Съобщение

Collapse
No announcement yet.

SOCOM 16 или Scout Squad ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    tconiotconev написа Виж мнение
    Виж гледах ти още един пост и затова ще се помъча преди да ти отговоря подробно да ги посъбера:


    ². Значи да започнем съвпросния модел дето е бил за наемници: Лично аз такова чудо несъм чувал, но знам че руския завод " Молот" правят карабини "Вепр" на които цевните китии са от щампована ламарина, а участъка където е цевта е допълнително усилен точно като на въпросната РПК. Та има някаква американска фирма която го вкарва в САЩ и го пипва тук и там, като се получава наистина нещо успешно за това ти показвам това http://www.robarm.com/mainpage.htm значи същото е в следните калибри 5,45мм ; .223 рем и 7,62х39 мм.
    Оръжието леко коприра галила, но в това няма нищо лошо. Мерните му прибори са полудиопрични или т.н. гост ринг.
    ²². За продуктите на Арсенал: От продуктите на Арсенал съм ползвал и то изключително мното следните дълги нарезни леки стрелкови оръжия, а така също и ловни следните модели и модификации основаващи се на АК / в това влиза носене, стрелба лов и привеждане към нормален бой/: АК-47, АКС-47, АКС-47УФ, АК74Н, АКС-74У; РПК74; РПКС74Н и личния SLR 95LHMB.
    ²²². Това е тук е адреса на американския филиял на арсенал http://www.arsenalinc.com/index.htm , а това тук на Арсенал - казанлък http://www.arsenal-bg.com/hunting.htm .
    Разгледай всички модели и и питай защото за всеки има много специфични неща. Ако желаеш ще ти направя сравнение на единия с другия модел, като ти изложа + и -.
    Значи мога да ти снима една моя статия дето съм писъл за SLR и да я кача.
    П.П. Значи за това което искаш и все пак ако държиш продукта или оръжието да е на базата на АК като същото ще го ползваш за стрелба до 300 метра и съответно да е в калибър 5,45 и същото да е супер точно + възможност за монтаж на оптически мерник веднага вземай РПК74Н и няма да сбъркаш.
    Информативно
    Благодаря за информацията, ще погледна това онова, даже ще им се обадя на тея юнац до мене да видиме какво могат да ми кажат и за РПК и за ВЕПР и за СЛР и задължително ще пиша пак ако имам въпроси.
    --------------------------------------------------------------------------------------
    Ето един от сайтовете за който ти казах:
    http://www.nodakspud.com/page2.htm
    Last edited by .38 Super; 16-05-2009, 05:46. Причина: добавяне на връзка.

    Comment


      #62
      майор написа Виж мнение
      Цонев, Супер желае да притежава оръжие с което да се забавлява.То трябва да бъде на определена цена, да употребява евтини боеприпаси,да е здраво и същевременно да му даде възможност да прояви уменията си.Според законите им/само предполагам/ ще тренира само на единична,т.е.няма да има интензивна стрелба.При това положение к,вото и да вземе ще му върши работа.Тези пичове явно са навитаци да придобият умения. Моят "некомпетентен" съвет е:Super вземи най-евтиното 7,62х39. "Издухай" го на дистанция 100-50м/150/ .Стани добър от всяко положение/вкл. и от движение/.Щом си добър с АК,ще бъдеш и с всичкото друго от този клас.Тогава си вземи нещо най...
      Колега, гледай сега, за забавляването - аз лично се забавлявам с неща дето другите ги нямат и ако отида на стрелбището с един РПК маскиран като АК леваците ще се пулят а аз ще им свалям кеглите... какво по-добро забававние от това ?
      Цената не е важна, за мене е важно първо - качеството, после ефективноста. Във Флорида мога да стрелям и на автоматична и със заглушител ако искам така, че ако имаш късмет да си със мене когато съм с подходящите хора, такъв интензитет ще чуеш, какъвто не са чували от битката за Берлин брато
      както казах - имах китайски АК и на 50м. беше горе-долу добър. То на 50м. няма как да не си добър дори и да ти дадат една дръжка от метла - питай Ник, той е специалист по старите джелеза...
      Не искам АК под 7.62 освен ако не си намеря хубав БГ автомат, изцяло събиран в БГ с фрезована кутия и дървенията който да си го взема ако си надвия на масрафа и да си го паза като класика. Обясних ти защо ми трябва под определеният калибър - ще стрелям два автомата с един патрон, евтино и занимателно.
      Иначе си прав, аз работя по същият принцип, само дето го употребявах за първите си оръжия. Преди 20год. ...

