Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Барът където пилотите отмарят след полет и си приказват над чаша водка.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Твърдят, че са усвоили ремонта и поддръжката в пълен обем, та чак и доработват разни неща (двигатели, радари). Твърдят, че сами си произвеждат частите, но чат-пат се появяват съобщения за контрабанда. Иначе самолетите летят, по различни оценки 20 до 30 броя. Ползват всякакво въоръжение, включително това:

    Comment


      Днес като дойдаха и нови самолетчета и ги пренареждах обърнах внимание, че руските (и грипена) имат нещо като антена дето стърчи от носовият обтекател, пък другите (американските и европейските) нямат. Това какво точно трябва да е?



      Comment


        Sharana написа Виж мнение
        Днес като дойдаха и нови самолетчета и ги пренареждах обърнах внимание, че руските (и грипена) имат нещо като антена дето стърчи от носовият обтекател, пък другите (американските и европейските) нямат. Това какво точно трябва да е?



        Скоростомер и висотомер.

        Comment


          Иии другите не ползват такива екстри или?

          Comment


            Тръбите на пито (дето мерят скоростта) се виждат на Су-то на първата снимка под кокпита и на F-22 близо до радиопрозрачният обтекател.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              За тези ли става въпрос, той раптора си има две.
              Last edited by Sharana; 17-05-2014, 01:07.

              Comment


                Sharana, снимката на аватара ти е на самолет, колекционираш умалени модели на самолети(поне с такова впечатление останах), и питаш каква е тая тръба, дето стърчи от носа на Су-то?
                С риска да получа наказание - ти сериозно ли питаш или се бъзикаш със съфорумците?

                Comment


                  Това че колекционирам, защото ми харесват не означава, че разбирам особено от самите самолети.

                  Както писах въпроса ми се породи от това, че всички руски (дори Т-50), китайски, F-16 , Gripen и Tornado имат въпросната тръба стърчаща отпред, а F-15, F-22, F-35, EF Typhoon и Rafale нямат. Да те имат въпросните pitot tube отстрани, но са много по-малки и не се забелязват.
                  Та въпроса по-скоро е има ли разлика и ако няма защо на едните стърчат доста пред самолета (като на Су-33 дето се сгъва, за да се побере в лифта на самолетоносача), а не са като на раптора примерно?
                  Колкото и смешно да звучи (за разбиращите) тръбата на пито (не и знаех името докато Амазон не каза) си я представях "малка" и отстрани като на пътническите самолети примерно или на раптора в случая. Това на останалите си мислех, че е антена някаква първоначално, но няма логика другите да нямат в такъв случай та реших да питам.
                  Last edited by Sharana; 17-05-2014, 01:23.

                  Comment


                    Sharana написа Виж мнение
                    За тези ли става въпрос, той раптора си има две.
                    Да. хубаво е да са две, защото скоростомера си е важно нещо. Познат любител пилот ми каза, че ако загубиш скоростомера, докоцукваш до летището в строго определен режим на полета. Определен ъгъл на атака и режим на двигателите. Заради запушването точно на тези тръби, капитана на онзи А330 бухна самолета в океана и загинаха толкова хора.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Sharana написа Виж мнение
                      Това че колекционирам, защото ми харесват не означава, че разбирам особено от самите самолети.
                      Съвет от мен - интересувай се не само от макетите. Всеки самолет си има история и като се заразтърсиш из нета и разни списания ще откриеш много нови и интересни неща. Например защо на F/A - 18 има едни малко "ножове" пред вертикалните стабилизатори. И постепенно от любител на "играчки" ще се превърнеш в нещо по-сериозно.
                      Иначе и на Ми-24 тези тръби стърчат доста напред.
                      Я покажи колекцията в пълния й размер.

                      Comment


                        И аз много не разбирам от авиация, нищо че ми е любима тематика(почти хоби). А съзнавам колко малко разбирам, точно щото ми е любима тематика(почти хоби).
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Напълно приемам критиката. Макар и да ми е интересно рядко сядам да чета "дебелите книги" и като цяло техническите детайли някак изобщо не са ми интересни.

                          Колкото до колекцията, то скоро се местих и самолетите с хангарите и пистата са в кашоните. Не съм измислил място, където да разположа "летището".
                          Изкарал съм в ъгъла играчките само, колкото да има нещо. Това са евтините моделчета без много детайли.
                          Другите - МиГ-29, Су-27, Су-33, Су-34, J-10, F-15, F-16 и F-22 са детайлните (ама без стойки...), за които ще трябва да намеря място, че си е обемен модела на летището.
                          В бъдеще ще трябва да си намеря моделчета на летищна техника, хеликоптери и С-400 ако пуснат хубав модел
                          Last edited by Sharana; 17-05-2014, 03:55.

                          Comment


                            Впечатляващо. По-бързо разопаковай кашоните

                            Comment


                              Между другото носовите тръби на Пито са често само на прототипите - виж примерно на Т-50 от 1 до 5-та бройка как изчезва. Идеята да е на носа е да се правят точни измервания по време на изпитанията, после като няма нужда от нея я махат.
                              „Аз, Драгомир, писах.
                              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                              Модератор на раздел "Военна Авиация"

                              Comment


                                Някой има ли информация какво стана с Миг ат защо загуби битката с як-130 продължава ли работата по него.Предложен ли е за износ някъде и общо взето накъде вървят нещата с него.

                                Comment

                                Working...
                                X