Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Модерните танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    гоги, надявам се, ясно ти е, че за пореден път пишеш едно и също изнасилено нещо, опитвайки се да наречеш бялото черно, и вадейки генерални изводи. откровените лъжи, които разпространяваш - за това как само руски екипаж от инструктори бил карал Т-80У на посочения конкурс, обаче, май е време да си ги вземеш назад.
    Иначе - под "предложенията" имах предвид някои нововъведения в СУВ на строевите Т-80У, както и значителната промяна в СУВ и стабилизатора при варианта "Барс" (ориентиран за износ, без търговски успех поради ред причини, основната от които - газотурбинният двигател).

    и по отношение на него Т-80 отстъпва много, ама МНОГО.
    всъщност, както показват изпитанията - не чак толкова, колкото ти се ще. вероятно си пропуснал момента, че танкът е провеждал изпитанията с практически боеприпас, за който СУВ не е настроен, докато Ейбръмс например се отказва от това и получава бойни снаряди (плюс специално докаран екипаж-отличник в стрелбата...). Да, грешка е на руснаците, че не са си докарали и те такива. Иначе - за стрелбата виж коментарите в червено. Пак ще повторя - човекът е с изключителен опит, включително и боен.

    Явно смяташ че по защитеност и живучест Т-80 превъзхожда западните машини
    нищо не смятам, отбелязвам факта, че няма данни за изпитания в това направление.

    Офицера нещо е недоволен...
    това вече прилича на откровено бълнуване. защо не седнеш и прочетеш целия документ и не се опиташ да го разбереш. после пробвай да свържеш забележките в червено със съответните текстове от документа. така няма да пишеш недоразумения като горното.

    Оп, колко интересно, танка може да се врътка, но само на показухи, в бойно обстабновка не че не може...ама ще загуби целта.
    което е поредният пример за, извинявай, ама пълно изнасилване на текста. вероятно ти доставя удоволствие да цитираш нещо, а после да пишеш "анализ", твърдяш точно обратното на цитираното, но - повярвай - за останалите си е чисто мъчение , поради тоталната липса на елементарна логика.

    Всъщност, твое право си е да пишеш каквото си решиш и да си вадиш квито си решиш изводи, разбира се. Кой съм аз, че да споря точно с тях . Е, когато се върнат в равнината на логичната мисъл, можем и да поспорим...

    Comment


      Гоги написа
      Хич даже не е пресилено. Но може да направим експеримент, ти ми посочи един "нормален" френски танк, пък аз ще ти посоча какво не му е наред.
      Мога от "моя" период, щото след него не съм се интересувал. Естествено, всяка машина има недостатъци (знам какви са), но това не означава, че са "ненормални" или нещо подобно и си вършат работа в бой - особено за това, за което са създадени. Обаче ако тръгна в тази посока в тази тема ще е пълен офтопик, така че може би в друга.

      За броневата защита на "Леклерк" и "лео-2" ако можеш малко по-подробно да ми обясниш, ако може и с рисунка (ако имаш време и ти се занимава, де), защото знаеш, аз не съм инженер и нищо не разбирам от обяснението за момента.

      ПП Кало, ще те помоля или да използваш функцията за игнориране, или да пишеш без забележки към личността на опонента. Нищо пресилено за момента, но всички знаем накъде отива дискусията, ако се води разговор по този начин. Колкото по-малко ми се налага да цензурирам емоциите, толкова по-добре.

      Comment


        [цензурирано]


        Иначе голям смях, СУО-то не било настроено, ако се "анализира това" и и какво виждаме? Руснаците правят учебни снаряди...които не стават за обучени защото няма общо с "бойните" за използването на които екипажа се учи....

        [цензурирано]
        Last edited by gollum; 27-02-2013, 10:57.

        Comment


          за трансмисията на Т-80:


          "ТРАНСМИССИЯ И ХОДОВАЯ ЧАСТЬ

          Трансмиссия танка Т-80 двухблочная механическая, с гидравлической сервосистемой управления. В ее состав входят две бортовые планетарные коробки передач, конструктивно объединенные в один блок с бортовыми редукторами. Коробки передач похожи на стоявшие на Т-64, однако отличаются от них числом передач (4 вместо 7). Такому сокращению способствовала благоприятная моментная характеристика двигателя, существенно расширившая диапазон применения каждой передачи. Благодаря этому удалось при сохранении приемлемых габаритов коробок значительно усилить их элементы, что, в свою очередь, способствовало повышению надежности и долговечности агрегатов. Прямолинейное движение танка обеспечивается синхронной работой обоих блоков, а поворот осуществляется за счет включения в коробке отстающего борта пониженной на одну ступень передачи. Поэтому поворот с минимальным расчетным радиусом, равным ширине колеи танка, возможен, как у Т-64, только на 1-й или задней передаче. Однако в зависимости от положения рычага управления обеспечиваются: повороты машины со свободным радиусом (в начале хода рычага), зависящим от дорожно-грунтовых условий, так как в этот момент в коробке отстающего борта передача просто выключается; плавные повороты (при дальнейшем перемещении рычага) за счет пробуксовки фрикционов включения и плавного уменьшения радиуса поворота от величины свободного; повороты с расчетным радиусом на передаче (при полностью выжатом рычаге).