      Comment


        #63
        Super, замисли се като в/у ефективността на изстрела,като придадеш на РПК вид на АК. Още повече под 7.62х39. Да не стане по-неприятно,отколкото със стандартен АК?...
        "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

        Comment


          #64
          .38 Super написа Виж мнение
          Колега, гледай сега, за забавляването - аз лично се забавлявам с неща дето другите ги нямат и ако отида на стрелбището с един РПК маскиран като АК леваците ще се пулят а аз ще им свалям кеглите... какво по-добро забававние от това ?
          Цената не е важна, за мене е важно първо - качеството, после ефективноста. Във Флорида мога да стрелям и на автоматична и със заглушител ако искам така, че ако имаш късмет да си със мене когато съм с подходящите хора, такъв интензитет ще чуеш, какъвто не са чували от битката за Берлин брато
          както казах - имах китайски АК и на 50м. беше горе-долу добър. То на 50м. няма как да не си добър дори и да ти дадат една дръжка от метла - питай Ник, той е специалист по старите джелеза...
          Не искам АК под 7.62 освен ако не си намеря хубав БГ автомат, изцяло събиран в БГ с фрезована кутия и дървенията който да си го взема ако си надвия на масрафа и да си го паза като класика. Обясних ти защо ми трябва под определеният калибър - ще стрелям два автомата с един патрон, евтино и занимателно.
          Иначе си прав, аз работя по същият принцип, само дето го употребявах за първите си оръжия. Преди 20год. ...
          Добре вече ми е ясно със точност какво искаш. За твоя информация ще ти напиша всичко на лични в този или в другия форум.
          Общо взето въпросния компромисен вариянт се очертава SLR 95LHMB в калибър 7,62х39 мм или SLR-100LHMB в калибър .223 рем. като и на двата цевите са 508 мм и са с триделен дулен спирач. И на двата цевните кутии са ковано фрезовани. Пълнители в САЩ както за 5,56 така и 7,62 предполагам че се намират.
          П.П. Ако ги няма въпросните два модела в САЩ вземай смело РПК в калибър 7,62 х39 или в калибър .223 рем производство на арсенал.

          Comment


            #65
            майор написа Виж мнение
            Super, замисли се като в/у ефективността на изстрела,като придадеш на РПК вид на АК. Още повече под 7.62х39. Да не стане по-неприятно,отколкото със стандартен АК?...
            Не 7.62х39 колега, 5.45х39. Това е за което говоря:
            http://www.bashedu.ru/vk/edu/rpk.html
            Заради патрона...

            Comment


              #66
              tconiotconev написа Виж мнение
              Добре вече ми е ясно със точност какво искаш. За твоя информация ще ти напиша всичко на лични в този или в другия форум.
              Общо взето въпросния компромисен вариянт се очертава SLR 95LHMB в калибър 7,62х39 мм или SLR-100LHMB в калибър .223 рем. като и на двата цевите са 508 мм и са с триделен дулен спирач. И на двата цевните кутии са ковано фрезовани. Пълнители в САЩ както за 5,56 така и 7,62 предполагам че се намират.
              П.П. Ако ги няма въпросните два модела в САЩ вземай смело РПК в калибър 7,62 х39 или в калибър .223 рем производство на арсенал.
              Аз разбирам какво ми обясняваш, но за мене определящото на първо място е патрона, за да мога да използвам евтините армейски излишъци.
              РПК или СЛР - аз прикладвам достатъчно добре и двата, нямам проблеми с това, нито с размерите им или нещо друго, патрона ми е определящ. И да - СЛР също е опция която имам в предвид.
              Ще чакам да ми пишеш, благодаря пак че си губиш времето.

