Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сравнение на някои типове леко пехотно оръжие

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Kramer написа Виж мнение
    По-горе пишехте за патронните тенекийки. В началото на 90-те, когато беше приет 5,45 мм АК и РПК на въоръжение в Българската армия, към комплекта на оръжието влизаха т.н. пластини и преходник към тях, които служеха за по-бързо налентоване на празните пълнители. В интерес на истината не си спомням случаи да са използвани. Към 7,62 мм АК въобще такива няма.
    Е, те евреите измислиха това : http://maglula.tripod.com/Benchloader.htm

    Аз имам up-lula - за пистолетите и работи като за световно.
    Разбира се не говориме за бойна обстановка...
    Last edited by .38 Super; 10-05-2009, 00:52.

    Comment


      Nick написа Виж мнение
      На кои модели кои надписи? За всичките е изключено, трябва да напусна работата, за да имам време да ги снимам. Ето някои български Манлихери (не са включени гръцките, румънските, холандските, португалските и т.н.)
      Затрупа ме с информация-много ми е! Дългото оръжие не ми е интерес,но ме интересува едно нещо, а в момента нямам възможност за точен въпрос. Манекена е облечен добре,но трябва да му намерим дълъг шинел,автентични петлици,поясок,гети, и оригинална каска мод.37г. Копчета с герб са по-трудна работа.
      "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

      Comment


        майор написа Виж мнение
        Mauser Mle 1889/36 -7.65-1099мм-секторен мерник вместо рамков при оригинала-защитена мушка за разлика от оригинала-5 патрона. За разлика от Mauser Mle 1889 e по-къса със 171мм и е с горна полуложа и без охлаждащ кожух...
        Настоятелно ви моля да ми спестите цитатите от Жук. Тов. Жук както винаги се е плъзнал по повърхността и по очевадното... Кое е най-същественото в тази модификация?

        Я погледни снимката и кажи коя от двете пушки е по-къса - 1889/36 или 1889?

        И да - кожухът не е "охлаждащ".
        Attached Files
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          Е, това си е машинка за лентоване. Ама трябва да го носи старшината на ротата.

          Comment


            майор написа Виж мнение
            ...,автентични петлици,поясок,гети, и оригинална каска мод.37г. Копчета с герб са по-трудна работа.
            Как видя, че копчетата са без герб? Защо мислиш, че петлиците не са автентични?

            Каска модел 37? Сериозно ли има такъв модел? Манекенът е с каска модел 36 - и тя ли не е "автентична"?
            Attached Files
            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

            Comment


              .38 Super написа Виж мнение
              От зад напред - запознат съм горе долу с процеса на хромиране, интересно ми е защо именно те са по-неточни - деградация с времето, брой изстрели или някаква промяна в калибъра в следствие на износването на покритието (което аз намирам за малко вероятно, защото всяка цев се износва до определена степен, но ми се струва доста незначителен параметър за да се отрази на точноста). Говориме чисто теоретично.
              За прогресивното нарязване - момчето стреляше със някаква чисто спортна пушка, както казах споменах го като интересен факт от преди 5-6год.
              Това с размера и заряда на патрона при прецизна стрелба си е повече от наука да ти кажа и е интересно. По въпроса за щатските критерии, мисля някъде преди писах точно каква е дефиницията на марин Кор-а за снайпер, което би обяснило много от обърканите на пръв поглед класификации на моделите (във връзка с предишните разговори за М14 например):
              "hold" е употребено в смисъл "consistency" на групите.
              Това е от статия за M82A3 на Берет, не мисля че го има под този си вид в интернет, но лесно може да се намери. Марин-Кор-а също не смята Берет за снайперска винтовка защото тя не е била създавана с идеята да прави групи отговарящи на горното определение а единични точни попадения. Според тях Берет е SASR (Special Application Scoped Rifle)...
              Както виждаш, критериите са различни, според предназначението, аз не се наемам да кажа - това е еди-какво си или нещо друго. В случая със оръжия означени от производителя като еди-какви си всичко е ясно, мисля с изключението, че (давам само пример): СВД не търпи толкова модификации като М14 и за това не попада в друг клас оръжия, като например м25. Примера не е много точен, но идеята е ясна.
              Абе на 6л@да му е лесно - има си една СВД да си се надува а тапериканците се мъчат само да си класифицират разновидностите ако не друго...
              Жив и здрав.
              Защо хромираните цеви правят по-лоши групи от нехромираните - не мога да ти отговоря. Сигурно има нещо във вътрешната балистика или дулния срез, най-вероятно нещо в последните 15-20 см от цевта.
              Това за стандарта на морската пехота за снайперова пушка ми е интересно. Бях чел някъде, че стандарта на НАТО за снайперово оръжие е 15 инчова група на 600 ярда, мисля от 10 патрона (38 см на 548,64 метра или 41,6 см/600м), което е точно 2 ъглови минути. Знаеш ли дали е променен този стандарт или това което пишеш е стандарт само на морската пехота на САЩ?

