Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Т-34 vs. M4 Sherman

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кроме заводов ¹183 в Нижнем Тагиле и СТЗ в Сталинграде освоить выпуск Т-34 в 1942 году обязали ЧКЗ, эвакуированный в Омск ленинградский завод ¹174, свердловский «Уралмаш» и горьковский завод ¹112 «Красное Сормово». Но основным изготовителем Т-34 по-прежнему оставался завод ¹183, который срывал все сроки по запуску серийного производства танков на новом месте. Множество станков предприятию эвакуировать не удалось, на железнодорожной станции затерялись вагоны с оснасткой для производства башен, не было танковых дизелей, и когда на собранные уже в Нижнем Тагиле «тридцатьчетв¸рки» установили вс¸, что удалось эвакуировать из Харькова, производство остановилось.



    Може би това съм чел.


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      https://tms.ystu.ru/Stanor%20for%20t-34.pdf - тука подробно пишат, че стругове е имало


      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment


        piston написа Виж мнение
        и се изпълнява след период, който може да обхване няколко месеца.
        Това не е ширпотреба машина, тя се произвежда по заявка.

        Comment


          Thorn написа Виж мнение
          https://tms.ystu.ru/Stanor%20for%20t-34.pdf - тука подробно пишат, че стругове е имало
          Е тука един *** се прави на интересн вадейки от контекста фразата за зъбите, и после с умна физиономия същия почва да тегли локуми как видите ли имало танкове с такъв туретринг, имало е, и машините са правели тях, нямало е излишни за разширенеи на производството.
          Отделно "станок" не е същото като "токарные станки". В конкретния случай иде реч за "зубообрабатывающие станки", което е леко различна машина....баш изработка на зъбни колела ми се падна на един от изпитите, беше един от последните въпроси в конспекта и не го бяха чели на лекции, тегли го доцента Рачев (рядко говедо) и всичи "ам атова не сте ни го преподавали" а той "има го в конспекта да сте чели", както казах тоя беше говедо. На мене пък ми беше любимата част от учебника....ех 20+ години от тогава.
          П.С. зъбни колела за скоростна кутия и за купола с еправят на коренно различни машини. А не са поръчали по-рано машините защото за 76 мм оръдие и малкия погон е достатъчне, на Т-43 почват да се кумят с по-голям но все още 76 мм, и чак по-късно ги осенва да сложат 85 мм за което вече 1600+ мм са задължителни....освен ако не искат да правят купола с геометрия подобна на КВ-2
          Last edited by messire Woland; 25-01-2021, 08:02. Причина: премахване на обидни обръщения

          Comment


            piston написа Виж мнение
            Чисто технологично производителността пада с около 10-15 процента (окръжност от 4.5 метра срещу 5.02 метра).
            Това е ако имаш машината която може да направи двете, отделно спада не е пропорционален на периметъра, има една камара съпътстващи операции които са времеемки, да каже установк ана заготовката, сваляне на същата и т.н.т

            Comment


              с две думи - как и да го въртят, струговете са проблем, и да ги е имало - дефицит са били. Очаквано и не е голяма новина.„„

              Обаче защо и англичаните имат подобни проблеми примерно с Матилда, та също не могат да и сложат нормална купола.

              И изобщо има ли някъде някакви обяснения за явно неадекватните избори на въоръжение при тях. И 40 мм на матилдата, и 57 мм на Чърчил и картечниците винтовъчен калибър на Ланкастърите?


              Уф, май трябва това да е отделна тема.


              thorn

              Средновековните църкви в България

              Comment


                Проблем е не толкова куполата, а причината за по-голяма купола - оръдието. Добър пример е много хвалената “светулка” . Да-оръдието е добро, и си върши работата. Обаче вътре в танка става кошмар. Няма безплатен обяд.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Комплексен е проблемът при Фаерфлая. Едно, че куполата е тясна и американците не успяват да вкарат 76 мм оръдие вътре, второ английското оръдие не е било предназначено за танкове. Липсва инжектор и поради особености в конструкцията, част от изгорелите газове влизат обратно в куполата. Особено при първите версии. По късно решават в по-голяма степен този проблем, но шегата, че винаги се познавало, кой служи на Фаерфлай по липсата на вежди и мигли, си остава
                  Last edited by ValBo; 25-01-2021, 07:57.
                  Сънят е слаб заместител на кофеина!

                  Comment


                    Thorn написа Виж мнение
                    и 57 мм на Чърчил
                    57 мм на Чърчил дупчи Тигър по-добре от всичко наличнов момента при който и да било от съюзниците. Доста са интересни изпитанията в съюза. бяха ги поблигували преди д аим се срине икономиката и да станат отново "най-велики и без аналози", а иначе просто са делели танковете и за стрелба по пехода са правени гаубични. А 40 мм за времето си дупчи всичко.

