Съобщение

Collapse
No announcement yet.

НК 416, FN SCAR или Magpul Masada ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    tconiotconev написа Виж мнение
    TDI-arms.com - това е израелска фирма производител на тези джаджи.
    Я пробвай тука, че има бая интеренси нещица:
    http://www.prof1.com.ua/catalog.php?catid=102
    Same $#1t: Вы не авторизованы для скачивания этого вложения.

    Няма значение, ще ги изкопая все от някъде тея релси да ги видя...
    Този другият го знам, малко повече ми е пластмасата, приличат ми малко на Тапко...

    Comment


      #32
      .38 Super написа Виж мнение
      Same $#1t: Вы не авторизованы для скачивания этого вложения.

      Няма значение, ще ги изкопая все от някъде тея релси да ги видя...
      Този другият го знам, малко повече ми е пластмасата, приличат ми малко на Тапко...
      Добре, ще се пробам да кача снимките във форума.

      Comment


        #33
        Я да видим сега какво е станало и дали ще ги харесаш.
        Attached Files

        Comment


          #34
          tconiotconev написа Виж мнение
          Я да видим сега какво е станало и дали ще ги харесаш.
          Да, харесва ми повече от нормалните релси, заместващи ръкохватката и предпазителя на газовата тръбичка. Тези са едни от най-разпространените видове;
          http://www.4mags-n-things.com/cgi-bi...cgi?100X375434
          Въпреки всичко покрива кутията и ако трябва да се разглобява за нещо по принцип (щото аз не се сещам за какво да си разглобяваш АК-то освен да го чистиш) пак ще пречи.

          А тука : http://www.avtomats-in-action.com/ (може би си виждал този сайт) има доста странично монтирани стойки, повечето са си оригинални, руски.

          Comment


            #35
            .38 Super написа Виж мнение
            Да, харесва ми повече от нормалните релси, заместващи ръкохватката и предпазителя на газовата тръбичка. Тези са едни от най-разпространените видове;
            http://www.4mags-n-things.com/cgi-bi...cgi?100X375434
            Въпреки всичко покрива кутията и ако трябва да се разглобява за нещо по принцип (щото аз не се сещам за какво да си разглобяваш АК-то освен да го чистиш) пак ще пречи.

            А тука : http://www.avtomats-in-action.com/ (може би си виждал този сайт) има доста странично монтирани стойки, повечето са си оригинални, руски.
            Проблем ще имаш частично, защото тази част където е над капака няма да пречи като за снемане така и за поставяне; възвратния ще изиза лесно същото важи и за затворната рама. Газовата тръбичка вече нещата са наистина кофти ... иска инструмент.

            Comment


              #36
              .38 Super написа Виж мнение
              .................................................. .....................
              Лично аз не съм запознат много с руският патрон, малко ме учудва мнението на DDD за лошото качество на пълнене и другото казано за него... Нямам вчечатления от по-разпространените руски 5.45Х39...
              .................................................. ....................
              М-у другото едно малко отклонение за илюстрация за това за което говорихме преди, как се развива М-ката в днешно време - Сайта на Трой има на заглавната си страница връзка до новата пушка на Ругър, която пристига от магазина тунингована до степен до която повече няма смисъл да се пипа (аз само бих сменил пламегасителя с М-ов) - Студено кована, хромирана цев и хромирана затворна група, газово бутало калашников тип, регулиращо се налягане на системата за използване на заглушител, Магпулски специални пълнители и капаци за релсата, много готини "сгъваеми" мерници и цяла релса за кичене на оптика и аксесоари а предпазителя на Трой, на цевта, ако не бъркам даже е free floating, като на снайперска пушка. Всичко това под 2бона и със сериозното качество на Ругър...
              .................................................. ..............................
              За калашника също съм съгласен с DDD - виждал съм много различни решения за слагане на релса отгоре, но никое не може да стои без да пречи на капака например или да стърчи по-на високо... Има една фирма която монтира релси на капака и използва цялата кутия заедно с капака на АКСУ и бутона отдзад е с по-различна конструкция за да даде стабилна точка на опора и отзад. Релсата седи много стабилно, освен това те слагат и други цеви - малко по-дебели, абе получило се е доста добро оръжие, но такива екземпляри са изключение и са за, общо взето колекционери, не за въоръжаване на армия... Абе, Калашника си е еталон за надеждност и за сравнение, по това няма спор, аз имам тонове посветени само на АК американски издания в които има доста безпристрастни статии от специалисти - и конструктори и от специалните части. В Гънсайт например има специален курс как да се използва пълният капацитет на АК и той не е за цивилни или полицаи, нали се сещаш... Няма нищо лошо да се сравнява което и да е оръжие към АК, просто вече е морално поостаряло, горе-долу е останало на "въоръжение" само по страните от Третият свят, дори руснаците се опитват да разработят нещо което да пасне на стратегията им извън границите им. Може и да бъркам, няма наистина значение.