          Механизма сцепления в традиционном понимании в трансмиссии танка Т-80 нет. Его роль выполняет упоминавшийся выше РСА. При переключении передач педаль РСА перемещают до упора. В этом случае лопатки соплового аппарат поворачиваются на 70–80° от положения, соответствующего максимальной тяговой мощности турбины, что приводит фактически к ее остановке (положение нулевой мощности). Причем переместить рычаг избирателя можно только при выжатой педали РСА, поскольку в исходном положении она механически и электрически блокирует гидросервопривод переключения передач. Таким образом обеспечена гарантированная защита ротора турбины от разноса. Кстати, отсутствие такого механизма в двигателе ГТД-ЗТ объекта 167-Т привело к разрушению лопаток турбины во время испытаний.


          Задний буксировочный крюк Замок буксировочного крюка
          Приводы управления коробками передач того же типа, что и на Т-64. Задающими элементами их являются расположенные в отделении управления рычаг переключения передач, два рычага управления поворотом и педаль тормоза, исполнительными же устройствами являются гидросервоприводы. Механик-водитель, воздействуя на любой задающий элемент управления, прилагает усилия, необходимые для поворота маленького золотника в механизмах распределения. Для этого требуются столь малые усилия, что на некоторых органах управления (например, в приводе управления поворотом) пришлось установить догружатели.

          Для обеспечения безударного и плавного включения передач в системе гидроуправления имеется специальная коробка плавности. Благодаря ее наличию процессы снятия давления масла в бустерах фрикционов обеих коробок (при выключении передачи) и его нарастания регулируются по времени автоматически."

          Comment


            gollum написа Виж мнение
            Мога от "моя" период, щото след него не съм се интересувал..
            от "твоят" перидо са толкова очеизвадни че дори не се нала да се описват.

            gollum написа Виж мнение
            За броневата защита на "Леклерк" и "лео-2" ако можеш малко по-подробно да ми обясниш, ако може и с рисунка (ако имаш време и ти се занимава, де), защото знаеш, аз не съм инженер и нищо не разбирам от обяснението за момента...
            Точно сега нямам време да рисувателствам. За Леклерк ти обясних, просто в челото на куполата няма масто за броня, за дебела броня в смисъл.
            За леопард-куполата е тясна (относително) и дълга, като бордовете са тънък монолит. Като се завърти леко и гледано отпред почват да се виждат бордовете, които нямат защитата на челото, на добронираните варианти пробват да го компенсират с раздвижните странични екрани, но пак не е достатъчно...по спомени от преди няколко години заради тази геометри в сравненние с (чалънджър или абрамс, не помня) се получава че на 1000м дистанция "правилната пчела" има допълнителни 100 фронт от които ако го стрелят ще попаднат в челото

            Още нещо щях д апиша но ме сецнаха с раговор по работа и забравих.
            Last edited by Gaden Gogi; 27-02-2013, 11:14.

            Comment


              Под "правилна пчела" имаш предвид, ъъъ, конструктивна "скосеност" на стените на кулата, така ли? Щото чертежи нямам, иначе набързо бих спретнал едно сравненийце, но така като ги гледам, "Леопард 2" без допълнителното брониране доста мяза на "Тигър" от ВСВ - прави бордове на кулата отпред и отстрани, като кутийка, докато "Абамс" (защото го споменаваш) е с наклонени и скосени. Интересно как се променят нещата при "Леопард 2" с допълнителното брониране.
              "Леклерк" сега го загледах и наистина има доста странен вид отпред.

              Comment


                Ne, имам предвид пропорциите на куполата, наклонана стените не е важен в случая. но при (относително) широко чело и по-къса задна част, челото покрива по-голям ъгъл (мерено от центура на погона). при тясн аи дълга купола този ъгъл е доста по-малък.
                За леклерк, не е вида, а размера...май ще трябва да се рисува.

                Comment


                  Myrzelyt kato dwigatel na прогреса вместо да рисувателствам се сетих къде съм гледал готови картинки...е ен се сетх веднага, първо рперових партизанската база...но там същата ирина май беше писателствала за Лео 2....
                  Обычно Леклерк преподносится как танк с высоким уровнем защиты. Однако обычный просмотр проекций заставляет меня усомнится. Вот наш красавец: Прицел наводчика находится практически прямо за кубиком… (стр. 1 из 8)

                  Отделно в ...е в момента не се сещам точното име...руско списание имаше статия за споменатите учения в украйна, и наблюдения на над Леклерк...май в Танкомастър....пак в него имаше статия за приключенията на него танк в арабистан....и за експлоатацията във фрЕнция.

                  Comment


                    Да си продължа с писанието. следваща точка
                    Проверка маневренности

                    Танк Т-80У выполнил данное упражнение в полном объеме за минимальное время по сравнению со всеми представленными танками.

