Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Барът където пилотите отмарят след полет и си приказват над чаша водка.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    За поръчките на Ми-35 сигурно играе роля и невъзможността да произвеждат Ми-28 и Ка-52 достатъчно бързо. Иначе аз съм срещал реплики, че мислят за нов тип транспортни хеликоптери, включително конвертоплани, ама те постоянно си пускат подобни слухове.

    Comment


      Ми-35 е едно, а Ми-35М - много различно нещо. Не ги бъркайте.
      Руснаците ще ползват флота си от Ми-24 в разни модификации до изчерпване на ресурсите им, поне до 6-8 години още. До тогава щурмовата авиация ще е напълно наситена с Ми-28Н, Ми-28НМ, Ка-52.

      За транспорт не виждам нищо по-добро от новите модификации на Ми-8, като по-тежък вариант вероятно ще се насочат към Ми-38, а по-лек - Ка-60.

      За Мистралите ще има Ка-52К, плюс другите Ка-та - 27, и базираните на 29 неща.

      Comment


        За поръчките на Ми-35 сигурно играе роля и невъзможността да произвеждат Ми-28 и Ка-52 достатъчно бързо.
        Не знам за миловете, но Камов си предава поръчаните бройки в срок, или предсрочно(поне за Ка-52).
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Прилична статия против предстоящото решение за пенсионирането на A-10(през 2015):
          http://www.npr.org/2013/12/24/256614...for-retirement
          Тия хора луди ли са? Защо вместо да пенсионират прасето, не пенсионират F-35?
          Ясно че ще съкращават армията на нивото от 1940(поне такива са плановете), обаче хич не става ясно пилотите на А-10 къде ще отидат. Все още няма произведени(а и едва ли някога ще има) 343 броя(колкото прасета има в свинарника) F-35B. A IMO, това е единствениятединственият самолет от JSF-котилото, който донякъде може да оправдае пенсионирането на А-10. Или бъдещият конвертоплан, дето още дори прототип няма.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            В условията на такива съкращения трябва да се запазва технологичното превъзходство. Не може да се воюва със стари машини, колкото и да са мили на сърцето.

            Comment


              Да де, това ясно. Напълно съм съгласен. Ако не режат от А-10, ще трябва да захванат апачите и ще стане още по шантаво. Ама поне да измислят някакъв смислен съпровождащ план. Съкращенията не са самоцел, особено като се има в предвид, че подръжката на флота от А-10 годишно струва примерно колкото 3 броя Ф-35.

              Трябва да се подхожда гъвкаво. Примерно, за сметка на пенсионирането на А-10 да се форсират поръчките за B-варианта. А такова нещо няма, поне в първоначалните информации.

              Големите икономии ще дойдат от съкращавеането на 120 хиляди военнослужещи и орязването на социалните придобивки и здравни планове на оставащите. Плюс замразяване на заплаите на войниците. Там е и големият дебат. Там са и големите пари.

              Прасето отива курбан, за замазване на очите и спасение на JSF. Като нищо после може и да се откажат да го пенсионират...за пореден път. И така лекичко да се изплъзне факта, че спестените пари от съкращенията в армията са се изляли в черната дупка наречена JSF.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Amazon написа Виж мнение
                Трябва да се подхожда гъвкаво. Примерно, за сметка на пенсионирането на А-10 да се форсират поръчките за B-варианта. А такова нещо няма, поне в първоначалните информации.
                B-варианта е с най-висок приоритет и първи ще постъпи на въоръжение. Ако не се издънят плановете, това ще е след около година.

                Comment


                  Durutti написа Виж мнение
                  За поръчките на Ми-35 сигурно играе роля и невъзможността да произвеждат Ми-28 и Ка-52 достатъчно бързо. Иначе аз съм срещал реплики, че мислят за нов тип транспортни хеликоптери, включително конвертоплани, ама те постоянно си пускат подобни слухове.
                  Странно - какви са източниците на инфо за тази "невъзможност"? В смисъл - какъв е планът и в коя си част не е изпълнен?

                  Comment




                    Новата шефка на USAF

                    Comment


                      Последната битка на Барона

                      Comment


                        "По време на конференция, проведена на 6-ти февруари 2014 г., Министерство на националната отбрана обяви, че Полша ще купи 64 самолета пето пололение..."

                        Poland about to buy fifth generation fighter jets. Which ones is still unclear. During a conference held on Feb. 6, 2014, Ministry of National Defence


                        Не си играят на дребно поляците Странно обаче, че говорят за цена от 100 мил. за F-35, дали ще поевтинее толкова до 2022 година, не знам.

                        Comment


                          F-35A вероятно ще е доста по-евтин, но пък на никого не е ясно откъде ще вземат пари поляците. Съмняват се хората.

                          Comment




                            Хомосексуални войници изнасят шоу във военновъздушна база Кадена - предната линия срещу Китай

                            Comment


                              ВВС търсят да наемат двигател за МиГ-21

                              ..."Проектната цена на договора е 50 000 лв., а двигателя ще се използва в рамките на 100 часа и две години".

                              къртят мивки

                              Ако някой има в мазето, да побърза. 50 бона са си 50 бона

                              Comment


                                Някой да има актуално и достоверно инфо в какво състояние са иранските Ф-14.С какво оборудване са дали сами произвеждат части или контрбандно намират смениха ли двигателите(по едно време имаше информация че щяли с руски да ги заместят) колко летят и общо взето всякакво инфо.Ракетите феникс в какво състояние са?

                                Comment

                                Working...
                                X