Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадка - що е това?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    dragon x написа Виж мнение
    За първи път виждам подобно разположение на бомби. Имам чувство, че е нещо английско... , но пък бомбите приличат на руски...
    Чисто съветско, захранено с челен опит от ВСВ
    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

    Comment


      И на мен бомбите ми приличат на руски - ОФАБ-250. Затова аз бих заложил на руски самолет, прототип някакъв.

      Comment


        Топло, топло. Насочвате се правилно
        С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

        Comment


          Hartman написа Виж мнение
          Топло, топло. Насочвате се правилно
          ИЛ-102?
          "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
          И. В. Сталин

          Comment


            Същия!
            Сънят е слаб заместител на кофеина!

            Comment


              Много готина загатка. Чудя се защо това решение с бомбените отсеци в крилата не се използва в съвременните тежки стелт изтребители. Самолети като F-22 и бъдещите Т-50 и J-20 са с по-голяма излетна маса от илюшина. Би трябвало и на тях да могат да има сложат шест отсека в крилата (с промяна на крилото разбира се). Дори отсеците може да са много по-малки. Вместо за половин тонна бомба, могат да са само за ракети В-В, което ще остави отсеците в тялото на самолета свободни за големи ракети и бомби въздух-повърхност.
              В J-20 има нещо подобно реализирано като идея, но допълнителните ракетни отсеци са във фюзелажа и са само за две ракети.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                да





                носи колкото A-10 а Su-25 носи 2т по-малко, но губи съревнованието и Su-25 е новия CAS
                War, war never changes..

                Comment


                  Amazon написа Виж мнение
                  Много готина загатка. Чудя се защо това решение с бомбените отсеци в крилата не се използва в съвременните тежки стелт изтребители. Самолети като F-22 и бъдещите Т-50 и J-20 са с по-голяма излетна маса от илюшина. Би трябвало и на тях да могат да има сложат шест отсека в крилата (с промяна на крилото разбира се). Дори отсеците може да са много по-малки. Вместо за половин тонна бомба, могат да са само за ракети В-В, което ще остави отсеците в тялото на самолета свободни за големи ракети и бомби въздух-повърхност.
                  В J-20 има нещо подобно реализирано като идея, но допълнителните ракетни отсеци са във фюзелажа и са само за две ракети.

                  Защото (според мен), колкото по-малко капаци и т.н. има по повърхността, по трудно става възможно да се компрометира ниската забележимост, ако някой от капаците се бъгне....
                  "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                  И. В. Сталин

                  Comment


                    Вътрешни отсези има от 80-те - още във F-117



                    Няма бъгове с люка

                    F-22 ги има



                    F-35 ги има



                    B-2 ги има



                    безпилотните ги имат (X-45)



                    T-50 ги има



                    J-20 ги има



                    даже не толкова stealth самолетите ги имат



                    чак до stealth хеликоптерите

                    Last edited by StrEagle; 31-12-2014, 18:15.
                    War, war never changes..

                    Comment


                      Вътрешни отсези има от 80-те
                      Много хубави картинки си постнал Освен тази за Т-50, там още не сме виждали как ще изглеждат отсеците отвътре. Обаче аз пишех за вътрешни отсеци специално за ракети в крилата, отделно от тези в тялото, комфорни, контейнерни(при Ф-18) и т.н. За това дадох пример с J-20 където има нещо подобно, но не са в крилата а на фюзелажа. Според мен пределно ясно съм написал какво имам предвид:
                      Амазон написа
                      Вместо за половин тонна бомба, могат да са само за ракети В-В, което ще остави отсеците в тялото на самолета свободни за големи ракети и бомби въздух-повърхност.

                      piston написа Виж мнение
                      Защото (според мен), колкото по-малко капаци и т.н. има по повърхността, по трудно става възможно да се компрометира ниската забележимост, ако някой от капаците се бъгне....
                      Капаците може да прилепват плътно, подобно на капаците на вътрешните отсеци, колесника, или ИЧС на стелт самолетите.
                      А иначе ак се бъгне някой от капаците, мисията се прекратява така или иначе, най-малкото поради аеродинамични проблеми и проблеми с управляемостта, кацането и т.н.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Защото в крилата няма място от резервоарите за гориво а и са много тънки за да съберат каквато и да била ракета/бомба.
                        War, war never changes..

                        Comment


                          StrEagle написа Виж мнение
                          Защото в крилата няма място от резервоарите за гориво а и са много тънки за да съберат каквато и да била ракета/бомба.
                          Въпрос на дизайн. Могат да се направят удебеления на полукрилото. А не на всички изтребители резервоарите са в крилата. По-скоро при съвременните няма гориво в килото.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Отлична загадка. Аз също търсих снимки на бомбоотсека на Ил-102, че нещо ме съмняваше, но не можах да намеря.

                            Comment


                              Amazon написа Виж мнение
                              Капаците може да прилепват плътно, подобно на капаците на вътрешните отсеци, колесника, или ИЧС на стелт самолетите.
                              А иначе ак се бъгне някой от капаците, мисията се прекратява така или иначе, най-малкото поради аеродинамични проблеми и проблеми с управляемостта, кацането и т.н.
                              Доколкото знам, въпросът не е само в това да прилепват, мисля, че дори се запечатват преди мисия (overlap and a seal), защото дори и най-малките вдлъбнатини или ръбове могат да бъдат причина за компрометиране на СТЕЛТ ефекта в определени частотни диапазони (за Ф-117А на един летателен час се падат 150 часа (намалени до 45) поддръжка при 19 за Ф-16. Добавяйки N на брой капаци (защото трудно би се реализирала идеята за един голям капак точно на крилото що касае аеродинамичният ефект), всъщност се увеличава шанса за възникване на прблем в това отношение N пъти... Отделно удебеляването на крилото като цяло е в ущърб на ниската забележимост....(не случайно колесника се прибира в тялото, а не в крилото при горепоказаните машини....).
                              "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                              И. В. Сталин

                              Comment


                                Една малка загадка от мен

                                Click image for larger version

Name:	zagadka1.jpg
Views:	1
Size:	40.6 КБ
ID:	547510

                                Comment

                                Working...
                                X