                    По результатам данного теста комитет отметил танк Т-80У в лучшую сторону. В полном объеме данный тест без замечаний выполнили только Т-80У и "Леклерк". Следует отметить, что из-за небольшой скорости заднего хода в подобных упражнениях результат снижается, Танки западных фирм имеют скорость заднего хода до 30 км/час (Т-80У - 12 км/час)
                    и коментара, който е забавен:
                    И на кой 30 нужно?
                    Интересен специалитс, западните хора съвсем ясно си пишат защо им е висока скорост назад, и колко е важно това.
                    За тези които се чудят- за маневриране на бойното поле, при нужда да се изтеглиш или да промениш посоката, много по-лесно и разумно е да дадеш нзад представяйки пред противника най-защитената си челна част, вместо да се връткаи д аида му показваш бордове и зданик.
                    Отделно показване и връщане зад прикритие.

                    Comment


                      Следващото е много интересно:
                      Тест 2. Совершение 1000 км марша.

                      Танк Т-80У выполнил марш в полном объеме. В процессе выполнения марша показатели составили:



                      запас хода по комбинированной трассе

                      (горным, грунтовым и дорогам с твердым покрытием)

                      расход топлива по шоссе

                      расчетный запас хода по шоссе :

                      на внутренних баках

                      с дополнительными бочками

                      максимальная скорость

                      время полной заправки


                      350 км;

                      4 л/км;



                      412 км,

                      562 км.

                      80км/ч;

                      23 мин (при давлении 1,5 атм,);




                      шум от двигателя и ходовой части - данных не имеется, но по заявлению комитета один из минимальных из представленных танков;

                      износ асфальтоходной гусеницы - после совершения марша износ составил 100%, произведена замена гусеничных лент. В связи с отсутствием второго комплекта асфальтоходных гусеничных лент, на танк Т-80У установлены металлические гусеничные ленты.
                      Такааааа, тука тука има едно слъгване, голямо. Руснаците броят за допълнителни резервоари само варелите отзад...ама не са само те извън бронята.
                      Мдаааа, значиако броим само горивото под броня, което е 1090 литра, при разход от 4 литрана километър танка ще мине само 272.5 километра, а не заявените 412 км. мъничко слъгване. 400 и малко се получават с допълнителните 680 литра които са в 5-те външни резрвоара върху калниците. 2370 литра стават с допълнителните резрвоари. Тъй че малък вътрешен обем се получава и като се чийтне с горивото. нищо че повече от половината е накичено отвънка по танка и само чака някой да го палне....или се влиза в бой без него и радиуса съвсем не е като в каталога.

                      Тук има и два други момента. в предната точка се казваше че износването на гумените възглавнички било минимално...при въртене анмясто върху бетон...авно при по травилани изпъления не е така. идори "опитният танкист" си признава.
                      У нас нет опыта серийного производства асфальтоходов. В ОАЭ когда гнал свой батальон на борт (в Косово), то все 11 км до порта усеял резиной.
                      И един многоважен момент, запомнете за статията в която се катерят по стръмно:
                      В связи с отсутствием второго комплекта асфальтоходных гусеничных лент, на танк Т-80У установлены металлические гусеничные ленты
                      първо танка е толкова показушен че нямат втори комплект вериги, после то продължава изпитанията с вериги различниот изискваемите от конкурса, респективно там където на другит егумените вериги пробуксуват...той минава с метални.

                      следва продължение.

                      Comment


                        Много е интересно, keep it going.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Gaden Gogi написа Виж мнение


                          Т.е трансмисията е допотопна и не позволява прецизно управления на машината...като страничен ефек най-вероятно води и до повишена уморяемост на механик водача.

                          Не напразно по-горе постнах за трансмисията на 80-ката. Уморяемост на водача има само при Т-34. При Т-55 вече не е така, а при Т-72 е направо кеф да караш. Понеже съм карал и трите..Т-80 не съм, ма едва ли на "кемафа" /механик-водача/ му е по-трудно от колкото на Т-72.

                          Comment


                            Kramer написа Виж мнение
                            Не напразно по-горе постнах за трансмисията на 80-ката. Уморяемост на водача има само при Т-34. При Т-55 вече не е така, а при Т-72 е направо кеф да караш. Понеже съм карал и трите..Т-80 не съм, ма едва ли на "кемафа" /механик-водача/ му е по-трудно от колкото на Т-72.
                            То хубав кеф,ама ресурса е малък,и на ремонтният състав, ще им се стори още по голям кеф.То да караш е лесно.Там на вторият фронт нещата са тежки.
                            Last edited by foton11; 27-02-2013, 21:18.

                            Comment


                              A "карал" ли си западен танк с автомат? Mного интересен паралел са израелските Центуриони, преди и след ремоторизацията... с която идва и нова трансмисия.
                              Предвид, че Израелските танкисти са участвали в най-много бойни действия в ново време, и при това са били много резултатни, ми се струва, че е добре човек да се вслуша в тяхното мнение и подредбата на приоритетите в характеристиките на един танк.
                              Last edited by Imperial; 27-02-2013, 21:50. Причина: grammar...

                              Comment


                                Карал съм "квото даде водоема". И водоема даваше. Сега не дава...

                                Comment

                                Working...
                                X