              Comment


                #67
                .38 Super написа Виж мнение
                Аз разбирам какво ми обясняваш, но за мене определящото на първо място е патрона, за да мога да използвам евтините армейски излишъци.
                РПК или СЛР - аз прикладвам достатъчно добре и двата, нямам проблеми с това, нито с размерите им или нещо друго, патрона ми е определящ. И да - СЛР също е опция която имам в предвид.
                Ще чакам да ми пишеш, благодаря пак че си губиш времето.
                Зада не си губя времето като ти се изразяваш веднага ти отговарям, пък ти ако искаш ме чувай:
                ². Значи едно РПК никога неможе да се префасонира на АК заради по-дългата цев и втора заради усилената цевна кутия особенно ако тя е от щампованите. Отделно заради въпросната двунога си има някой специфики в предния край на оръжието говорим по цевта.
                ²². Същото важи и за SLR 95LHMB защото дългата цев си е дълга и се вижда от километър.
                Ако смяташ че можеш да излъжеш някой аджамия с това, че стреляш с АК а то не е АК , а РПК може да се получи, но само един максимум два пъти.
                Така, че приеми факта за дългата цев и че не е АК а РПК.
                Ако все пак нети е мерак на АК , а имаш желание за едно М1А спрингфилд си вемай т.е. вземай това което ти е на сърце и мерак, а и финасови възможности.
                Лично аз само ще ти кажа, че със служебния АКС47 който е на 2000 изстрела никога немога да постигнва това което постигам със SLR 95LHMB , като точност на стрелбата, а няма оптически мерни прибори.
                Информативно и зада си направиш сравнение за точност АК74 бие по точна стрелба АК47 поне 5 пъти; РПК 74 ,която е в калибър 5,45 е поне с 5 пъти по точна от 7,62 мм ПК.
                Предимството на малкия калибър е точността на близки дистанция. Недостатък, че наголеми издиша като точност и поразяващ ефект. Точно поради тази причина някой хора са създали 6,5 грендел.
                Last edited by tconiotconev; 17-05-2009, 13:32.

                Comment


                  #68
                  tconiotconev написа Виж мнение
                  Информативно и зада си направиш сравнение за точност АК74 бие по точна стрелба АК47 поне 5 пъти; РПК 74 ,която е в калибър 5,45 е поне с 5 пъти по точна от 7,62 мм ПК.
                  Два пъти по-добри групи на автоматична стрелба. На единична .... не знам, струва ми се 1:1.

                  Comment


                    #69
                    DDD написа Виж мнение
                    Два пъти по-добри групи на автоматична стрелба. На единична .... не знам, струва ми се 1:1.
                    Твърдо заставам зад мнението си че по точност РПК 74 бие 7,62 мм ПК

                    Comment


                      #70
                      Цончев, на автоматичен предимството на 74 е ясно. DDD e прав:на единичен до 300м. са съизмерими, ама на по-голямо разстояние/на че на някой му трябва по-голяма дистанция/?...А при по-силен вятър + дъжд над 250м.?То военните малко тренират стрелба при гадни атм. условия,а си е необходимо за опит. Мисълта ми е,че "точността" е "разтегливо" и относително понятие. На 20м. с прашка/не женска/ по врабче съм по-точен отколкото с автомат. А на к,ва база сравняваш РПК74 със 7.62ПК не разбирам?... И твоят служебен АК не може да бъде критерий.
                      Last edited by майор; 18-05-2009, 19:23.
                      "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                      Comment


                        #71
                        РПК-74 да се сравнява с 7,62 мм РПК-това да, но в никакъв случай с 7,62 мм ПК. Различен клас. РПК е ръчна, ПК - единна.

                        Comment


                          #72
                          майор написа Виж мнение
                          Цончев, на автоматичен предимството на 74 е ясно. DDD e прав:на единичен до 300м. са съизмерими, ама на по-голямо разстояние/на че на някой му трябва по-голяма дистанция/?...А при по-силен вятър + дъжд над 250м.?То военните малко тренират стрелба при гадни атм. условия,а си е необходимо за опит. Мисълта ми е,че "точността" е "разтегливо" и относително понятие. На 20м. с прашка/не женска/ по врабче съм по-точен отколкото с автомат. А на к,ва база сравняваш РПК74 със 7.62ПК не разбирам?... И твоят служебен АК не може да бъде критерий.
                          Че и с двете има богат опит.Дори ако трябва да бъда точен ....я да видим оринтировъчно колко годинки имам стреляно активно с 7,62 мм ПК и 5,45 РПК......
                          Така...... с ПК има 25 години пуцане, а с 5,45 мм РПК 4 години.
                          Точно един период от въпросните 4 години можех да направя твърдо и категорично сравнение за точността на двете оръжия / дори в това сравнение може да включим и 7,62 мм ПКМ, което за жалост независимо, че бяха новички нещо бяха по зле, като точност от ПК/.
                          За въпросния силен вятър съм съгласен с теб за РПК -то , а той най осезателно се чувстваше на дистанция над 350 -400 метра.
                          Казваш, че моя служебен АК неможе да бъде критерии. Е да вярно е защото е със сгъваем приклада и да поясня, че неможе да сравняваш точността на стрелбата на един АК -47 с един АКС-47 / да незабравям, че има възможност на избор при служебните ми АК, което говори че няма да взема какво да е, че ще бъде изцедено до дупка за да ми хареса, че лично сам ще си стегна приклада до толкова, че при разгънато положение да трака минимално и да позволява все пак и нормално да се сгъва".

