Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Екраниран Т-34

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Я по този начин че вече 10 опита и не иска да ми качи другата картинка

    Comment


      #17
      Re: Зависими ли сте от Интернет?


      По видимому модель т-34 сделана по твоим эскизам...
      "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

      Comment


        #18
        да, моделът е същият, аз съм чеш статия в Танкомастър за него, моделът е от хартия, въпросът е че никъде не съм видял на каква конструкция са закрепени екраните защото очевидно не са директно на корпуса, между него и тях има дистанция.

        Comment


          #19
          Скорее всего крепится на болты, приваренные к корпусу…
          В болие поздних моделях танков, в СССР так и делали.
          "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

          Comment


            #20
            Разстоянието между екраните и бронята е твърде голямо за да са на болтове, по-скоро има някаква ферменна конструкция.

            Comment


              #21
              Maлко снимки по молба на Гаден Гоги, който ги обещал преди да бъде баннат





              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                #22
                А стига бе, самоходен самовар
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  #23
                  красавец, еднозначно! много ми харесва!

                  в повечето книги за Т34 които успях да докопам пише, че действително са на болтове, заварени за корпуса. разстояние между оригиналанта черупка и допълнителното брониране поне на челния лист аз лично не успях да видя на снимките, но ако има някъде, то по-скоро има една гайка или друг вид spacer, върху който стъпва листа. гайките, които фиксират допълнителната броня са заварени ферма определено не биха сложили - аз като неинженер не мога да го обясня, но проблемът на фермата е, че ако тя има една слаба точка цялата конструкция отива на кино. все едно де.

                  сега имам такъв въпрос: поръчвате ли тънките пластмасови листа (от каквито е направена кутията за ЗИПа примерно) или ползвате нещо, което и тук се намира? дали опаковки или са нещо специално - споделете, моля

                  Comment


                    #24
                    3F122 написа
                    красавец, еднозначно! много ми харесва!

                    в повечето книги за Т34 които успях да докопам пише, че действително са на болтове, заварени за корпуса. разстояние между оригиналанта черупка и допълнителното брониране поне на челния лист аз лично не успях да видя на снимките, но ако има някъде, то по-скоро има една гайка или друг вид spacer, върху който стъпва листа. гайките, които фиксират допълнителната броня са заварени ферма определено не биха сложили - аз като неинженер не мога да го обясня, но проблемът на фермата е, че ако тя има една слаба точка цялата конструкция отива на кино. все едно де.

                    сега имам такъв въпрос: поръчвате ли тънките пластмасови листа (от каквито е направена кутията за ЗИПа примерно) или ползвате нещо, което и тук се намира? дали опаковки или са нещо специално - споделете, моля
                    Гоги поиска да доуточня че модела не е негов. А по повод екранировката - челния лист действително е на болтове, но екранировката по бордовете е на фермена конструкция. Проблема на болтовете и страничните екрани предполагам е, че от страни болта не осигурява достатъчно разстояние между бронята и корпуса и има опасност попаднал в екрана снаряд просто да си продължи и да се хакне в бронята.
                    По повод пластмасовите листа - не се поръчват специално, ползват се разни опаковки(примерно от кисело мляко и подобни) - а най-добре е да си потърсиш фотоецвани части ако ще правиш модел, защото с тях ще работиш най-удобно. Принципно разнообразието на пазара на части е толкова голямо, че трябва да искаш да направиш нещо свръхекзотично, за да ти се наложи да прибягваш до самоделки
                    Ето ти една нелоша отправна точка за търсене на части

                    в случай разбира се че си търсиш такива за бронирана техника
                    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                    Comment


                      #25
                      има ли някои точни данни колко е лицето на горния фронтален лист на Т-34 , както и долния фронтален лист
                      за да може да се сметне ако бронята се увеличи на 75мм (от 45мм на 75мм) колко би се увеличило теглото на танка

                      Comment


                        #26
                        има ли някои точни данни колко е лицето на горния фронтален лист на Т-34 , както и долния фронтален лист
                        за да може да се сметне ако бронята се увеличи на 75мм (от 45мм на 75мм) колко би се увеличило теглото на танка
                        лицето на горния фронтален лист е - 33000 кв./см.
                        на долния фронтален лист - 10800 кв./см.
                        общо 43800 кв./см.
                        ако бронята се увеличи със 30мм/3см./ то теглото на танка би се увеличило със (43800*3(7.81))/1000=1027кг.
                        или грубо с ~ 1 тон

                        Comment

                        Working...
                        X