                    Comment


                      ValBo написа Виж мнение
                      ....американците не успяват да вкарат 76 мм оръдие вътре
                      Напротив, вкарват, но рпедпочитат по-голямата купола, а след войната доста машини са модернизирани с М1, и в Югославия, и в Азия. Югославските даже се снимат в Героите на Кели.
                      ValBo написа Виж мнение
                      второ английското оръдие не е било предназначено за танкове. Липсва инжектор и поради особености в конструкцията, част от изгорелите газове влизат обратно в куполата. Особено при първите версии. По късно решават в по-голяма степен този проблем, но шегата, че винаги се познавало, кой служи на Фаерфлай по липсата на вежди и мигли, си остава
                      Никое танково оръдие в него период няма ежектор.

                      Comment


                        Вкарват, но на американските военни не им харесва, защото е тясно. Затова остават на 75мм, а след това правят по голяма купола.

                        А за 6 фунтовото оръдие - то е по голямо от американското 76 мм и в куполата става прекалено тясно. Отделно, то връща доста изгорели газове в куполата - май затворът се отваряше много рано. Обгарянията по лицето са били често срещани. Липсата на инжектор го споменах само за да подчератя този проблем.

                        П.П. А какво е задбордовото действие на 57мм снаряд на Чърчила?
                        Сънят е слаб заместител на кофеина!

                        Comment


                          ValBo написа Виж мнение
                          Отделно, то връща доста изгорели газове в куполата - май затворът се отваряше много рано.
                          Wърти ми се спомен че и по-дългата гилза помгаше в това, отделно че е трудна за въртене в танка, но имали са зор, "каквото дал старшината това сложили".
                          за 57 мм - не би трябвало да е много, но при по-дебела броня вкарва осколки, пък и специално Тигър 1 е направен така че да има какво да се запали и/или гръмне когато/ако го пробият.

                          Comment


                            Gaden Gogi написа Виж мнение
                            57 мм на Чърчил дупчи Тигър по-добре от всичко наличнов момента при който и да било от съюзниците. Доста са интересни изпитанията в съюза. бяха ги поблигували преди д аим се срине икономиката и да станат отново "най-велики и без аналози", а иначе просто са делели танковете и за стрелба по пехода са правени гаубични. А 40 мм за времето си дупчи всичко.
                            Кой знае колко хубаво не го дупчи, едно. Второ - когато са го правели, за Тигрите не са и знаели, най-малкото колко точно ще им е дебела бронята. Трето - освен с танкове се воюва и с други цели, а 57 мм по фугасно действие не е особена радост. А Чърчилът си е тежък танк с дебела броня, имало е смисъл да му сложат и по сериозно оръдие. Пето - идеята да отделни танкове за стрелба по пехота явно не е била водеща и при разработването на Чърчила, защото отначало всеки танк е имал и гаубица. Явно вдъхновението, (както и на Грант ) идва от френския B1 bis.

                            Колкото до Матилдата - среден танк без фугасен снаряд, не го хвали. Имат някакъв проблем с концепцията, явно идва още от Матилда I - дебело бронирано нещо само с една малко картечница.

                            Та идеята е, че поне през 1942 вече е било напълно ясно, че трябва по-сериозен калибър, та ако ще и тоя компромис - 57 мм, но куполката на Матилда и това не е позволявала. Със сигурност някакви мераци за модернизация е имало, но нещо ги е спряло. Не съм запознат подробно с британското танкостроене, така че каква е причината Матилда да не получи по-голямо оръдие?


                            thorn

                            Средновековните църкви в България

                            Comment


                              Дупчи го по-добре от всяко дриго в него момент.
                              2. той не е рпавен за тигри и когато са го правели е бил с 40мм
                              3. конепцията им е била таква, Чърчил е имал гаубица в началото, другите са имали гаубични версии.
                              4. Чърчил е пехотен танк, не тежък.
                              6. матилда не е среден танк а пехотен, и е имал съвсем различни цели съответно характеристики
                              7. Като не си запознат защо коментираш? Матилда е заменена от Валентин. А тя е малка и просто няма къде повече да се развива. W смисъл че самия танк е мног малък като размери и няма място за повече двигател/купола/оръдие. следващите пехотни танкове са значително по-големи и съответно въоръжени.

                              Comment


                                Това, че са пехотни танкове (НПП) не оправдава идеята да нямат фугасни снаряди. Просто концепцията е била грешна, не и търси последващи оправдания. Когато са я замисляли, не е била очевидно грешна, но да не забелязваш това сега, през 2021 е вече прекалено. И при това на никой друг не му е хрумнало да прави такива глупости, така че би трябвало и англичаните да са имали някои съмнения. Нещо като Дифайънта.


                                thorn

                                Средновековните църкви в България

                                Comment

                                Working...
                                X