              Comment


                Nick написа Виж мнение
                Кое е най-същественото в тази модификация?

                Я погледни снимката и кажи коя от двете пушки е по-къса - 1889/36 или 1889?

                И да - кожухът не е "охлаждащ".
                1. А ти защо ми показваш карабинен вариант на оригинала на Mauser Mle 1889. 2.Прав си- кожуха има и защитни функции.
                "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                Comment


                  майор написа Виж мнение
                  .. карабинен вариант на оригинала на Mauser Mle 1889...
                  Защото не е "вариант на оригинала", ами си е оригинал; и защото искам да покажа, че "Mle 1889" не е достатъчно описание на модела, а е нужно и нещо друго (fusile, mousqueton и т.н.)

                  майор написа Виж мнение
                  .. кожуха има и защитни функции.
                  Всъщност, тази функция (предпазващата) е 50% от предназначението му. А коя е другата функция на този кожух?
                  Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                  A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                  Comment


                    Nick написа Виж мнение
                    Как видя, че копчетата са без герб? Защо мислиш, че петлиците не са автентични?

                    Каска модел 37? Сериозно ли има такъв модел? Манекенът е с каска модел 36 - и тя ли не е "автентична"?
                    Аз ти говоря сериозно, а ти се обиждаш. Браво за копчетата,това е най-трудно за намиране!. Иначе униформата е малко в стила на клуб "Традиция", но върви.Задължително смени колана. И на главата една крумовка, а каската на колана.Шанс си имаш?
                    "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                    Comment


                      Nick написа Виж мнение
                      Защото не е "вариант на оригинала", ами си е оригинал; и защото искам да покажа, че "Mle 1889" не е достатъчно описание на модела, а е нужно и нещо друго (fusile, mousqueton и т.н.)


                      Всъщност, тази функция (предпазващата) е 50% от предназначението му. А коя е другата функция на този кожух?
                      Ама сподели тази информация. Това е целта на форума-да получим по-добра култура в интересите си. Иначе се получава едно ГОЛЯМО НИЩО. И всеки ще ти бъде благодарен.
                      "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                      Comment


                        Иначе се получава едно ГОЛЯМО НИЩО
                        Такъв съм си аз, само изпразнени от съдържание мнения мога да пиша, без грам информация...

                        Затова пък Интернет е пълен с безплатна мъдрост! А и книжките на Жук са поевтинели от 1980 насам, сержант Хог също май го издават в България достъпно...
                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          NICK, в това е проблема:достъпната/за мен/информацията е поднесена често непълно,неточно,без съществени подробности, лошо илюстрирана и с изключително недостатъчна теоретична част,която би трябвало да включва история,терминология,механика,материалознание,техн ологии и т.н... А когато липсва и арсенал пред заинтересования всичко е в сферата на предположения,логика и известна практика.
                          Last edited by майор; 10-05-2009, 14:34.
                          "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                          Comment


                            майор написа Виж мнение
                            ... теоретична част,която би трябвало да включва история,терминология,механика,материалознание,техн ологии и т.н....
                            Това с литературата ми е пределно ясно и точно затова аз се старая да имам по няколко целеви изследвания за всеки отделен модел или система.

                            Това, което не ми е ясно е защо някои господа тук, които дори не знаят калибър на оръжието, вместимост на магазина и други елементарни неща (камо ли да имат опит със самото оръжие) се впуснаха да ми обясняват как не съм знаел и как съм грешал в написаното - ей това не ми е ясно. Виж по-долу какво ми обяснява един такъв специалист:

