Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Барът където пилотите отмарят след полет и си приказват над чаша водка.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Съотношението между изтребители и ДРЛО е добро, повече не им трябва.

    Comment


      Първия клип особено хвалбите за "доказания в битка" Харм ме подсети за вица за трите американски ракети дето си хвърчали над Югославия и си лафели. По едно време на едната и дошла целта и тя казала "Айде чао" и се буфнала. След малко и другата така и третата си казала "Абе къде ще хвърча сама "...и паднала в Горна Баня Винаги ми е било интересно защо някой си мисли, че една A2/AD зона няма да е допълнена от патрул във въздуха и от средства за активна и пасивна РЕБ и евентуално управлявана от въздуха(в тая област има доста разнообразни решения за всеки джоб вече), което сериозно променя картинката. Явно откак свят светува военните се готвят за предходната война
      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

      Comment


        Sailor_Malan написа Виж мнение
        Първия клип особено хвалбите за "доказания в битка" Харм ме подсети за вица за трите американски ракети дето си хвърчали над Югославия и си лафели. По едно време на едната и дошла целта и тя казала "Айде чао" и се буфнала. След малко и другата така и третата си казала "Абе къде ще хвърча сама "...и паднала в Горна Баня
        Това е горе-долу като случая с JSTARS и камилата

        Comment




          Сегодня в Комсомольске на Амуре состоялась торжественная передача ВВС России 12 многофункциональных истребителей Су-35С поколения 4 плюс-плюс. Самолеты поступили на вооружение 23 истребительного авиационного полка (аэродром Дземги, Хабаровский край) из состава третьего командования ВВС…


          Да са им честити

          Comment


            Четох някъде че малко набързо са ги приели, но вече имат налетени часове и явно не е проблем. Хубаво е да имаш такова чудовище. Някак си всички започват да те възприемат насериозно
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Мислите ли че това е възможно:

              Русия и Египет са сключили договори за доставката на оръжие на стойност $3 млрд. включително доставката на изтребители МиГ-29М/М2 и бойни вертолети Ми-35М.

              На мен в политически план ми се вижда мако вероятно в часта където пише че:
              По непотвърдена информация сделката се плаща от Саудитска арабия и Обединените арабски емирства.
              Съмняваме точно тези държави да субсидират египетската армия, която в момента се бори срещу Мюсюлманското Братство и за секулярна държава. Едва ли генерал Си е най-обичаният човек в СА.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Съмняваме точно тези държави да субсидират египетската армия, която в момента се бори срещу Мюсюлманското Братство и за секулярна държава.
                Един руски анализатор, познавач на региона, твърдеше, че точно те стоят зад борбата с Мюсюлманските братя, т.е. да, напълно възможно е.

                Comment


                  Ясно, мерси Голъм. Така вече изглеждат по-реално нещата. "Восток дело тонкое"
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    If and when the deal is signed, it will be the largest defense transaction between the two countries since the 1970s.


                    Тук пише, че са $2 млрд., не 3. И че е предварително споразумение.

                    Въпрос: Ми-24/35 не е ли вече малко дъртичък? Доколкото знам, руските ВВС ще го заменят с Ми-28 и Ка-52 скоро.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Ми-35М не е. Но си е палиативно решение, в контекста на новите машини. В смисъл - и Ми-35М са си нови, с много добро въоръжение, двигатели и защита, но въпреки сериозната модернизация някои конструктивни особености няма как да дадат някои от възможностите, давани от Ми-28 и Ка-50/52, особено по отношение на част от полетните характеристики.

                      Но пък е добър, а вероятно - и бая по-евтин вариант за хубав щурмови хеликоптер, който, за разлика от всички останали, още си носи екстрата да може да достави/прибере цяло отделение.

                      Comment


                        Dinain написа Виж мнение
                        http://www.ibtimes.com/russia-egypt-...s-visit-moscow

                        Тук пише, че са $2 млрд., не 3. И че е предварително споразумение.

                        Въпрос: Ми-24/35 не е ли вече малко дъртичък? Доколкото знам, руските ВВС ще го заменят с Ми-28 и Ка-52 скоро.
                        Сравнението не е съвсем правилно, Ми-28Н и Ка-52 са щурмови хеликоптери. Докато Ми-35 е мечтата на пехотата. Съчетание между щурмови хеликоптер и транспортен. Много сериозно модернизирана(реално не е Ми-24) и доказала се машина. ИМХО в момента за не особено богата армия, няма нищо което да се конкурира с Ми-35. За него без всякаква насмешка можем да кажем че е "безаналогов". Можеш да го използваш и за избиване на лошите, и за десант и за евакуация на ранени и за снабдяване и т.н.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Това се чудех дали в майтапи, или тук, ама знае ли човек. Индонезия е огромна държава:

                          В конце сентября 2013 года командующий ВВС Индонезии Ида Багус Путу Дуния объявил, что к 2024 году военные намерены сформировать восемь эскадрилий истребителей марки «Су» по 16 самолетов в каждой.
                          http://lenta.ru/news/2014/02/11/su35/

                          Ово е размах 128 бройки Су-30МК и Су-35 - тия ще могат с Китай да воюват.

                          А австралийците "Нервно курят в сторонке"
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Да в тези си задачи наистина е безаналогов. Обаче не съм сигурен какво мислят руснаците по въпроса. Някъде четох, че поръчали само 70 бройки и то най-вече с обучителна цел като преходен модел от старите Ми-24 към съвременните Ми-28/Ка-52. Да не се шашкат пилотите от толкоз електроника

                            Вероятно смятат да продължат да си използват Ми-24 и чак след 10-20 години когато сегашния парк стане напълно неизползваем да поръчат повечко Ми-35.

                            ПС: Като стана въпрос за руски хеликоптери при тях какво гласят за "Utility helicopter" (руски термин има ли)? Смисъл транспортен,санитарен, S&R нещо като Ми-8/17 или Ка-27, но съвременно за Мистралите примерно? Бях видял нещо за Ка-60 (само на мен ли много ми прилича на Z-9?), но май от много години няма прогрес по въпроса.
                            Last edited by Sharana; 16-02-2014, 02:21.

                            Comment


                              Много хубав въпрос. Сега като се замисля, нищо не съм срещал по въпроса. При американците бъдещето е ясно - новите конвертоплани. А при руснаците ни вопъл, ни стон. Може да са решили че с Ми-8 са постигнали съвършенството(и няма да са далеч от истината) и да мислят да си карат с него. Примерно за миналата година руснаците си купиха 100 и кусур нови хеликоптера, по-голямата част от които са именно Ми-8 и онова чудовище Ми-26. Другите дето правят по-малко от половината от бройките са Ми-35, Ми-28Н и Ка-52.

                              А Мистралите твърдо ще са с Камов. Не се предвижда нищо друго. Даже ако не се лъжа са поръчани двойни бройки(дублиращи крило) за всеки мистрал.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Ми-8 е по-тежък клас от Блекхоука.Нещо подобно се очертава Ка-60, който сега ще влиза в изпитания. Не е копие на Z-9, яхна разработка си е, но явно има силно влияние от френския Dauphin.
                                Руснаците поръчаха Ми-35, тъй като заводите не могат да построят достатъчно бързо големи бройки от Ми-28 и Ка-52, та им трябва нещо за заместител.
                                А иначе май никой никога не е ползвал Ми-24 и производните за транспорт на хора, освен ако не говорим за учения и за спасяване на свалени летци.
                                С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                                Comment

                                Working...
                                X