                          Comment


                            #73
                            tconiotconev написа Виж мнение
                            Зада не си губя времето като ти се изразяваш веднага ти отговарям, пък ти ако искаш ме чувай:
                            ². Значи едно РПК никога неможе да се префасонира на АК заради по-дългата цев и втора заради усилената цевна кутия особенно ако тя е от щампованите. Отделно заради въпросната двунога си има някой специфики в предния край на оръжието говорим по цевта.
                            ²². Същото важи и за SLR 95LHMB защото дългата цев си е дълга и се вижда от километър.
                            Ако смяташ че можеш да излъжеш някой аджамия с това, че стреляш с АК а то не е АК , а РПК може да се получи, но само един максимум два пъти.
                            Така, че приеми факта за дългата цев и че не е АК а РПК.
                            Ако все пак нети е мерак на АК , а имаш желание за едно М1А спрингфилд си вемай т.е. вземай това което ти е на сърце и мерак, а и финасови възможности.
                            Лично аз само ще ти кажа, че със служебния АКС47 който е на 2000 изстрела никога немога да постигнва това което постигам със SLR 95LHMB , като точност на стрелбата, а няма оптически мерни прибори.
                            Информативно и зада си направиш сравнение за точност АК74 бие по точна стрелба АК47 поне 5 пъти; РПК 74 ,която е в калибър 5,45 е поне с 5 пъти по точна от 7,62 мм ПК.
                            Предимството на малкия калибър е точността на близки дистанция. Недостатък, че наголеми издиша като точност и поразяващ ефект. Точно поради тази причина някой хора са създали 6,5 грендел.
                            Дано да не съм те объркал с примера който дадох на майора - далече съм от мисълта да маскирам РПК на АК, просто ме интересуваше дали не мога да сменя приклада предимно защото не ми харесва другият. Знам, че на РПК е направен за да се държи с другата ръка но аз не се интересувам много от автоматичен огън и контрол а от точно оръжие на дистанция до около 300-400м което да прави събрани дубли и РПК ми харесва заради солидната кутия и дългата цев, селектора за режим на огъня а и както вече обясних нагоре - калибъра на патрона ще ми позволи да стрелям друго оръжие а да купувам едни муниции в по-голямо (разбирай - по-евтино) количество.
                            Общо взето приоритета ми е патрона и да е базирано на АК, дали ще е РПК или СЛР не е от голямо значение за мене.Същото се отнася и за размера, защото габаритите на РПК са малко по-големи - няма никакво значение за мене.
                            Ако могат да ми направят СЛР-а да изглежда като обикновен АК (защото пък при него не ми харесват ложите) също не бих имал проблем с него доколкото може да стреля същият калибър. Ако няма такъв СЛР (а аз не мисля, че има под 5.45Х39) значи отивам на варианта РПК74Н както ми писа преди. М14 е отделен проект, най-вероятно тя ще е първа...
                            За групите за които пишете лично аз мисля, че е до това как свикнеш с оръжието, възможностите сигурно са важни но по-важното според мене е да си стреляш повече.
                            Благодаря пак за мненията.

                            Comment


                              #74
                              Колега Цонев,аз също разчитам на някакъв опит/между другото-изпулнявал ли си с т.нар."каубойско упражнение"? Моят критерий за опит са количеството смислено изстреляни боеприпаси с разл. оръжия. Но да не спориме кой е по-по-най. По-горе Крамер подчерта,че е неправилно въобще да се сравнявт двете оръжия/РПК74 и 7.62ПК/ и е прав. Но на каквато и да е дистанция ПКто е по-перфекто. Аз лично се опитах да направя елементарно сравнение м/у АК74 и АК47. Супер, м/у РПК без двунога И стандартен АК/еднакъв калибър/ избери АКто.Замисли се и ще разбереш защо.
                              "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                              Comment


                                #75
                                Значи колега Цонев, за да се сравни 5,45 РПК с 7,62мм ПК /както и казвахме навремето "баба Дона"/или ПКМ, трябва да стреляме от положение за стрелба лежешком и с двете оръжия от двунога. В случая ПК печели внаги по отношение на точността на малки, средни и големи разстояния. Които сме стреляли "ковбойското" знаем, че от движение огън се води по картечния разчет /"Портата" както беше при старото 3-то упражнение/ на малки разстояния, 200-250 м. Там, имайки в предвид теглото на оръжието, действително с 5,45 мм може да се получи и по-добър резултат, и то в сравнение с не добре подготвени картечари с ПК. Иначе, от положение "лежешком" или "от коляно" на средни и големи разстояния ПК е най-точното стрелково оръжие.

                                Comment

                                Working...
                                X