Съобщение

Collapse
No announcement yet.

SOCOM 16 или Scout Squad ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Kramer професионално формулира спора. Super, оръжието се ползва от стрелец. Всичко зависи от твоята индивидуална подготовка. Или си добър,или не си. Избери си боепрапаса и най-неудобното оръжие за него. Па тренирай...Ако желаеш да станеш средно добър трябва да смениш 3 цеви за три месеца.... п.п. Kramer,имах предвид не "кашишкото", а друго упражнение.
    "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

    Comment


      #77
      майор написа Виж мнение
      Колега Цонев,аз също разчитам на някакъв опит/между другото-изпулнявал ли си с т.нар."каубойско упражнение"? Моят критерий за опит са количеството смислено изстреляни боеприпаси с разл. оръжия. Но да не спориме кой е по-по-най. По-горе Крамер подчерта,че е неправилно въобще да се сравнявт двете оръжия/РПК74 и 7.62ПК/ и е прав. Но на каквато и да е дистанция ПКто е по-перфекто. Аз лично се опитах да направя елементарно сравнение м/у АК74 и АК47. Супер, м/у РПК без двунога И стандартен АК/еднакъв калибър/ избери АКто.Замисли се и ще разбереш защо.
      Колега, при еднакъв патрон и калибър бих избрал АК базирана система с по-дълга цев без да се замислям. За мене, като човек който е убеден в концепцията за free floating barrel, дори и като говориме за АК газоотводна система такъв избор прави повече смисъл, особено в по-малкият калибър, който е по-бърз и с по-права траектория на посочените 300-400м. както казах за вече н-ти път за мене на първо место седи избора на 5.45Х39 и после възможност за по-сбити дубъли на посочената дистанция без двунога.
      Не е задължително да съм прав, виждам логика и в твоята и на Креймър точки, но ако можеш да ме поправиш ще се радвам да поразтеглиме тази "под-тема"

      Comment


        #78
        майор написа Виж мнение
        Колега Цонев,аз също разчитам на някакъв опит/между другото-изпулнявал ли си с т.нар."каубойско упражнение"? Моят критерий за опит са количеството смислено изстреляни боеприпаси с разл. оръжия. Но да не спориме кой е по-по-най. По-горе Крамер подчерта,че е неправилно въобще да се сравнявт двете оръжия/РПК74 и 7.62ПК/ и е прав. Но на каквато и да е дистанция ПКто е по-перфекто. Аз лично се опитах да направя елементарно сравнение м/у АК74 и АК47. Супер, м/у РПК без двунога И стандартен АК/еднакъв калибър/ избери АКто.Замисли се и ще разбереш защо.
        Дали съм изпълнявал първо контролно или т.н. каубойско през 89-90 година не, но май от 90 та до 94 год - да.
        П.П.
        Заради "Майор" и останалите отварям нова тема, която ще започна с няколко цитата от тази.

        Comment


          #79
          Какво е това "каубойско" упражнение. Поне за мен това е пълна мъгла, така, че мола обяснете.

          Comment


            #80
            Uzi, в интерес на истината не си спомням номера му. Просто се опитвам да ядосам колегата Цонев,ама той не ще ... Но Цонев май не го е изпълнявал...Ще му дам бонус: Броят боеприпаси за АК е 62/шестдесет и два/...
            Last edited by майор; 19-05-2009, 11:20.
            "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

            Comment


              #81
              Това явно е някакво армейско упражнение, защото наистина нищо не ми говори

              Comment


                #82
                Да Узи - армейско е! Но може да се използва и за подготовка на разл. подразделения със специфична дейност. Не е нещо особено,НО Е ЗАБАВНО.
                "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                Comment


                  #83
                  майор написа Виж мнение
                  Uzi, в интерес на истината не си спомням номера му. Просто се опитвам да ядосам колегата Цонев,ама той не ще ... Но Цонев май не го е изпълнявал...Ще му дам бонус: Броят боеприпаси за АК е 62/шестдесет и два/...
                  Мило черно влечуго! Значи начално упражнение по мое време се изпълняваше с 3+6 бр патрони, като три броя се стреля по мишена ¹4 на дистанция 100 метра на единичен, а 6 бр по 2 бр мишена ¹8 немога да си спомня вече дистанцията но задължително на автоматичен.;
                  1-во упражнение се изпълнява с 12 бр. патрони ,като целите са картечен разчет мишена ¹10 -1 бр и 2 бр мишени ¹8 които бяха настъпваща -отстъпваща група пехота.
                  Немога да си спомня номерацията на упражнението което се стреляша през бойниците на БТР но бр. на патроните за него бяха 25 бр.

