Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ново лично огнестрелно оръжие в БА

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    AYB написа
    Интересното е, че е предвидена възможност за двустранно изхвърляне на гилзите.
    Това го има още при Щаер АУГ.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Dinain написа Виж мнение
      Това го има още при Щаер АУГ.
      Всичко го има от още преди това... Каквото е могло да бъде измислено, вече е измислено. Майсторлъкът тука е да комбинираш измислените вече работи, по най-удачния и оригинален начин. Не е толкова въпрос на наука, колкото на творческа интуиция!

      Comment


        Телескопичният приклад ми харесва повече.

        Comment


          Мисля, че конструкцията като цяло е вдъхновена от G-36 на Хеклер и Кох. Откривам някои общи черти, но в това няма нищо лошо разбира се!

          Comment


            G-36 ли е "върха на сладоледа" по сегашните схващания?


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              Според мен - да.

              Comment


                Thorn написа Виж мнение
                G-36 ли е "върха на сладоледа" по сегашните схващания?
                Въпрос на вкус, казало кучето и си ............

                Comment


                  uzi71 написа Виж мнение
                  Телескопичният приклад ми харесва повече.
                  От тука са го видели приклада: http://youtube.com/watch?v=92BsJYzKzpI&feature=related

                  Между другото тази щурмова карабина (виж клипа) май ще измести М-16 в американската армия. За сега са въоръжили само спецчастите, но сигурно ще превъоръжат цялата войска.

                  Comment


                    Аха, сигурно. Тоеа се е казвало за един куп оръжия, но след като купят 1000-2000 бройки за някоя специална част, нещата си остават до там.

                    Смяната на основното стрелково оръжие е достатъчно скъпо начинание, за да трябват сериозни причини за проведеждането му.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Много интересен клип посветен на G-36: http://youtube.com/watch?v=65TyTZlpPlk&feature=related

                      Забележете колко опростено устройство има!
                      Last edited by ; 21-07-2008, 15:08.

                      Comment


                        И още: http://youtube.com/watch?v=zxd7JmFEj-U&feature=related

                        Comment


                          И това: http://youtube.com/watch?v=0nQq87YWP8s&feature=related

                          Comment


                            Много интересен клип за HK-416. Заклетите фенове на М-16 да не гледат, че при тестовете съсипаха един:

                            Comment


                              Тия дни ми казаха, че са купили за 68 бригада Специални сили снайпери H&K MSG-90A1.
                              Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                              Comment


                                1951 написа Виж мнение
                                Тия дни ми казаха, че са купили за 68 бригада Специални сили снайпери H&K MSG-90A1.
                                Гърците (или турците) не помня коя армия вече се отървават от тях като ги заменят не помня със коя система а ние ги взимаме
                                Е ако това не е залежала немска продукция источник на комисионни
                                Оръжието е далеч от качествата на снайпер за спецчастите
                                Става единствено за поддръжка на батальонно (рота или рота придава на взвод --- не става за системна работа на батальонно и по високо ниво) ниво
                                Точността му е до 600 м като на Galil Snaiper да добавя че израелците не са доволни от такава точност а те водят военни действия и това говори много (дори не може да покрие 800 м които са психологическа граница при определяне на професионалния снайпер)
                                Всички конструктивни елементи на добър снайпер но сринати от липсата на точност го пращат при групата на автоматите със снайперска оптика Освен това е тежък като РПГ
                                Да не говорим че 5.56 произвеждаме ама 7,62 mm x 51 NATO (Win .308)
                                ще трябва да внасяме

                                Сериозно за мен това е саботаж (юридически от първи вид) и май ще врътна сигнал до прокуратурата
                                Last edited by Римско I; 20-09-2008, 22:03.
                                СТРАТЕЗИТЕ МИСЛЯТ СТРАТЕГИЧЕСКИ

                                Comment

                                Working...
                                X