                            ... нещо мой забравяш, че на съветската пълнителя се снема и на негово място се поставя друг. Е колега сега кое по лесно се презарежда? ако смяташ, че по лесно е да презаредиш едно оръъжие, което ползва тенекиени пачки нищо си се объркал. Междо другото още нещо информативно за теб..
                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              DDD написа Виж мнение
                              Защо хромираните цеви правят по-лоши групи от нехромираните - не мога да ти отговоря. Сигурно има нещо във вътрешната балистика или дулния срез, най-вероятно нещо в последните 15-20 см от цевта.
                              Това за стандарта на морската пехота за снайперова пушка ми е интересно. Бях чел някъде, че стандарта на НАТО за снайперово оръжие е 15 инчова група на 600 ярда, мисля от 10 патрона (38 см на 548,64 метра или 41,6 см/600м), което е точно 2 ъглови минути. Знаеш ли дали е променен този стандарт или това което пишеш е стандарт само на морската пехота на САЩ?
                              Виж сега, това което аз мога да намеря, може да го намери общо взето и всеки един с компютър и интернет. Споменатият стандарт за ЮСМК е взет от едно списание което го издава Берет, мога да посоча точно издание, стр. и статия но ме съмнява, че може да се намери онлайн. Мога да преснимам и да дам връзка ако някой се интересува.
                              Порових и да ти кажа най-сбитата и най-коректна според мене информация намерих в ... Уикипидия. Най-прозаичният вариант, не е спомени на съветски участници в реални събития, но това е което покрива разговора като информация. Гледай по-специално раздела Accuracy.
                              Между другото открих и текст който горе-долу отговаря на въпроса ми за хромираните цеви:

                              Unlike many battle rifles and assault rifles the bores are usually not chromed to avoid potential inaccuracy due to an uneven treatment.

                              Тъй като скоро четох статия за Чей-Так (която ако някой се интересува също мога да снимам) проверих и техният сайт където пък попаднах на следният текст(в References), който хвърля малко светлина върху въпроса ти:

                              Doing MOA capability testing is expensive. This is done by shooting 100 shots, no less than 2 minutes between each shot, correcting for conditions on each shot at 90% of the gun's supersonic range. You count the number of shots within a x MOA diameter. 80% of those shots in a x MOA arc within 90% of supersonic capability gives a REAL MOA value capability for a military grade long range rifle. If 80% of those shots fall within 0.9 MOA, then that is the gun's capability. If humans are shooting the guns, then you should use at least 5 shooters and average the values. Of course, a gun's individual capability should be tested at 200 yards (180 m) to determine if the gun can hold a real group or not. We did this with the .408 in 2001 and 2002. Gives honest numbers, but costs a lot. (statement by Mr. Dean Michaelis, former co-owner and test shooter of CheyTac LLC)


                              Това което аз знам е, че при чисто снайперски системи е важно изработката и качеството на цевта, начина за захващане - всички точни системи имат т.н.р. "free floating barrel" и качествени ложа и приклад.
                              Също което съм чел е, че най-качествено ускорение се получава при цеви с дължина до 24". Над тази дължина наистина няма голямо значение колко ще е дълга цевта защото няма да постигне по-голямо ускорение на куршума. Най-грубо казано.
                              Пак там е споменато и за военни срещу полицейски приложения и особености на оръжията - не съм сигурен дали тук спорех с някой за дължината на цевта спрямо точноста и като споменах полицейски приложения ми казаха, че говоря глупости и снайпера си е снайпер без значение къде се използва.
                              Както и да е, може би някой друг ще даде повече информация по въпроса.
                              Друго да те питам (предполагам имаш представа а и ако някой друг може да каже нещо - заповядайте) - търся цяло-размерна .22lr bolt action прецизна пушка с пълнител, без значение колко голям - 5,10 заряден. В момента съм се огледал в Savage Mark II BTVS, но ако някой може да предложи по-добро за подобни пари ще съм благодарен за информацията.

                              Comment


                                .38 Super написа Виж мнение
                                .................................................. .............................
                                Друго да те питам (предполагам имаш представа а и ако някой друг може да каже нещо - заповядайте) - търся цяло-размерна .22lr bolt action прецизна пушка с пълнител, без значение колко голям - 5,10 заряден. В момента съм се огледал в Savage Mark II BTVS, но ако някой може да предложи по-добро за подобни пари ще съм благодарен за информацията.
                                Какво разбораш под цялоразмерна? Не знам и какви са парите на Сежидж в ЮС (изобщо малко познавам тези пушки, гледах наскоро една в 30-06, не ми харесаха пластмасовите и мерници), но ако вземеш ЧЗ мисля няма да сбъркаш; От прецизните например CZ 452 - 2E ZKM VARMINT или CZ 453 VARMINT; Разликата м/у първата и втората е в спусъковия механизъм. Аз има 452 Style с 50 см цев и съм много доволен от нея, надали разликата в точността в този калибър, м/у нормалната и варминт цевта е голяма. Иначе варминта е доста по-тежка от моята.

                                Comment

                                Working...
                                X