                  1-во контролно т.н." каубойско" се изпълнява с 35 бр. патрони и 1 бр граната имитационна, които се разпределят в два пълнителя по избор на стрелящия.
                  Цели:
                  - Залегнала група пехота състояща се от 2 бр. мишени - картечен разчет мишена ¹10 1 бр. и 1 бр. гръдна фигура мишена ¹6 намиращи се на дистанция 150 метра. Тази цел се появява за време 5 секунди първия път след което при второто вдигане се появява мишената, която не е поразена за време 10 секунди.
                  - РПТО мишена ¹9 намираща се на дистанция 250 - 350 метра
                  - Настъпваща / отстъпваща / група пехота намираща се на дистанция 350 -450 метра ,която включва два броя мишени ¹8 намиращи се на фронт 5 метра една от друга под ъгъл / 5-6 градуса/ като същата се предвижва на дистанция 50-60 метра
                  - Отделение в окоп - наколко мишени ¹8 по които се хвърля граната.
                  Ред за изпълнение на упражнението:
                  След командата "За Бой!" се прибягва 10 метра при което се поставя щик нож на АК зарежда се оръжието заемасе положение за стрелба лежешком, като има прекритие и се стреля вляво или вдясно от прекритието без да се опира оръжието в прекритието или да се опира пълнителя в земята т.е. изцяло от ръце. Стреля се по залегналата група пехота, като преоритетно по картечния разчет, който е важен в оценяването на стрелящия. След това се става и се тръгва напред. Междо другото ако си калпав стрелец и неуспееш да го бутнеш от това положение ти се дава шанс да покажеш какъв стрелец и от движение от където идва въпросното име на упражнението " Каубойско".
                  След въпросната групова цел следва РПТО-то, като първия път по него се стреля задължително прав ако него целнеш мишената се скрива а калпавия стрелец се предвижва напред и след повторната му поява заема положение за стрелба по избор / от коляно, легнал или прав/
                  Следва настъпваща / отстъпваща / група пехота 2 бр ¹8 , която пак си е групова цел, като положението за стрелба по нея е по избор на стрелящия.
                  Последната групова цел " отделение в окоп" по което след команда "Подготви Гранатите!" ....." С Гранатите ОГЪН"!" се хвърля граната.
                  Оценяване вие си знаете много добре .... как се прави ..... и защо се прави номера с груповата цел удряш едната , а другата само я обстрелваш ако искаш се мериш но задължително стреляш .... и гледай да не пускаш повече от два единични .... или да пуцаш по мишените на друг / последното съм го правил по молба на един колега, че инак и тройка нямаше да изкара, но за целта избамка всичките си патрони дето му оставаха на волуме на мах .... пък аз вместо да маркирам стрелба по мойта стрелях по неговите мишени/.
                  Ако искаш и за 2-ро контролно ще ти кажа как се изпълнява.
                  И не ме изпитвай защото държавния си изпит го взех с 6,00 без значение дали е теория, нормативи, стрелба, привеждане към нормален бой, провеждане на занятие.
                  Аааааа междо другото забравих да ти кажа, че държавният ми изпит протече два дена.

                  Comment


                    #84
                    .38 Super написа Виж мнение
                    М14 има толкова много модификации, че аз отказвам да ги следя и да се задълбочавам в тях. Имам доста книжки за тях, онзи ден грабнах една за NM - като гледам как ги правят, то са стандарти, то е мерене на цевите, изисквания за спусъци, патрони, щуротии...сложна работа, не ме учудва, че са толкова скъпи.Ей тея ги правят в Щатите: Rock Island Arsenal иначе те продадоха лиценза за М14 на времето на някаква филипинска компания, дано да не бъркам и те също ги произвеждат. Спрингфилд в момента само взима поръчки за нормалните модели, онея от по $3000 и нагоре ги доставят но пак трябва да чака човек. DMR не ме впечатлява много, аз няма да ставам снайперист обаче Скаут-а много ми харесва защото е по средата м-у пълният размер цев и СОКОМ-ската модификация-става за всичко на нормални дистанции. Проблема е, че изчезнаха от пазара - всичко купува като лудо. След Август, към края на лятото, майче ще се успокоят нещата но определено ще мине доста време докъто презапасилите се решат да налеят обратно оръжията в пазара... Абе, ще се опитам да намеря една за Коледа - ако всичко е наред, това ще ми е подаръка за тази година, нали съм бил добро момче ужким
                    Спорд мен товоренията на

                    With a huge selection of handguns and rifles, Springfield Armory is the premier manufacturer of quality firearms for concealed carry, home defense, hunting and competitive shooting.


                    са най добрите. Несъм имал достъп но при положение ,че това е била фирмата която на много е била ангажирана с производството на .. , а и е държавна .....

                    П.П. Ммамичката му и мечка тези момченца дето са зад голямото гьол немогат ли да направят на едно друго момче подаръче... ей така на приятелска основа и да му подарят едно М14 скаут + 4 бр пълнители за 20 бр патрони. Барем му мине мерака към това пушкало.
                    Майтап знам че е невъзможно, но да си кажа вземе ме огрее щастието, пък и не е грешно човек да си помечтае или побленува ....
                    Обещавам, че ще се грижа за нея като за любимия SLR 95 LHMB. Ще я чистя редовно, от вереме на време ще пуцам с нея за удоволствие като ще гледам да набучвам само 10 ки зада се чувства и тя щастлива

                    Comment


                      #85
                      Колега Цончев, разбирам те! И аз писах писмо на Дядо ни Коледа,щото съм фен на същото,ама...
                      "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                      Comment

                      Working...
                      X