Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Екраниран Т-34

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Екраниран Т-34

    В някоя тема (но не специална) се споменаваше за екранирани Т-34-ки, но не мога да я намеря. Идеята е чер искам да си направя такъв, във варианта с пълно екраниране: бордови екрани +екрани на кулата, направени са към 20 и са използвани при Орел, аз имам чертежи но ми трябват схеми как са били закрепени екраните към корпуса. Благодаря предварително. Обещавам (нещо което почти никога не правя) когато го направя (което може да отнеме няколко месеца след набавянето на четежите) да покажа снимки.

    #2

    Т-34-76э с дополнительными экранами наваренными на башнею и лобовй лист корпуса. (М.Дмитриев)


    Т-34 с дополнительным бронированием, установленным на заводе ¹29, выдвигаются к фронту. Ленинградский фронт. 1942. (РГАКФД)

    Бронетанковая техника и артиллерия времен Великой отечественной войны. Воспоминания ветеранов. Аналитические материалы. Боевые донесения, отчеты по испытаниям, архивные материалы. Обширный фотоальбом, включая чертежи.

    Comment


      #3
      Не това, аз на тези всичките варианти им имам чертежи, +това тук няма никакво закрепване, листовете просто са заварени към корпуса, а това за което аз говоря са щитове като на германските танкове и съответно трябва да има някаква конструкция която да ги държи.

      Comment


        #4
        мисля че са повече от двайсет иса използвани в берлин
        ако те интересува ще ти пусна линкове с модели на екранирани т 34

        Comment


          #5
          Ами дай, но аз нямам предвид Т-34-85 с мрежови екрани (пусто гледай как трябва да обяснявам, ама като не съм виждал снимка на такова в нета). Това е т-34-76 с експериментално екраниране от листове с дебелина 15 мм, покриват бордовете, ходовата чат и купола, по бордовете и купола са наклонение, на ходовата част вертикални.

          Comment


            #6
            Отново за руските попълзновения спрямо България

            сефте чувам за т 34/76 екраниран па и по тоя начин.
            кой модел-41,42 или .43.

            Comment


              #7
              Ако мислиш че от екраните си личи, но определено не е '43

              Comment


                #8
                и аз помислих че не може да е 43 щото купола е многостенен
                и ще се озорят да сложат екрани.пусни някоя снимка.

                Comment


                  #9
                  Нямам скенер, а иначе в танкомастър има цяла статия за екранираните Т-34, евентуално другата седмица мога да се опитам но нищо не обещавам.

                  Comment


                    #10
                    Колко са били ефективни тези мрежови екрани на Т-34 , защото ако са били еднакво ефективни с тези използващи цели брон.листове ( за защита от комулативно заряди)определено ще да са били много по-леки и функционални ??

                    Comment


                      #11
                      Мрежовите за само срещу кумулативни боеприпаси, докато целите са предимно зрещу кинетични.

                      Comment


                        #12
                        за екраните подобни на Pz.III и Pz.IV покриващи корпуса страничнио и куполата се споменава , че са били макс. 7мм -
                        с/у кинетичните какъв ефект са постигали :?:

                        имам предвид , че ако основно те са били ползвани с/у кумулативни заряди изглеждат много тромави .

                        Comment


                          #13
                          Има два варианта за странични екрани с дебелина 15-20мм, постига се същото нещо като при разнесената защита.

                          Comment


                            #14
                            Ето за това става дума

                            Comment


                              #15
                              За lancelot: Битката при Харков

                              Хм а защо не се вижда?

                              Comment

                              Working...
                              X