Съобщение

Collapse
No announcement yet.

SOCOM 16 или Scout Squad ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    .38 Super написа Виж мнение
    ...Знам къде си а аз съм "cracker"...
    Един от най-големите колекционери на Мосин е в твоя щат - Тед Дерибери, познаваме се и сме модератори с него в Gunboards. Той е някъде около Атланта, но не в самия град (брр... имах проект там...)

    ПП. Един голям колекционер на АК & СКС варианти е близо до мен, западно от Чикаго. На това отгоре е българин, преди три седмици ходих при него да пострелям с някои от неговите играчки (този път бяха VZ58, Vz61 Scorpion & H&K MP5). Ако искаш да си сгъваш сам кутии и др., ще ти дам координатите му.
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      #17
      Nick написа Виж мнение
      Един от най-големите колекционери на Мосин е в твоя щат - Тед Дерибери, познаваме се и сме модератори с него в Gunboards. Той е някъде около Атланта, но не в самия град (брр... имах проект там...)

      ПП. Един голям колекционер на АК & СКС варианти е близо до мен, западно от Чикаго. На това отгоре е българин, преди три седмици ходих при него да пострелям с някои от неговите играчки (този път бяха VZ58, Vz61 Scorpion & H&K MP5). Ако искаш да си сгъваш сам кутии и др., ще ти дам координатите му.
      Ник, аз не съм в Джеорджа а във Флорида но информацията за АК би ми била много полезна, макар че не смятам в момента да купувам АК. Разбираш сам, че от всичките боклуци които се събират от който може и не може е трудно човек да 1. прецени какво точно го интересува и 2. кой да му свърши работа. Ще съм ти благодарен ако ми дадеш контактна информация за българина около тебе, аз ще го потърся определено, най-малкото за да съм на ясно какво мога да намеря и с какво качество.
      Мосин-а е на мой много добър приятел, полицай, българче. Като ходиме да стреляме прасета го взимаме... Любопитно ми е да знам малко повече просто защото четох интересни факти за това как белгийците им сменяли цевите - мисля, на приятелят ми е такъв.
      10Х за информацията.

      Comment


        #18
        .38 Super написа Виж мнение
        .... четох интересни факти за това как белгийците им сменяли цевите - мисля, на приятелят ми е такъв...
        Освен ако не е един от редките финландски обр. 1891, няма как да е със "сменена от белгийците цев". По какво разбра, че цевта е сменена от белгийците, какво клеймо има?
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          #19
          Nick написа Виж мнение
          Прострелях Mini-30 няколко пъти и моето скромно мнение за него не е добро. Пушка за селски пикап, та да можеш да стреляш по койоти, докато караш из прерията до работа или обратно. Сто пъти предпочитам моя български SLR-101 пред Mini-30. Mini-30 изглежда добре само на фона на египетските и румънските боклучави копия на АК.

          А за стрелбата на 428 ярда...то и Боб Мънден стреля на 150 ярда по балон с 2-инчов револвер и улучва... И какво?
          Бъди по-обстотелствен. Направи коректно професионало сравнение.
          "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

          Comment


            #20
            Не мога, щото не съм професионалист. Накратко, не ме впечатли с групи, бяха по-големи от тези на АК средно качество. Единственото предимство е неръждаемата стомана, от която е направена (този образец, с който стрелях). Освен това, на някои хора Мини-30 им харесва повече "естетически"... въпрос на вкус.

            Но най-важният въпрос за мен беше - защо именно Мини-30, след като мога (можех) да купя фрезиран български АК на по-ниска цена или руски СКС на половин? Патронът е същият, групите същите или дори по-добри, защо точно Мини-30?
            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

            Comment


              #21
              ?...Мъдро!...
              Last edited by майор; 13-05-2009, 00:12.
              "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

              Comment


                #22
                Nick написа Виж мнение
                ...

                Но най-важният въпрос за мен беше - защо именно Мини-30, след като мога (можех) да купя фрезиран български АК на по-ниска цена или руски СКС на половин? Патронът е същият, групите същите или дори по-добри, защо точно Мини-30?
                Извини ме, забравих, че съхраняваш историята/не се шегувам/.Намери нещо от АК BG изпълнение м/у 1959-1979г.- невероятно качество.Твоят SLR101 kak е изработен-"т.нар" точно леене и... или чисто фрезован? Въобще не съм компетентен в технологията,но мисля,че има разлика.
                Last edited by майор; 13-05-2009, 00:35.
                "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                Comment


                  #23
                  Прецизно леене при АК? За пръв път чувам такова нещо.. И "чисто фрезовани" не знам да има, щото там операциите са много и от различни машини...

