Съобщение

Collapse
No announcement yet.

АК-47 с кръгъл пълнител

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Аз отдавна знам за тези дискови пълнители, но както се спомена вече, не са особено практични за монтаж на АК поради голямата маса и габаритни размери. В случая с АКМ (както е показано на снимката) има голям проблем и с разгъването и сгъването на приклада.

    Comment


      #17
      Thorn написа
      Незнам дали пречи и тежи, но вързани с тиксо два пълнителя тежат не по-малко и пречат повече.
      В "локалните" ,"омиротворителни" ангажименти на СА от 80-те насетне, де що е имало бойни офицери от пехотата , са се стремили да докопат ,неуставно,най-малко дъгов пълнител за РПК-45 патрона.И при него сгъваемият приклад не се сгъва отдолу. В интензивни престрелки на къси дистанции при стрелба на дълги редове -7-10 патрона , обикновеният пълнител свършва при 3 откоса . В какафонията на градски боеве , когато е било невъзможно спазването на отчетността пред командира за разходването на боеприпасите , съответно и организирането на снабдяване , катастрофата е идвала след изчерпването на 8-мия пълнител.С такъв боекомплект обикновено са разполагали пехотните части.
      Един от недостатъците на АК в различните му разновидности е липсата на гърловина на пълнителния вход , която да облекчи и "канализира" поставянето на пълнителя, тъй , че многозарядките винаги са били предпочитани .

      Comment


        #18
        Стрелба с редове от 8-10 изстрела е чиста загуба на боеприпаси. Оправдана е само при отстъпление ако противника се намира в непосредствена близост. Идеята е по този начин поне за момент да го накараш да се прикрива.
        Иначе на автоматичен огън откос с повече 2-3 изстрела е излишен.

        Comment


          #19
          Стрелба с редове от 8-10 изстрела е чиста загуба на боеприпаси.
          както е посочено и по-горе - това не важи за градския бой, особено в сгради. стреля се и по половин, че и до един пълнител. и е напълно оправдано.

          Comment


            #20
            Онзи от филма май е същия като на картинката. Заблудил съм се, че е с дървен приклад.

            Comment


              #21
              Че от тази картинка БМП-то е къде по-интересно Явно е БМП-2Д аам с такъв екран на купола не бях го виждал.

              Comment


                #22
                Gaden Gogi написа
                Пречи това че не можеш да си рагънеш приклада без да свалиш пълнителя. Нече не може да се ползва (писах вече че са унифицирани) но е глупава така както е на картинката.
                В първият линк, който си пуснал, пише че се произвеждат и варианти със сгъваем приклад за въздушно-десантните войски. Предполагам, че става въпрос за приклад, като на АКМ - странично сгъващ се. Такъв няма да му пречи пълнителят.
                Като цяло и преди съм чел за РПК, но концепцията ми се вижда малко сбъркана. Като ти трябва картечница какво ти пречи да носиш ПКК, вместо този хибрид, със съмнителна полезност?
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  #23
                  ами този хибрид е на половина по-лек, просто автомат позволяваш стрелба на по дълги редове заради по-тежката цев.а иначе-прикладите се сгъват по различен начин,

                  Comment


                    #24
                    Е, а откъде все пак мога да си намеря този филм, да знае някой ?
                    "Foolish people — when I say "foolish people" in this contemptuous way I mean people who entertain different opinions to mine. If there is one person I do despise more than another, it is the man who does not think exactly the same on all topics as I do." - Jerome K. Jerome

                    Comment


                      #25
                      като на АКМ - странично сгъващ се.
                      прикладът на АКМ не е странично сгъващ се. такъв е на АК-74С, АКСУ, АК-74М и всичките по -нататъшни варианти.

                      tofo написа
                      Е, а откъде все пак мога да си намеря този филм, да знае някой ?

                      Last edited by кало; 28-08-2007, 13:23. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                      Comment


                        #26
                        С АК-47 с дисков пълнител започваше и "SWAT" ако не ме лъже паметта Та в началото на екшъна един бандит бълваше град от куршуми пред една банка със споменатото оръжие
                        "С НАМИ БОГ"

                        Comment


                          #27
                          Това за което се говори тук не е нищо друго, освен унгарската версия на
                          "Калашников"!

                          Comment


                            #28
                            еМГето, вземи та прочети за какво се говори тук, преди нямащи нищо общо с темата обобщения.

                            Comment


                              #29
                              Не виждам никъде да се споменава, че е унгарската версия.

                              Comment


                                #30
                                защото не е. версията няма нищо общо с пълнителя.

                                Comment

                                Working...
                                X