Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пистолет или револвер? Предимства и недостатъци.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Всяка коза за свой крак! Има нужда от едното и от другото.В револвера маже да се наредят халостен,газов,шок и бойни.В пистолета това не става.Пистолета е по удобен за носене,а засечките му идват от немарливото отношение към него.До този момент съм видял само един макаров със счупена пружина на разединителя,и една засечка поради кофти капсула.Иначе проблеми не съм имал,даже и със саморъчно направени боеприпаси.Опазил ме бог още съм жив.
    Иначе за скритото носене най-подхожда ПСМ,но не го допускат до нас.Може би ако се появи в калибър 25 ще си го купя.Впрочем Императора,драги ми Пара беше гръмнат точно с такъв - преправен газов ПСМ.
    А в деберите книги съм срещал и едно английско творение револвер,за който не се изисква само мускулно усилие от страна на стрелеца.Превърта си автоматично.
    Значи - според нуждата и вкуса всеки си избира инструмента.

    Comment


      #32
      АУБ, какви са тези неща дето си изредил сега? Липса на предпазител откога е придимство? Хората не са го измислили това устройство от скука. А как стигна до заключението че такова оръжие е най-подходящо за необучен човек??? Да не му е сложно, да гърми бързо и директно? Такива оръжийца могат да ти погодят фатален номер, ама и без рисковата ситуация. Дай да направим коли за хора без опит, който на всичкото отгоре се паникьосват лесно Моето мнение е, че на такива хора просто не трябва да се дава оръжие, докато не се научат да боравят с него.
      Предпазителят при пистолетите и другите огнестрелни оръжия, които стрелят с предварително взведен ударник, е измислин не за друго, а за да предотврати случаен изстрел. Реално той само пречи, но от друга страна без него неможе. Неслучайно при най-новите разработки на автоматични пистолети, се правят опити той да отпадне. За това има две възможности; да се усъвършенстват УСМ, така че да не позволяват произвеждането на нежелан изстрел, или модифициране на предпазителя - пример за това са пистолетите на Глог, при тях в ролята предпазител играе спусъка. Друг пример е посочения по-нагоре HK P7; при него роля на предпазител играе лоста за взвеждане на ударника в предната част на ръкохватката и т.н.
      Заключението си, че револвера е по-подходящ за неопитни лица, съм го изразил по-нагоре. Чети там, няма да се повтарям...

      Comment


        #33
        АУБ написа
        Заключението си, че револвера е по-подходящ за неопитни лица, съм го изразил по-нагоре. Чети там, няма да се повтарям...
        Няма нужда да се повтаряш, въпросът беше реторичен. Просто логиката на неопитни лица да се дава по-НЕбезопасно оръжие, с което по-лесно се произвежда случаен изстрел ми убягва

        Ник, точно това имах предвид. Изключително малко са случаите и професиите, в които някой ще те нападне без никакво предизвестие. По мои впечатления в 99.9% от случаите, когато се налага да използваш оръжие (които са 0.01% от случаите, в които го носиш) имаш поне 30 секунди да се подготвиш. Именно да използваш, като ваденето, зареждането, свалянето на предпазителя и т.н. се явяват подготовка. Просто реалността не е някакъв уестърн, в който героя си ходи по улицата и от салууна изкачат лошите, размахвайки патлаци. Затова и факторът че се губело време за тези процедури за мен е напълно несериозен - в 99.9% от случаите ще имаш предостатъчно време да го направиш (отделна тема е дали ще го направиш - въпрос на конкретна ситуация, околна среда, инстинкти, наблюдателност и т.н. и т.н.), а останалия 0.01% въобще, ама въобще не си заслужава риска от инциденти. Който риск е time-progressive.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          #34
          Dinain написа
          Я да питам, но кой тук някога му се е налагало да използва оръжие на практика, като не го е очаквал? Оставам с впечатлението че индианци редовно ви нападат дилиджанса на път за града...?
          Аз съм ползвал оръжие на практика , но никога без да съм го очаквал.
          По въпроса за неопитните - съгласен съм че е по добре да нямат оръжие - нито пистолет нито револвер , тъй като ако се наложи да го ползват има три най-вероятни сценария:
          1. Панирват се и не успяват или не посмяват да го ползват. След това им го слагат .....
          2. Панирват се и просстрелват себе си.
          3. Паниррватт се и прострелват невинен.
          Четвъртият вариянт е да прострелят когото трябва , но той е най-невероятен.
          Освен това съм ссе нагледал на мутри с Глокове и ЗигЗауери , които дори си нямат на идея какво може и за какво служи това желязо.
          Факт - обикновено дори не успяват да посегнат към пистолета /и по-добре че е така/.

