Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Български оръжейни конструкции

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    chewbaca написа

    Да питам; пистолета, който съм го оградил с червена рамка, какъв модел е? На мен не ми е известен. :sm186:

    Comment


      #77
      Никой нищо ли не знае за пистолета. Изглежда доста добре външно - полимерна рамка, съвременен дизайн и т.н. Дали е наша разработка или се произвежда по лиценз?

      Comment


        #78
        Това клипче трябва да го гледате задължително! Много е интересно!: http://vbox7.com/play:2b9e042c

        Comment


          #79
          AYB написа
          Никой нищо ли не знае за пистолета. Изглежда доста добре външно - полимерна рамка, съвременен дизайн и т.н. Дали е наша разработка или се произвежда по лиценз?
          Според запознати около мен колеги - това е "ШИПКА" - произвежда се в АРСЕНАЛ. Ще потърся доп.данни.

          п.п. глупости, обърках се от картечния пистолет. Но другия съм го виждал някъде, ще потърся
          Last edited by НВС; 16-04-2007, 15:06. Причина: неточно мнение!
          "...7. Пациентите във форумите трябва да се съобразяват с условието, че тук не е място за интелектуални изяви от типа на философски монолози, това е лечебно заведение." - Правила за форуми

          Comment


            #80
            Ок...ще почакам. Дано да намериш някакви данни за пистолета.

            Comment


              #81
              9x19mm Arsenal Pistol P-M02 Compact -



              И ето няколко връзки към страниците на нашите оръжейни фирми:
              http://www.arcus-bg.com/ - АРКУС
              http://www.arsenal-bg.com/main.htm - АРСЕНАЛ
              http://niti.kazanlak.bg/products/ - НИТИ
              http://www.vmz.bg/ - ВМЗ
              http://www.opticoel.com/ - Оптикоелектрон
              Last edited by НВС; 17-04-2007, 12:29. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
              "...7. Пациентите във форумите трябва да се съобразяват с условието, че тук не е място за интелектуални изяви от типа на философски монолози, това е лечебно заведение." - Правила за форуми

              Comment


                #82
                Много добре конструиран пистолет, БРАВО!!!!!!! Модерен дизайн, полимерна рамка, отлични пропорции и ергономична ръкохватка, отлично решение за лостчето на предпазителя - подобно е при пистолета ПСМ.
                Кой е конструктор на оръжието? Кога е разработено? За експорт ли е предназначено, или се предлага и за вътрешна употреба? Малко повече инфо моля!

                Comment


                  #83
                  Сега разледах сайта на "Арсенал - Казанлък" и се запознах с данните на въпросния пистолет - достоен конкурент на най-добрите. По нищо не им отстъпва!
                  А някои говорят, че в България не се произвеждали качествени продукти, а...

                  Comment


                    #84
                    здравейте

                    AYB написа
                    Сега разледах сайта на "Арсенал - Казанлък" и се запознах с данните на въпросния пистолет - достоен конкурент на най-добрите. По нищо не им отстъпва!
                    А някои говорят, че в България не се произвеждали качествени продукти, а...
                    Скромното ми мнение е ,4е дали е достойно едно оръжие си проли4ава със времето и се определя от ползвателите.В този ред на мисли ,като един ползвател на КП Шипка мога да споделя ,4е това оръжие не потвърждава по никакъв на4ин претенциите на създателите си за оръжие предназна4ено за правоохранителните органи и т.н......
                    1-липсва едини4ен огън
                    2-нека4ествено е изработено,предпазителят след около година употреба,се разхлопа,тоезт и при най лек контакт се мести
                    3-при стрелба регулярно трябва да си търся болта държащ ложата ,на земята-пада от вибрациите при стрелба явно
                    4-липсва регулируем по дължина приклад,да не говорим ,4е този е така закрепен,4е когато прикладваш по стабилно,при стрелба се мести наляво-надясно от там
                    5-4есто заси4а и то със боеприпаси произвеждани у нас ,от създателите и
                    Мога още да пиша и за укаро4ените варианти на АК ,които ползваме, от които 50% дадоха по ниакакав дефект,а ги взехме 4исто нови... :sm186:
                    А..между другото Шипката ве4е не се ползва,само заема място
                    И друго тези дето конструират да крадат идеи от класики в жанра,и то на цяло,4е засега нищо кой знае какво не сме видели-ползвали
                    Не изскам да обидя някого,просто споделям ли4ен опит
                    Айде Поздрави на вси4ки

                    Само ако може вместо 4 да се използва хубавата буквичка ч.
                    Sir Gray
                    Last edited by Sir Gray; 07-05-2007, 15:36.

                    Comment


                      #85
                      на живо съм виждал шипка само веднъж. направи ми впечатление на невероятно грозна самоделка!


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        #86
                        Thorn написа
                        на живо съм виждал шипка само веднъж. направи ми впечатление на невероятно грозна самоделка!
                        Всеки има право да създаде по-добър картечен пистолет и да критикува след като предложи своето решение.

                        Comment


                          #87
                          За Шипката мога само да потвърдя думите на draka и да отбележа, че тази родна недодялка няма никакъв търговски успех извън насила продадените бройки за Жандармерията.
                          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                          Comment


                            #88
                            Имате право на лично мнение, което обаче едва ли е меродавно.

                            Comment


                              #89
                              значи - първо - подобно на изказаните мнения по-горе е и мнението на други хора, работещи с това чудо на българската оръжейна индустрия, с които се разговорих по темата. тоест - ненадеждно, капризно, разпадащо се, с недобра групираност. с една дума - боклук.

                              AYB, кой, ако не човек, ползващ този продукт, има меродавно мнение? рекламната страничка на производителя ли?!?

                              Гледам, значи, страницата на Арсенал, и се питам - ся какви точно са аргументите почти цялата им продукция да не бъде наречена пиратска, ако липсва лиценз за нея. Разбирам, че сигурно е непатриотично да се мисли така, ама все пак - независимо от разните именца - тва са чисти АК, АКМ, АК-74 и подобни, ПК и ПКМ, ГП-25 и 30, М-203, РПГ-7, СПГ-9, ЗУ-23-2...
                              Last edited by кало; 07-05-2007, 09:16. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                              Comment


                                #90
                                Аргументите от типа на апелесовия - "обущарю, гледай само обувките" не са валидни. Нима не мога да кажа никакво мнение за разлики между Запорожец и Мерцедес ако не съм автоинженер?

                                Ами това ми е най мътната област от правото, но пиратството при оръжията не е рядкост. Не знам дали Израел се е опитвал да оправя юридическата бъркотия около Кфир и Галил.
                                Last edited by Thorn; 07-05-2007, 09:17. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение


                                thorn

                                Средновековните църкви в България

                                Comment

                                Working...
                                X