              А VZ 58 е хубаво оръжие и няма нищо общо с калашника, освен малко външна прилика и калибъра. Не мисля, че пълнителите им са взаимозаменяеми макар, че се заключват по общо взето един и същ начин. Интересна подробност във връзка със споменатото тегло на VZ - макар затвора и да няма удължението на буталото на АК и конструкцията му да е друга и изглеждаща по-компактна, почти няма разлика в тежината на двете части - на VZ и АК. Определено предпазителя е като Мерцедес в сравнение с този на АК а и затвора остава застопорен назад при изстрелване на последният патрон - функция осигурена от пълнителя, може би за това не са взаимозаменяеми.
              М-у другото в последно време чехите имат много сериозно присъствие на американският пазар и с пистолетии и с ловно оръжие. Лично мене не ме учудва това (DDD, още не съм взел друга флоберка...много пари им искат...) защото те правят много добри неща. Това което обаче ме учудва е, че в каталога им за тази година имат и пистолети 1911 на Дан Уессън, които са с изключително добро качество а, явно под шапката на ЧЗ, може би ще са им и по-добри цените ...
              Живи и здрави.
              За 5,45х39 - всепризнато е, че АК74 прави примерно два пъти по-големи групи на 100 м сравнен с М16. НО пък руски опити с АК в калибър 5,56 показват приблизително еднакви групи с тези на М 16; Оттук извода, че лошата групираност на АК се дължи на оригиналните патрони 5,45х39.

              За развитието на М-ката: Американската армия все още не е приела на общовойсково въоръжение М16 с газово бутало; Изглежда и няма намерение. Иначе Ругер и тем подобни са граждански оръжия. Изключвам образците на въоръжение в спец частите - те затова са специални, защото ползват специални оръжия и методи, а не общовойскови.

              Относно релсите на калашника - най-добрата релса за АК си остава стандартната странична, съветски образец, въпреки изброените недостатъци и това, че отстъпва по здравина и точност на горните пикатинни крепежи на М16 (лично мнение). Всички останали опитни съвременни планки са интересни, но в някаква степен пречат на разглобяването на оръжието и не са функционални. А и изглеждат доста тежки.

              За Vz58 и полуавтоматичния граждански CZ 858 Taktical - знам, че се различават съществено от АК. Също мисля, че пълнителите не са взаимозаменяеми, но не съм сигурен. Наличието на затворна задръжка е плюс, но не го смятам за същствен.
              Също не смятам за съществено разположението на предпазителя; Най-съществено предимство на 58/858 пред АК е малкото тегло. Ако и баланса му е по-добър предимствата стават две. ВЗ обаче изглежда по-ненадеждно от АК и по лесно податливо на външни замърсявания.