          Comment


            #35
            Винаги съм казвал, че оръжието е нещо, което е по-добре да имаш и никога да не ти потрябва, отколкото да ти потрябва и да го нямаш.
            Спорът кое е по-добро - пистолет или револвер, решава всеки сам за себе си, иначе обективно погледнато е невъзможно да се реши. Аз например харесвам повече револверите, стига да не става въпрос за носенето им. Личното ми оръжие обаче е Берса Лусбер 844, с патрон 7,65 браунинг. Нося го изключително рядко, въпреки че работата ми е свързана с известни рискове (служебният ми пистолет е другаря Макаров, ама него пък го нося само до стрелбището и обратно). НИКОГА не ми се е налагало да го ползвам, което ме прави щастлив. Това чудо - Берса, е само с единично действие, има три предпазителя - полуотвод на чукчето, стандартен лостов, блокиращ чукчето и блока, и бутон за блокировка на спусъка. Винаги слагам и трите и никога не го нося с патрон в цевта (е, вярно, не са ме гърмели с ИЖ - 54, но то е въпрос на дипломация). Смятам, че инстинктивна стрелба се налага да използват само полицаите и престъпниците, и съм съгласен с Dinain че в общия случай, ако познаваш добре оръжието си, имаш достатъчно време да се подготвиш - 4 сек. стигат в моя случай. Та тъй де, въпрос на личен избор и предпочитания, но все едно да говорим кое е по-добро - джип или лека кола.

            Comment


              #36
              Пак ще споря с вас!!! Много са случайте, в които противника те хваща неподготвен. Не го подценявайте! Малко ли са в близките години показните разстрели на бизнесмени и криминално проявени, за които четеме по вестниците и гледаме по телевизията?! Нали и те носят оръжия и то от най-модерни марки, нали винаги водят с тях и охранители, но какво от това?! Просто нямат време за адекватна реакция в повечето случай. Всичко става внезапно, непочаквано. В създалата се суматоха, кое да направиш по-напред; да се криеш ли, да бягаш ли, да вадиш носеното от тебе оръжие и да отвърнеш на стрелбата...
              Та Dinain, не знам от къде точно са ти процентите (99,9%), но не са много верни! Така смятам...
              Last edited by ; 24-11-2006, 15:38.

              Comment


                #37
                Както каза - бизнесмени и криминално проявени. На първите им е калпава охраната - ти командос ли да бъдеш по напред, или да си гледаш бизнеса? Като си наемеш някой охранител, то му плащаш за да може да ти спаси живота точно в тези там проценти, за които е спора, и той, а не ти, трява да е подготвен. За криминално проявените - те сами си го търсят. Между нас, водещите тази дискусия, едва ли има хора от тези две категории. А другите хора, дето попадат в суматохата защото са се оказали в неподходящо време на неподходящо място, едва ли ще подобрят положението си, ако извадят оръжие и отговорят на непредназначената за тях стрелба. И дали ще имат пистолет, или револвер, едва ли ще е от значение.

                Comment


                  #38
                  Аз като споменах суматоха, имах в предвид паническите действия от страна на обектите на покушението. Другите хора тука не ги намесвам.

