Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Барът където пилотите отмарят след полет и си приказват над чаша водка.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Съмнявам се цената да скочи близо 4 пъти само заради по-високата енергетика. Скоро бях чел че F-22 ще изсисква скъпа и сериозна модернизация(софтуерна), за да ползва ракетата. Трябва да почета повечко, вероятно не всичко е секретно, но би трябвало измененията по ракетата да са сериозни. От вида на по-скъп радар, по-сигурна и бърза комуникация с носителя, нови режими на работа. Нещо от рода на примерно подобрен режим за близък бой (MadDog). Ама що поровя уикенда, стига съм расъждавал.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      #92
      Някой проверявал ли е с какви амраами разполагат турците и гърците?

      Comment


        #93
        Аз, да си кажа честно, изобщо нямах представа, че AIM-120D вече се произвежда в такива количества. Доста съм изненадан.

        Comment


          #94
          Duque de Caixas написа Виж мнение
          Някой проверявал ли е с какви амраами разполагат турците и гърците?
          Не смея вече да коментирам за 120D, но C-7 със сигурност имат:

          US to sell Turkey air-to-air missiles

          Comment


            #95
            Според Scramble и гърците са с AIM-120C-7, a D-варианта предполагам, че засега е ембаргов за износ.
            Поляците, чехите и унгарците са с AIM-120C-5. Интересно ми е те такива ли са си поискали и икономисват от седмиците или американците такива са им отпуснали и са ги убедили, че седмици не им трябват.

            Comment


              #96
              По-скоро трябва да я интегрират(минимум софтуерен ъпгрейд, демек скъпо). Иначе ще ходи в Норвегия на техните ПВО мобилни системи. Ето тук статия(старичка ама става):
              http://www.deagel.com/Air-to-Air-Mis...001164006.aspx
              В същата статия горе долу става ясно защо ракетата е значително по скъпа от предишните варианти(нов дата линк, нова навигационна система, по-як корпус, по устойчива електроника). Май расъжденията ми са били правилни.

              П.П: Кухулин, виждам че и на Турците я продават за по 1.5 милиона парчето. Явно с Дюка сте прави. При първоначалното придобиване ще падат глави.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                #97
                Просто Кухулин снощи верно е спал и не е гледал какво цитира, защото 304 327 000 долара за цялата поръчка го е прочел като 304 327 долара на ракета.

                Comment


                  #98
                  Е, той сам се предаде
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    #99
                    Трябва да си сложа вечерен час за такива тънки сметки, лол

                    Comment


                      Нощта е преди всичко за сън, след другите работи...

                      А иначе правилно съм забелязал, че ракетите Метеор нямат предно, а само опашно оперение. Това, което Amazon е постнал е стар макет. Решили са го още 2009г. Това съм го пропуснал. Само не ми е ясно защо са премахнали предното оперение.
                      Last edited by Duque de Caixas; 24-01-2014, 23:41.

                      Comment


                        Ние си пишем, а танковете летят:
                        http://aeropress-bg.com/novini/36-ne...a-poligon.html

                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Винаги съм се чудил защо някой не се сети да направи от НУРС ракета с лазерно насочване. Примерно където освети лазерната система на самолета/хеликоптера натам летят НУРС-овете, дето за жълти стотинки вече са станали УРС-ве. Отгоре на всичко точността на попаденияте няма да зависи от хиляда фактора от влажността на въздуха, до това колко е склонен да рискува пилота да се приближи до целта и колко добър снайперист е.
                          Ами оказва се че се разработва такова нещо, нарича се Угроза и е пакет за модернизация на малките С-5(кор) и на големите С-8(кор) и С-13(кор). Има прототипи. Давали КВО от 0.8 - 1.8 метра. Което за С-8 и С-13 си е директно поадение. Да не говорим че пилота ще може да стреля ако иска от 7-8 километра, без да навлиза дълбоко в зоната на действие на ПЗРК и ще може в известни граници да маневрира докато обстрелва целта. Очаквало се при типовете за НУРС цели разхода на ракети за една цел да падне 50 пъти. Ползват се съществуващите пускови.
                          Ето линк с подробно описание:
                          http://rbase.new-factoria.ru/missile...a/ugroza.shtml
                          Тук малко общи приказки, но и подробни данни:
                          http://forums.airbase.ru/2006/03/t37...is-v-ursy.html

                          Та какво мислите за подобна система? Чел ли е някой за аналогични западни системи и ако да, как се наричат?
                          На мен идеята ми се струва много добра, не на последно място защото ми беше хрумнала преди години и чак днес прочетох за "Угроза"
                          Предполагам през 70-те и 80-те подобно нещо би било неоправдано скъпо. Ако слагаш скъпа електроника, която да управлява боеприпаса и оптика която да следи петното на лазера, по-добре я сложи на еднотонна бомба. Но днес нещата вече не седят така.

                          П.П: Представете си летящите танкове от горната снимка, накачени с по 8 броя Б-8, всяка пускова с по 20 ракети С-8кор. Това са 160 ракети всяка от които пилота е способен да вкара в кръг с диаметър около метър от няколко километра височина. И най-важното са евтини! Дори бойните глави вече ги има произведени, от фугасни с близо 3 кила тортил и 5 килограмова бойна глава, през тандемни бронебойни, бетонобойни та до обемно-детониращи и комбинирани.
                          М?
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Amazon написа Виж мнение
                            Винаги съм се чудил защо някой не се сети да направи от НУРС ракета с лазерно насочване.
                            Само кьопавия не е правил. Виж например турците, много си падат по тая тема

                            Comment


                              ^^ http://www.lockheedmartin.com/us/products/DAGR.html

                              и

                              Снимки - http://niki-zlatev.blogspot.com/

                              Comment


                                Кухулин написа Виж мнение
                                Виж например турците
                                CİRİT

                                Comment

                                Working...
                                X