Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бронирани системи за залпов огън - тактика на използване?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Бронирани системи за залпов огън - тактика на използване?

    Здравейте,

    Интересува ме по какъв начин са били използвани и се използват, в какви съединения и каква поддържка е предназначена за бронираните системи за залпов огън:

    1. Panzerwerfer 42

    2. T34 Calliope

    3. M270

    4. ТОС-1А "Солнцеп¸к"

    Директно към танкови части ли са структурирани?
    При бойни действия прикривани ли са предимно от танкове?
    Възможно ли е да се използват непосредствено на фронтовата линия?

    Въпросите са ми свързани с това, че в много руски източници определят ТОС-1А, като нямащ аналог в света, че едва ли не се бие рамо до рамо с основните бойни танкове на 500 м. от фронтовата линия. Явява ли се примерно M270 негов аналог?

    Благодаря за всякакви отговори и мнения по тези въпроси!

    #2
    Имаше някъде тема по тия въпроси. Буратиното няма аналози, използва се на фронтовата линия, обсега му не е много голям. Другите армии с такива нужди използват за огнева поддръжка системи с голям обсег, включитено авиация.

    Comment


      #3

      Comment


        #4
        Благодаря за отговора и линка с темата,
        Прочетох я почти цялата и доста неща ми се изясниха.

        Преди всичко ме интересуваше "уникалността" на комплекса ТОС и защо този клас го няма в другите армии по света (на толкова близка дистанция, с термобаричен заряд върху шаси от 70-те). Оказа се, че всичко е следствие от редица икономически, ресурсни, производствени, политически... фактори които май си важат само за Русия.

        Comment


          #5
          Здравей, Петър Илиев. Това:
          Оказа се, че всичко е следствие от редица икономически, ресурсни, производствени, политически... фактори които май си важат само за Русия.
          на практика важи за всеки подобен разговор за каквато и да е оръжейна система или форма на военна организация. Винаги има особени обстоятелства, довели до това конкретното нещо да бъде създадено и да се наложи.

          Comment

          Working...
          X