Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Авиошоу на българските ВВС по случай 102 години от създаването им

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Авиошоу на българските ВВС по случай 102 години от създаването им

    Авиошоу на българските ВВС по случай 102 години от създаването им
    под наслов "ТОВА СМЕ НИЕ" ще се състои на 11 октомври 2014 г.
    То ще се проведе от летище София (северен район Враждебна) - вход СВОБОДЕН.
    Предвижда се в летателните демонстрации да участват всички типове самолети и вертолети,
    намиращи се на въоръжение в родните ВВС.
    Ще има и статичен показ на авиационна техника, който ще включва също
    всички типове летателни апарати, както и ЗРК и РЛС от войските на ПВО.



    Авиошоу на българските ВВС по случай 102 години от създаването им Събития
    War, war never changes..

    #2
    Днес тренираше 1 29-ка (нали офисът ми е в Слатина и я гледах). Ще се ходи в събота...............

    Comment


      #3
      Аз мисля да мина към обяд, да погледам малко самолетчета. Ако искате, пишете тук да организираме някаква минисреща за 15-20 минути. Може да ударим по някоя бира, стига да има.

      Comment


        #4
        Притеснявам се че ще има много народ утре. А бира просто няма как да няма и кебапчета..................

        Comment


          #5
          Кухулин написа Виж мнение
          Аз мисля да мина към обяд, да погледам малко самолетчета. Ако искате, пишете тук да организираме някаква минисреща за 15-20 минути. Може да ударим по някоя бира, стига да има.
          Къде и в колко часа?
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #6
            Имам удоволствието да наблюдавам тренировките от терасата си. Поради голямото разстояние в първия момент не можах да определя типа самолети (в Красна Поляна съм), но няколко мига след това се видяха необъркваемите следи на 29-ките, и въпреки лошата видимост (има нещо като смог) видях някои от фигурите. Страхотна гледка! Приятно изкарване утре!

            Comment


              #7
              Ех ... аз трябва да се задоволя само със звука на двигателите Климов-33. От Мусагеница не се виждат.
              Мотая се тук от известно време и не разбирам кой е -фил и кой е -фоб ... и мисля, че вече е твърде късно да питам!

              Comment


                #8
                Пепеляев написа Виж мнение
                Притеснявам се че ще има много народ утре. А бира просто няма как да няма и кебапчета..................
                Очакват се 30 - 50 000 души. Бира няма да се продава.

                Ето картата с входа:


                Вратите се отварят в 11,00 часа, шоуто е от 13,00 часа. Моят съвет е да сте строени пред входа още около 10,00 часа за да пропуснете лудницата, която ще се развие по-късно.
                Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                Comment


                  #9
                  В момента 2 29-ки въртят имитация на въздушен бой над главата ми. Голям кеф!

                  Comment


                    #10
                    Днес на два пъти имаше имитация на ВБ от двете 29-ки, плюс соловия полет на третата. Иначе - цялото шоу беше забавно - първо - вертолети - 2 Кугъра, 1 Ми-8, 2 Бел. После - чудесен полет на двата Спартана, много добър пилотаж с Пилатус, двойка L-39 (плюс висш пилотаж на единия), двойка Су-25, двойка МиГ-21бис.

                    Comment


                      #11
                      messire Woland написа Виж мнение
                      Къде и в колко часа?
                      Аз досега не съм влизал откъм Враждебна, но по картата на 1951 ми се струва, че от вътрешната страна на левия вход няма да е чак такава лудница. Да речем в 12:00 там, добре ли е?



                      Някъде около черното кръгче на картинката. Аз ще съм с лилаво колело с розова вилка, доста педерастко, та ще се вижда

                      Това за бирата е голямо разочарование. Сигурно и кюфтета няма да има
                      Attached Files

                      Comment


                        #12
                        Ако можете пуснете някой фотоотчет за тези, които няма да могат да са на събитието
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          #13
                          И бири имаше, и кюфтаци имаше, само бойнославци нямаше

                          Като цяло въздушно шоу 7/10, организация 3-4/10. Дето вика една кука - "ами какво да правим, военни са го оргнизирали"

                          Comment


                            #14
                            Кухулин написа Виж мнение
                            Като цяло въздушно шоу 7/10, организация 3-4/10. Дето вика една кука - "ами какво да правим, военни са го оргнизирали"
                            От какво си недоволен пък ти?
                            "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                            И. В. Сталин

                            Comment


                              #15
                              След 40 минути чакане, само на Брюксел при това, се отказах. Е, предишните два дни видях цялата летателна програма, плюс два пъти - соловия полет на 29-ката с Румен Радев, и два пъти - въздушния бой между 29-ки. ИМХО - изключителни за нашите условия изпълнения. За първи път наш летец на шоу с МиГ-29 прави нещо като Кобра, плюс няколко камбани, виражи на минимален радиус, виражи с максимално g, и прочее, и прочее. Въздушният бой между двата МиГ-29 беше изключителен - с почти целия, ако не и целия, арсенал от маневри, които могат да се видят на малка височина - просто изключителна демонстрация на възможностите на самолета, и на пилотите. Не случайно всички видове F-16/15 по правило и редовно ядат бой на ученията у нас в БВБ.

                              Comment

                              Working...
                              X