                  Не, при моя цевната кутия е кована и фрезована, цевта е студено кована около дорник (или поне така твърдят).
                  Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                  A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                  Comment


                    #24
                    Nick написа Виж мнение
                    Освен ако не е един от редките финландски обр. 1891, няма как да е със "сменена от белгийците цев". По какво разбра, че цевта е сменена от белгийците, какво клеймо има?
                    До края на седмицата ще се опитам да я снимам и ще ти покажа всичките клейма а за информацията за финландските цеви - от едно от списанията е, ако го изровя ще ти кажа точно брой, статия и автор. Мисля, твърдяха, че повечето Мосин-Наган винтовки които се въртели в щатите били финландски... Честно, аз не знам много за тях, освен, че стреля доста добре и прави големи изходни дупки в прасетата...
                    Останалото е от списанията и сайта им.

                    Comment


                      #25
                      .38 Super написа Виж мнение
                      ...Останалото е от списанията и сайта им... дупки в прасетата
                      Хммм... списания, сайтове, прасета... хайде малко по-сериозно, все пак. Колекционер си ужким? Или как?
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        #26
                        Nick написа Виж мнение
                        Хммм... списания, сайтове, прасета... хайде малко по-сериозно, все пак. Колекционер си ужким? Или как?
                        Е, колекционер съм но предимно на пистолети и то все на стрелящи екземпляри ... Имах 13 пушки преди но ги продадох всичките, ако ти кажа за какви пари ще дойдеш до тука да ме пребиеш...
                        Сега съм само с пистолетите и то подменил съм по-старите с по-нови модели дето да не се притеснявам да ги разнасям по стрелбища.
                        Знам, че историята звучи малко в страни от "колекционерската" тема, ама то момчето така си използва пушката, не аз... ходи да стреля прасета... Всеки си има приоритети а аз в случая се явявам сеирджия, защото после заедно ядеме прасето
                        В момента си имам един къс списък с какво бих искал да имам като пушки и работя по него. За това събирам повече информация.
                        Разбирам, че товята страст са по-старите оръжия. Аз не съм запознат в детайли с нищо от тях. Харесват ми Маузерите и Манлихер, четох някъде за доста сполучлива партида наречена "българска" правена по поръчка на царското правителство с дупка върху патронника, сигурно знаеш за какво говоря, сигурно не предавам фактите 100% вярно, но общо взето такива неща ме интересуват.
                        За колекционирането - старая се да събирам неща които да стрелят с нещо което да се намира в днешно време за да си ги използвам и точно за това се навивам много за една преса за презареждане. М14, АКС и поне един маузер ще си взема, също в страни от колекционирането - ще си взема и една малка .22лр пушка да си плякам в задният двор.
                        Та такъв "колекционер" съм аз, не от истинските...
                        Пак, ако мислиш, че можеш да ми дадеш контактната информация на човека с АК дето е до тебе ще съм ти извънредно благодарен. Няма да му досаждам, просто искам да си изясня някой неща, мисля знаеш какво имам в предвид. Ако решиш, че можеш да ми го дадеш ще те помоля да ми го пуснеш на личната.
                        Жив и здрав.

                        Comment


                          #27
                          .38 Super написа Виж мнение
                          .........................
                          Пак, ако мислиш, че можеш да ми дадеш контактната информация на човека с АК дето е до тебе ще съм ти извънредно благодарен. Няма да му досаждам, просто искам да си изясня някой неща, мисля знаеш какво имам в предвид. Ако решиш, че можеш да ми го дадеш ще те помоля да ми го пуснеш на личната.
                          Жив и здрав.
                          Кажи какво те интересува за АК и кой модел. Сигурен съм, че ще ти бъда полезен.

                          Comment


                            #28
                            .38 Super, пистолетите са изключително интересна "ниша". По-специално:1890-1955. Всъщност интересни са боеприпасите,за които са конструирани...След втората половина на 20тия в. е досадно...Имаш ли по-спец. интереси?
                            Last edited by майор; 13-05-2009, 23:31.
                            "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                            Comment


                              #29
                              Интересуваш се от късоцевните, значи? Каква литература имаш по въпроса?

                              Имаш ли тази книга? Това е едно невероятно подробно изследване за ранните конструкции, около 900 страници, 1,800 илюстрации и стотици таблици с информация за серийни номера, производство и др. При това е само първи том, втори още не е излязъл.



                              А тези тук три тома, считани за Библията на Люгер?



                              А ето една за пистолетите и револверите на Германия, Австро-Унгария, България и Турция през ПСВ, също сериозен труд:

                              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                              Comment


                                #30
                                Всичко много хубаво колега, благодаря и за снимките и за насоката но немският съм го забравил - не ми е на ниво техническа литература...
                                Оправям се перфектно със руски и английски, ако ми дадеш някой заглавия аз ще си ги намеря от къде да ги купя. Интересуват ме по-точно 1911 и майстори като Дан Уесън, Туси, ЛеБаер, нещо за Каспиан и т.н.т.
                                Може би не е достатъчно "старо" но това е горе-долу интерес ми, заедно с неща за германските късоцевни от периода преди и след последната война но на английски или руски ако може. Определено ще потърся английските заглавия.
                                Благодаря ти предварително.

                                Comment

                                Working...
                                X