              М/у другото в различните форуми често като голямо предимство на М16 пред АК се споменава разположението на предпазителя, затворната задръжка, а също и възможността да се презарежда (вкарва патрон в цевта) с лява и дясна ръка. Това разбира се са удобства, но аз не ги смятам за съществени и не мисля че водят до някакво голямо бойно предимство на М16 пред АК (лично мнение, не отричам удобствата). По специално за възможността за презареждане с двете ръце на М16 - резултата от това е, че М 16 се презарежда с лявата ръка както АК се презарежда с дясната. Но винаги едната ръка (дясна или лява) е заета със сменянето на пълнителя и издърпването на затвора /освобождаване на затворната задръжка (при АК само дясната иначе става по-бавно) и след това трябва отново да хване оръжието за да се стреля прицелно. Изискването за тази възможност (презареждане с двете ръце) води до по-високата мерна линия при Г36, FAMAS и някой др. оръжия (струва ми се СКАР).
              Малко встрани от темата - СКАР е много подобен конструктивно на Г36 на ХК! Браунинг май са копирали доста! Сигурно това е вдигнало мерната линия при тази пушка
              П.С. Хайде вземай флоберката!

              Comment


                #37
                DDD написа Виж мнение
                За 5,45х39 - всепризнато е, че АК74 прави примерно два пъти по-големи групи на 100 м сравнен с М16. НО пък руски опити с АК в калибър 5,56 показват приблизително еднакви групи с тези на М 16; Оттук извода, че лошата групираност на АК се дължи на оригиналните патрони 5,45х39.

                За развитието на М-ката: Американската армия все още не е приела на общовойсково въоръжение М16 с газово бутало; Изглежда и няма намерение. Иначе Ругер и тем подобни са граждански оръжия. Изключвам образците на въоръжение в спец частите - те затова са специални, защото ползват специални оръжия и методи, а не общовойскови.

                Относно релсите на калашника - най-добрата релса за АК си остава стандартната странична, съветски образец, въпреки изброените недостатъци и това, че отстъпва по здравина и точност на горните пикатинни крепежи на М16 (лично мнение). Всички останали опитни съвременни планки са интересни, но в някаква степен пречат на разглобяването на оръжието и не са функционални. А и изглеждат доста тежки.

                За Vz58 и полуавтоматичния граждански CZ 858 Taktical - знам, че се различават съществено от АК. Също мисля, че пълнителите не са взаимозаменяеми, но не съм сигурен. Наличието на затворна задръжка е плюс, но не го смятам за същствен.
                Също не смятам за съществено разположението на предпазителя; Най-съществено предимство на 58/858 пред АК е малкото тегло. Ако и баланса му е по-добър предимствата стават две. ВЗ обаче изглежда по-ненадеждно от АК и по лесно податливо на външни замърсявания.

                М/у другото в различните форуми често като голямо предимство на М16 пред АК се споменава разположението на предпазителя, затворната задръжка, а също и възможността да се презарежда (вкарва патрон в цевта) с лява и дясна ръка. Това разбира се са удобства, но аз не ги смятам за съществени и не мисля че водят до някакво голямо бойно предимство на М16 пред АК (лично мнение, не отричам удобствата). По специално за възможността за презареждане с двете ръце на М16 - резултата от това е, че М 16 се презарежда с лявата ръка както АК се презарежда с дясната. Но винаги едната ръка (дясна или лява) е заета със сменянето на пълнителя и издърпването на затвора /освобождаване на затворната задръжка (при АК само дясната иначе става по-бавно) и след това трябва отново да хване оръжието за да се стреля прицелно. Изискването за тази възможност (презареждане с двете ръце) води до по-високата мерна линия при Г36, FAMAS и някой др. оръжия (струва ми се СКАР).
                Малко встрани от темата - СКАР е много подобен конструктивно на Г36 на ХК! Браунинг май са копирали доста! Сигурно това е вдигнало мерната линия при тази пушка

