Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Български оръжейни конструкции

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Е, какво мнение да дадеме след като това оръжие се крие от производителя?! Две снимки, кратко описание на основните ТТ-характеристики, "...без аналог в света" и друго нищо... Поне един клип да беше заснет за да добиеме някаква представа за възможностите на пистолета. Известните оръжейни фирми добре рекламират продукцията си, а тука при нас не знам защо така?
    Last edited by ; 19-12-2008, 19:16.

    Comment


      Ами може да ги е срам от новото пищовче на "Аркус" - с пластмасова ложа и УСМ близък до Р-99 .... и 9х19 патрон

      Comment


        svs написа Виж мнение
        Ами може да ги е срам от новото пищовче на "Аркус" - с пластмасова ложа и УСМ близък до Р-99 .... и 9х19 патрон
        Повече информация...

        Comment


          bsb написа Виж мнение
          Никой от критикуващите досега не каза нищо за замисъла на оръжието, като изключим невъзможността за единичен огън - на хората не им харесваше изпълнението. Нали правиш разлика между проект и конструкция от една страна и материали и изработка от друга?
          Освен това на базата на личните преценки на разни хора, наречени потребители, се гради колективната оценка на дадено изделие. Като има много лични негативни преценки, дори и "Работническо дело" трудно може да създаде колективна положителна оценка.
          Не знам доколко всичко това има общо с темата. Но за пореден път се убеждавам в един свой емпиричен извод - руснаците, а в случая българите, са много добри в изобретяването, конструирането и изработването на единични изделия, ама когато се стигне до масово и серийно производство, нещата се развалят (да не използвам по-неприлични думи).
          Сигурно и създателите на КП "Шипка" не са си изяснили замисъла на оръжието , камо ли след производството му за какво ще служи и кои органи на правоохранителната система ще го използват.
          Всичките му недостатъци , които бяха изтъкнати са абсолютно верни.Дори бих казал , че няма нищо положително , освен , че може да произвежда изстрел.

          Comment


            НВС написа Виж мнение
            http://www.kazanlak.com/news.php?p=s...ws&newsid=3891
            - започва производството на новия БГ пистолет - конструктора му носи фамилия Куцаров (струва ми се). Доколкото знам вече е на въоръжение - има ли някой впечатления от него? Има интерес от реалистична оценка!
            АЗ съм стрелял с него и съм доволен , но съм определено мнооого по-доволен от стрелбата с оригинала Хеклер и Кох.Това , че са закупени 50-100 бройки от ГДО–МП(Съдебна Полиция)не означава ,че е приет на въоръжение.Отзивите на колегите са , че предпочитат да се върнат отново на Макаров.Цената също не е за подценяване 850или950 лева и то за сериозно закупено количество и за сериозна служба , а не за износ или препродажба , без осигурен сервиз и резервни части.За таково количество нали се сещате например Глок или Хеклер какви отстъпки биха направили.
            Все пак нека се стимулира и родното производство , но дано да не е с цената на живота на някой служител.

            Comment


              Тук изглежда добре за запитването ми ...

              Та чаткам си аз пешеходната из Витоша, храбро тръгнал към Черни Връх откъм Железница, и малко преди хижа Физкултурник /не запомних сегашното и име/ намирам да си почива на земята една гилза 9х19. Взимам я, гледам поседяла е известно време ... червена боя отгоре и отдолу ... наша ще да е. Гледам отблизо пише "10 98 9х19", наша ще да е ???
              Това което ми направи по-серизно впечатление, е че "отпечатъка" на ударника не е в кръгла а във правоъгълна форма, нещо което съм го забелязал само при Глок (лично наблюдение, не съм имал много работа с ударници). Питането ми е дали има друг широко разпространен пищов който да оставя подобна на Глок следа в калибър 9х19 и по-конкретно дали е от "Аркус" или друго българско ?
              Мотая се тук от известно време и не разбирам кой е -фил и кой е -фоб ... и мисля, че вече е твърде късно да питам!

              Comment


                Темата е "Български оръжейни конструкции", а споменавате само шипката и пищовите.
                За мен на първо място сред българските оръжейни разработки стои ОГ-7В за РПГ-7. Разработен е в НИТИ и произвеждан във ВМЗ.

                Comment

                Working...
                X