Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадка - що е това?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Nick написа Виж мнение
    Ако "моторно" значи монтирано непосредствено върху мотора, то според отличната книга на Рене Франсион "Лястовицата" има такъв вариант - две оръдия Ho-5 във фюзелажа.

    [ATTACH=CONFIG]32142[/ATTACH]
    Моторното оръдие при Ме-109 стреля през кухия вал, задвижващ витлото.

    Comment


      miau написа Виж мнение
      Моторното оръдие при Ме-109 стреля през кухия вал, задвижващ витлото.
      Какво откровение, никога и не бях чувал за това. Потресаваща информация!

      Ако трябва да съм сериозен - кой пък не знае къде е фюзелажното оръдие на Ме-109? Напълно ненужно пояснение от ваша страна, не сме в детската градина, все пак. Поставям под въпрос термина "моторно оръдие", защото той обикновено се използва за оръдия и картечници с механично задвижване на автоматиката от мотора, не от откат или газове.
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        Имах предвид, това което немците наричат Motorkanone - оръдие разположено между двата блока цилиндри на Vーобразен двигател. Има си го термина, просто мислех, че всички го разбират като мен. Така съм го срещал и на български. Та в този ред на мисли двете Ho-5 не се явяват Motorkanonen или моторни оръдия, още повече че не са монтирани непосредствено върху мотора.
        If you believe everything you read, better not read.
        Japanese Proverb

        Comment


          Отговорът е - японците са искали две оръдия, но не са могли да ги напъхат и двете във вала на витлото.
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            Nick написа Виж мнение
            Отговорът е - японците са искали две оръдия, но не са могли да ги напъхат и двете във вала на витлото.
            Значи е трябвало да сложат две витла
            Иначе отговорът е прозаичен - по това време - 1940 г., основният производител на витла в Япония -"Сумитомо" е имал лиценз да произвежда американски витла Hamilton-Standard, при които механизмът за управление на стъпката на витлото е във втулката и валът не може да стане на цев.
            If you believe everything you read, better not read.
            Japanese Proverb

            Comment


              Интересна подробност, благодаря!
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment

              Working...
              X