дума за F4. Доколкото си спомням, свалената от сирийците машина беше точно такава. Ясно, че това не е Иран и котаракът Том го няма там. И Хариъри не виреят!


                              thorn

                              Средновековните църкви в България

                              Comment


                                На 17-ти руснаците обявяват резултатите от конкурса за ново поколение щурмови самолет. Участниците са Як-131 (на базата на Як-130) и нов щурмовик, базиран на Су-25УБ (с редица промени - стелт-елементи, РЛС с АФАР, нови оптични сензори, СУВ, навигация и прочее).

                                Главкомат ВВС России 17 февраля 2013 года подведет итоги конкурса на создание нового штурмового самолета. В тендере принимают участие штурмовой самолет Як-131, создаваемый на базе учебно-боевого Як-130, и проект на базе Су-25. Военные склоняются ко второму варианту, поскольку Як-131 они сочли слишком маленьким.

                                Comment

                                Working...
                                X