Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За допълнителното брониране на бойните машини през ВСВ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Въхх... Май че ще си остана без боза :not:

    Comment


      #17
      ,
      Attached Files
      Last edited by mellisa; 18-10-2005, 15:05.
      "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
      Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

      Comment


        #18
        Би било много наивно да разчиташ че не знам, още повече че в самото начало на темата съм го споменал.
        Та за да заслужа бозата (напитката е наложена като награда за заслуги от Парабелум): пантера камуфлирана като М 10 за Арденската операция, поразена с базука поради 'щото разликите в ходовата не могат да се скрият и камуфлажът не е свършил работа.
        Доработките се: щитове на куполът, на корпусът и демонтирана командирска купола.

        Comment


          #19
          ,
          Last edited by mellisa; 18-10-2005, 15:06.
          "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
          Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

          Comment


            #20
            И..?

            Comment


              #21
              Впрочем на някой схеми тази пантера я дават с демонтиран дулен спирач, което обаче ме съмнява дали биха го издържали противооткатните устройства. пък и на повечето снимки не се вижда ясно.
              Last edited by gollum; 10-05-2005, 09:22.

              Comment


                #22
                Смених името на темата защото ми попадна напоследък доста нова информация за допълнителното брониране на танковете през ВСВ. След почивката ще се опитам да кача една снимка на Шерман с интересни плочи.

                Comment


                  #23
                  Между другото, едно въпросче (след като имаш интересна информация по борнирането): на www.onwar.com има информация за модификация на "Шърман", която малко ме изненада. Освен "Джамбо", който е ясен и е в серия от под 300 бройки, там е посочен друг тим "Шърман" - М4А3(76)W, който е с бронева защита 114-140 мм в предна проекция и 152 мм на кулата и е поризведен в 4500 бройки от март 1944 г. до края на войната. Подобна бронева защита на практика е сравнима със защитата на някои тежки танкове и изглежда много внушителна. Още повече на подобна голяма серия. Но пък машината е само с 2 тона и нещо по-тежка от стандартните М4А3 (а и оръдието е различно, което също влияе), което ми се вижда малко странно. Има ли някаква по-конкретан информация за тези модели в твоя източник? Да не би на сайта да са направили някоя грешка?
                  Last edited by dibo; 18-05-2005, 21:36. Причина: Правопис

                  Comment


                    #24
                    Ами това още на времето Имперъл беше казал, че е грешка, и аз не съм ровил, а от буквенното означение се разбира само че танкът е с "мокра" боеукладка.
                    А аз уж смених името на темата, а то си стои същото.

                    Сега да пробваме да качим картинката. Я стана, та това са два 1" листа на сандвич закачени на челният лист, както се вижда предпазват и капака на трансмисията, полева модификация на машините с 47 градусов челен лист. Ще се зарадвам ако някой има повече инфо от мен и/или още снимки.

                    BTW, а какво сте чували за Шерманите добронирани с листове от унищожени Пантери?
                    Last edited by dibo; 18-05-2005, 21:38. Причина: Правопис

                    Comment


                      #25
                      Уфф, аре от мене да мине: Гоги ти пита къде са се слагали допълнителни
                      бронирани плочи на пантерата - от версия Д до Г е имало само
                      при ходовата част и отстрани по бордовете и никъде другаде - поне по моя информация. Иначе сега ще ти потърса снимки.

                      Я вижте на какво се натъкнах, докато търсех:
                      Kubinka tank museum and Patriot park travel guide. Russia, Moscow region. How to visit, tickets, tours from Moscow. Tank rides and battlefields.
                      Last edited by dibo; 18-05-2005, 21:41. Причина: Правопис

                      Comment


                        #26
                        Пико казал си нещо като нищо, Съвсем изрично иде реч за допълнителна защита, не за стандартните щитове

                        Comment

                        Working...
                        X