Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Класификация на доспехи и брони

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Уви и аз нямам достатъчно конкретна информация, но общо взето, вероятно са сходни с японските - т.е., основната армия ще да е била с кожено-лачени доспехи (лакът не само засилва трайността, но подсилва и здравината на въпросните доспехи), докато по-важните подразделения ще да са били с кожено-метални доспехи, вероятно защитени с лак (главно от метеорологически въздействия). Със сиргурност са имали и по-тежки метални доспехи, но те са се носели най-вероятно само от офицери или елитни тежки подразделения - в никакъв случай от основната част от армията.

    Comment


      #47
      За съжаление аз тук нямам никаква представа от китайско и японско въоръжение и затова всяка информация по въпроса ще ми бъде интересна
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        #48
        ami qponskite dospexi i broni se razli4avat dosta po vun6en vid ot kitaiskite koito sum vijdal po snimki..prosto qponskite dospexi nqmat analog...
        ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

        Comment


          #49
          Хайде идвам на помощ. Ето тук намерих една снимка на китайски средновековен конник. Малко не се вижда добре, ама като за начало става.


          Тази броня се съхранява в Метрополитън, където впрочем има всякакви брони от всички краища на света (не че съм бил там, ама съм им бил в сайта). Така че който отиде там, най-вероятно това ще е първо Парабелум, ще има възможност да види още.
          От това което се вижда, китайските брони са били от метални пластини, а отгоре са били покрити с пъстри одежди. Тази специално на снимката пише че е от династията Кин.

          Comment


            #50
            Оп, това го намерих случйно, но мисля че ще ви е интересно. Съвременна възстановка на катафрактарий:

            Comment


              #51
              Виж , византиеца е доста впечатляващ. Значи срещу това се е налагало да воюваме.
              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

              Comment


                #52
                Единствено му липсва дълго копие на катафракта, едва ли само боздугани (при това каменни, хе-хе) са размахвали. Но и нашите воини едва ли са били много по-различни. Предполагам и че сръбската тежка конница е била нещо доста подобно. Мисля че самото начало на този тип тежка конница е още в Персия, някъде в късната античност/ранното средновековие.

                Comment


                  #53
                  този катафрактар съм го виждал и преди когато някой път ми е се гледат разни такива влизам в гугъла и си търся картинки и доста често попадам случайно на разни интересни работки а TVV айде дай линка на сайта с китайския конник не се срамувай и ние да оплакнем учо
                  ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                  Comment


                    #54
                    Ако не греша, това е сайта: http://www-net.cs.umass.edu/~yifeng/photos/. Най-добре е обаче през Google да намерите сайта на Метрополитан, защото там би имало повече неща.

                    Comment


                      #55
                      оф не само че не е това сайта ами в гугъл намери 127 000 картинки
                      ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                      Comment


                        #56
                        Някой може ли, да намери информация какви са съставните части на ризниците и броните; А също така и схеми на това как се сглобяват?
                        "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                        И други затворници
                        нека четат пред вратите
                        нашата памет остъклена
                        с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                        Comment


                          #57
                          ето няколко страници за брони и ризници...който е мераклия да не кисне по кръчмите ми да приготвя бая парици... http://www.knightsedge.com/suits-of-armor.htm http://www.knightsedge.com/chainmail.htm http://www.albionarmorers.com/armor.htm http://sword.wellcrafted.biz/old/zbo...uestung_en.htm ае стига ви толкова за сега
                          ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                          Comment


                            #58
                            Albion Armorers наистина са един от най-добрите, ако не и най-добрият производител на реплики на средновековно въоръжение и снаряжение. Да е живот и здраве, като поукрепна финансово, нищо чудно да им стана клиент.

                            Comment


                              #59
                              Почина Радой Ралин

                              Heinz W. Guderian написа
                              Някой може ли, да намери информация какви са съставните части на ризниците и броните; А също така и схеми на това как се сглобяват?
                              Ами те броните се делят именно според съставните им части. Малко не ми става ясно какво имаш предвид с този въпрос. Що се отнася до произвеждането им, тук не не знам. То си е цяла наука, така че ако сериозно се интересуваш от това и обмисляш да правиш брони, най-добре ще е да потърсиш книги по въпроса, предимно такива посветени на оръжияот античността и средновековието. Едно обаче е сигурно: не е лесно и в домашни условия аз лично не си го представям за възможно.

                              Comment


                                #60
                                Hmm..
                                http://www.arador.com/
                                На този сайт има доста информация, която ще те заинтересува, Heinz W. Guderian
                                http://infantry.kylt.ru/kuzn.htmА също и тук..
                                Не оръжията,а хората убиват. И да не забравямe, че войната е нещо наистина ужасно!

                                Comment

                                Working...
                                X