Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ново лично огнестрелно оръжие в БА

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Идеята, е че на АК мушката е на цевната кутия, мерникът на цевта, а на М16 и клоновете и мушката е на "дръжката". Няколко сантиметра разлика.





    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      #62
      Тази идея е пределно ясна, ама аз се интересувам от сантиметрите. Пита се колко високо си над земята, а не колко високо си над приклада.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        #63
        Всъщност се пита колко високо ще стърчи главата ти над прикритието. Например над тухлена стена или над бруствер на окоп.


        thorn

        Средновековните църкви в България

        Comment


          #64
          Откъде-накъде стена? Условието е че лежиш - на земята, в която опира най-ниската точка на оръжието, която се явява пълнителя. Тоест търсим височината на оръжието, от най-ниската до най-високата точка. Кало твърди че М-16 (и дори М-4!) е по-висок от АК-47...
          кало написа
          При легнало положение обаче, именно при М16/М4 главата на стрелеца ще е с няколко сантиметра по-високо от главата на стрелеца с АК, просто защото мерните припори са разположени по-високо.
          А пълнителят на АК бил с по-малко от 2 см по-дълъг от този на М-16. Данните, които постнах горе, противоречат на това твърдение.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            #65
            Кало твърди че М-16 е по-висок от АК-47...
            Интересно ми е да узная, че твърдя такова нещо. Тъй като в този форум нерядко се натъквам на този феномен - някой да ми инсинуира твърдения, то, нека помоля, дет се вика, да си говорим с малко по-малко изблици на буйна фантазия.


            Всъщност, ще го напиша за трети път, твърдя, че при прицелване, главата при М4/М16 е по-високо отколкото при АК, заради по-високо разположените мерни прибори. Всъщност спорът е за нищо, защото в легнало положение едва ли има някаква разлика дали си с АК или с М16 (стига да не си легнал в куп пясък, защото тогава има шанс, ако си с последния, за повече засечки от нормалното) във височината на главата ти над земята. А дали лежиш или пък се подаваш над стена, няма разлика - разговорът е за това дали вида на оръжието те принуждава да покажеш на неприятеля по-голяма част от себе си

            Comment


              #66
              Вместо да го повтаряш, вземи да поясниш - какво имаш предвид с "главата е по-високо" - по-високо над земята или по-високо над приклада? Защото ако е второто, но пък височината на самия силует е по-малка, не знам за какво си го споменал въобще - няма никакво значение.

              кало написа
              Всъщност спорът е за нищо, защото в легнало положение едва ли има някаква разлика дали си с АК или с М16 ... във височината на главата ти над земята.
              Е, аз точно за това говоря. Как да измерим дали има разлика - като проверим височината на оръжието и изключим възможността да забиеш пълнителя в земята.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                #67
                Спорите за някакви си нищо и никакви 2-3 см разлика, не повече. По същия начин може да се каже, че има хора с високо чело, с ниско чело - значи първите са по-застрашени.

                Comment


                  #68
                  Болките в гърба не са за подценяване, като се сметнат годишните разходи за военни ортопеди
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    #69
                    [QUOTE=Dinain;220465]Откъде-накъде стена? Условието е че лежиш - на земята, в която опира най-ниската точка на оръжието, която се явява пълнителя. ..[QUOTE]

                    Когато стреляш лежейки, от неподготвена позиция, най-ниската част се явява лакътя на лявата ръка, който определено е по-ниско от пълнителя.
                    Сънят е слаб заместител на кофеина!

                    Comment


                      #70
                      Това и за левичарите ли важи?
                      Виж, добре ще е поне да четеш внимателно преди да пишеш - лакътят ти не е част от оръжието, нали?
                      А ако не е ясно - има се предвид колко можеш да се снижиш, докато стреляш легнал. Е, по-ниско от височината на самото оръжие не можеш.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        #71
                        Честно казано, ако си припомниш упражненията по стрелба, щеше да си спомниш, че вземаш опора от лявата(респективно дясната) ръка, която е опряна на лакътя.
                        Това се прави за стабилност на оръжието.
                        Даже ако погледнеш показаните от Thorn снимки, ще го видиш този момент, нищо че са прави
                        Може да не го прави само ако оръжието е снабдено с двунога.
                        Ъгьла, който осигуравя стабилност на оръжието е големичък. Зависи от размера на ръцете, ширината на гръдния кош, размерите на рамото и още няколко фактора. Това го има в българските устави.
                        Но явно в Изрелската армия, на водачите на булдозери, са преподавали друга тактика.
                        Ако е така, ще съм благодарен да ми покажеш положение за стрелба лежешком с картинка.
                        Сънят е слаб заместител на кофеина!

                        Comment


                          #72
                          ValBo, ти май упорито отказваш да четеш какво ти пишат, а?
                          Аз онзи ден си казах че няма да влизам в поредния спор за кое-желязо-е-най-желязно, ама на, пак влязох. Вземам си поука и се оттеглям от сега.

                          За да съм учтив, все пак ще ти обясня още един път: никой не е говорил за стойки, нито за лакти. Говореше се с кое оръжие силуетът на стрелеца ще е по-нисък - логично, в този случай стрелецът ще се опитва да се снижи колкото е възможно повече. Предвид условията че оръжието се държи вертикално и стрелецът трябва да се прицелва, височината* на оръжието ограничава степента, до която може да се снижи стрелецът.

                          *Разстоянието от долния край на пълнителя до най-високата точка на автомата.
                          Last edited by Dinain; 24-06-2008, 20:18.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            #73
                            Dinain написа Виж мнение
                            Ти май упорито отказваш да четеш какво ти пишат, а?
                            Аз онзи ден си казах че няма да влизам в поредния спор за кое-желязо-е-най-желязно, ама на, пак влязох. Вземам си поука и се оттеглям от сега.
                            Ако нямаш опора, с оръжието можеш само да лежиш, не и да стреляш точно
                            Но то това не е обект на спора, а на кого дължината (на пълнителя ) е по малка.
                            А това е така, защото само това пише по сайтовете.
                            И понеже стана въпрос за четене - аз питах за един друг размер - долна точка на приклада с долна точка на пълнителя и за двете оръжия, защото и това не е маловажно - но него най вероятно го няма

                            П.с. Не знам дали някой носещ Калашников или М16 знае каква им е дължината на пълнителя.
                            Сънят е слаб заместител на кофеина!

                            Comment


                              #74
                              Размерът на силуета на стрелец с М16/М4 (между другото, разлика между двете, ако са снабдени с нормални мерни прибори, няма, поне по височина на оръжието) и на стрелец с АК е горе-долу еднакъв, с известно преимущество за АК. Защото винаги може да се намери местенце за малко по-дългия пълнител, но разликата от няколко сантиметра при положението на главата на стрелеца с М16 няма как да бъде преодоляна. Но като цяло, целият спор няма значение, защото два-три сантиметра за цел, разположена на двеста метра, да речем, нямат никакво значение.

                              Comment


                                #75
                                Е, не става хем да твърдиш че АК-то имало преимущество, хем да е без значение Аз питам отново за тия конкретни размери, някой има ли ги, вкл. автора на твърдението, но отговор така и не идва. Който има справочник, да погледне, който има реплики, да ги сложи заредени вертикално на пода и да ги измери с една линийка - дайте някакви цифри!
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X