                П.С. Хайде вземай флоберката!
                Не споря по изброените точки, защото да го правя означава да се опитвам да ти променям мнението а аз не обичам да убеждавам никой в неща които са ... лично мнение, особено хора с които мога да водя такъв нормален разговор... Освен това съм съгласен в общи линии с написаното. Само искам да спомена няколко неща, не е задължително да ги приемаш, просто информация за която съм чувал или чел по-често: Абсолютно некоректно е да сравняваме АК47 със AR точно както спомена.
                Това винаги ми е било и идеята и ако трябва да я продължа, бих обърнал нещата и бих задал чисто генерален въпрос, не към тебе а към всички местни интернет разбиратели - как биха сравнили руският 5.45Х39 патрон към 5.56 Нато патрона ? От чисто любопитство ме интересува кой-какво може да каже. Във връзка с нащият разговор, много закоравели привърженици на оригиналната газова система на М16/М4 твърдят, че заради буталото, групите ще бъдат малко по-големи от тези на система без бутало. Макар, че съм чел за доста тестове които опровергават горното, може и да има някаква истина. Аз отдавам по-лошата групираност на АК74 на по-големите допуски и на ъгъла на приклада - той не е променян от когато е бил създаден автомата а по руските сайтове съм чел, че ъгъла му е бил правен така, че ходещ,изправен, атакуващ пехотинец, когато го прикладва да насочва оръжието на около 100-150м. пред него. Това било правено за да може армията да използва по-ефективно новото оръжие в евентуален нов конфликт. Не се наемам да твърдя, че е истина, но като се замислиш, че статистически средностатистическите разстояния м-у армии/бойни подразделения през 2СВ са били грубо в рамките на 200м. подобна постановка прави смисъл. както и да е, ябълки към ябълки - приклада на АК към приклада на която и да е от AR е под ъгъл, което допринася за подвигане на дулото и от там за по-големите групи. Това е много условно, защото ето Цоньо например, съм чувал, че сваля запалка на по-значително разстояние, което аз например мога само да си мечтая да направя, за това мисля е доста субективно...
                За чешкият автомат не мога да кажа нищо - виждал съм го, пипал съм го, никога не съм стрелял с него, общо взето споделям мнението ти.
                За ергономиката на М16 - понеже съм пострелял малко с такива пушки, моето лично мнение е, че сравнение с Калашника не може да има. Конкретно за предпазителя - работиш с него без да пускаш дръжката, също и с бутона за освобождаване на пълнителя. Дефакто, ако не си в извънредно замърсени условия, можеш спокойно да не сваляш от рамото оръжието а да го дръпнеш съвсем малко напред - докъто държиш на прицел, просто пускаш пълнителя с показалеца (нещо невъзможно при АК), вкарваш другият пълнител, затвора се освобождава с удар, който не е толкова силен за да измести оръжието като свалянето от прицелната линия, обръщане и зареждане на дръжка от дясната страна с лявата ръка, като при АК. Всичко това взима на дори нетрениран човек като мене много по-малко време отколкото същата операция при АК. За предпазителя също не искам да говоря, защото е най-шумното нещо на света и освен това трудно се оперира без да пуснеш дръжката... М16/М4 се зарежда посредством лоста който е най-отзад, единствено освобождаващият бутон е от ляво, но, пак в страни от темата - има фирми като Стаг Армс, които местят всички контроли за леваци, така, че това не е проблем.
                Нямам кой-знае какво специално мнение за по-високата мерна линия на новите СКАР и Масада... Моето мнение е, че това се дължи на изпълнението на газовата система а не на възможноста за двустранно зареждане, но всъщност не знам колко е важно такова нещо... Повдигането е минимално, аз без да съм специалист, не мисля, че би се отразило много на работата с оръжието, по-скоро на силуета на боеца.
                Две думи за не-военните копия на АR - Така е, няма да са на въоръжение, но пък не се различват по много от ... специалните модели дето са на въоръжение. Същите цеви, същият туист, същият калибър, същата ако не и по-качествена изработка, същите допуски и същите възможност за закачане на аксесоари... Лего за големи дето викаха в един руски форум.
                М-у другото Колт имат военна разработка за армията на пушка с бутало и на такава с вграден пламегасител/заглушител - Colt APC и Colt AHC, имаха статия в Defence Review но нещо връзката не излиза...
                Жив и здрав.
                Last edited by .38 Super; 06-08-2009, 07:09.

                Comment


                  #38
                  Германците ще заменят част от G-36, поне тия в контингентите зад граница с G-27P - версия на НК-417 с 7,62Х51 мм патрон НАТО.
                  Janes | The latest defence and security news from Janes - the trusted source for defence intelligence

                  Comment

                  Working...
                  X