                  Comment


                    #39
                    AYB написа
                    Много са случайте, в които противника те хваща неподготвен.
                    Много дълго е да ти обяснявам откъде са процентите, АУБ. Ще трябва да ги приемеш на доверие - обаче ме съмнява че ще го направиш: след горния цитат си мисля че ти наистина живееш в Дивия Запад, разхождаш кучето с бронирана жилетка и до магазина отиваш на прибежки
                    Най-накратко казано - независимо дали си бизнесмен, престъпник, политик или полицай, ако някой е решил да те убива, тоест е тръгнал, планирал, избрал мястото и времето предварително - ти ще разбереш за това чак когато открие огън по теб. И тогава предпазителя ти въобще не играе роля, ами точността на онзи отсреща в джипа - правилната реакция е да се скриеш зад нещо, а не да се правиш на по-бърз. Останалото е Холивуд.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      #40
                      Напълно съм съгласен с Маузер и Динаин. Някой може ли да посочи кога охраната на нарочените за убиване е успяла да отреагира "адекватно". Аз поне не се сещам. Калкото за дипломацията - да върши работа в повечето случаи , както и страха от униформата , обаче в тоя 1 % от случаите когато не върши трябва да си подготвен и като умения и като психика иначе следва "......... при изпълнение на служебния дълг........."

                      Comment


                        #41
                        uzi71 написа
                        Напълно съм съгласен с Маузер и Динаин. Някой може ли да посочи кога охраната на нарочените за убиване е успяла да отреагира "адекватно". Аз поне не се сещам. Калкото за дипломацията - да върши работа в повечето случаи , както и страха от униформата , обаче в тоя 1 % от случаите когато не върши трябва да си подготвен и като умения и като психика иначе следва "......... при изпълнение на служебния дълг........."
                        Точно, точно....за това ставаше дума! :wo-oh: В реалните ситуации почти нямаш време за реакция.
                        Но айде да оставиме горните персонажи настрана. Ето друг сценарии:
                        Вървиш си вечерно време по зле осветената квартална уличка (обикновено е така) на път към дома, а срещу тебе насреща вървят двама или трима непознати. По поведението им нищо не личи, че са злонамерено настроени. В момента на разминаването ви, единият те пита имаш ли огънче, колко ти е часа или нещо такова. Ти естествено се обръщаш към него, но изневиделица докато се усетиш какво става, понасяш няколко удара от различни страни. Разбираш, че си обект на грабеж или разчистване на сметки. Така... Да се биеш с двама или трима е доста трудно, не всеки може да го направи. Но случайно си носиш тази вечер личния или служебен пистолет и ти идва мисълта да го използваш. Как ще стане това при непосредственната близост на нападателите? Как ще го заредиш? Ще ти дадът ли възможност за това?

                        Comment


                          #42
                          Къде останаха пистолета и револвера? И за да не се превърне дискусията в такава без ясна тема, нека всеки си каже защо лично той предпочита едното или другото.
                          Аз като колекционер предпочитам револверите, защото са много по-разнообразни по външен вид, по-красиви и някак си има повече история и романтика в тях. И не на последно място - доста по-стари са като система, пък аз си падам по вехтории. Като лично оръжие обаче си харесвам Берсата, защото има красив и модерен дизайн, тежи 700 гр, компактна е и при стрелба не ти продънва ушите. И не на последно място, има задоволителна балистика.

                          Comment


                            #43
                            Досега не ми се е случвало пподобно нещо /вероятно заради размера ми/. По всяка вероятност ще си спретнем як пердах - правил съм го и друг път. Колкото до писттолета - той е последното средство и извадиш ли го трябва да гърмиш........но всеки сам си решава как да действа.
                            ПП Вече обясних как си нося пистолетите / освен ЧЗ-то имам ПМ и ПСМ/, така , че револвера не ми дава никакви предимства.

                            Comment


                              #44
                              Още един убавец"Рюгер-Вакеро" 357маг, 5.5 инча цев начална скорост 420м/с с "Хиртенбергер"-на 100м -8сантиметрови циментови колове за ограда...
                              иначе килото и двеста са сериозен отказвачески мотив при носенето ... но , луд умора няма , само се поти! :x

                              Мисълта ми е че доста ще се озоря , ако трябва да постигна същото с автоматичен пистолет...

                              Comment


                                #45
                                Павлов,откъде ги вадиш тези картинки бе.Хубави са,ако не броим войнишкото платнище.Що не ги правиш на фона на паметника срещу кабинета ти.

                                Comment

                                Working...
                                X