Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стрелково оръжие (пехотно въоръжение)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    На мен това ми е много интересно: https://en.wikipedia.org/wiki/XM25_CDTE
    Казват (и то не само в уикито) че в Афганистан е било на порядъци по-ефективно от нормалните оръжия на пехотата. Скоро ще го приемат на въоръжение. По двама човека във всяко отделение трябва да са с такова (ако пак не му отрежат финансирането).

    Click image for larger version

Name:	XM25--1024x680.jpg
Views:	1
Size:	132.5 КБ
ID:	548706

    С две думи за който не му се чете укито: 25мм скоростна граната с ефективна стрелба до 800 метра. Специален мерник и лазерен далекомер, които предават данни на гранатата. Гранатата се взривява на един метър над целта. Можеш да избереш дали да убиеш, или само да зашеметиш целта, в зависимост каква граната използваш. Твърди се (от практически опит) че всякакви стандартни укрития от рода на камък, стена, машина и т.н. стават напълно безсмислени. Командир на взвод от Авганистан, твърди че престрелки които преди се водели по над 20 минути, сега приключвали за 2 мин.


    Amazon написа Виж мнение
    Ако не се бъркам, този на гифчето е собственик на оръжеен магазин, оръжеен маниак и известен с клиповете си в тубата. Вероятно прави шоу.
    Не се бъркам. Човека е от
    Military Arms Channel
    . В клипа откъс от който е пуснал Кало, се разискват предимствата и недостатъците на булпъп системите. Гилзите не му парят

    П.П: Май това е оригиналният клип:
    Last edited by Amazon; 02-12-2015, 20:08.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Amazon написа Виж мнение
      На мен това ми е много интересно: https://en.wikipedia.org/wiki/XM25_CDTE
      Казват (и то не само в уикито) че в Афганистан е било на порядъци по-ефективно от нормалните оръжия на пехотата. Скоро ще го приемат на въоръжение. По двама човека във всяко отделение трябва да са с такова (ако пак не му отрежат финансирането).

      [ATTACH=CONFIG]29426[/ATTACH]

      С две думи за който не му се чете укито: 25мм скоростна граната с ефективна стрелба до 800 метра. Специален мерник и лазерен далекомер, които предават данни на гранатата. Гранатата се взривява на един метър над целта. Можеш да избереш дали да убиеш, или само да зашеметиш целта, в зависимост каква граната използваш. Твърди се (от практически опит) че всякакви стандартни укрития от рода на камък, стена, машина и т.н. стават напълно безсмислени. Командир на взвод от Авганистан, твърди че престрелки които преди се водели по над 20 минути, сега приключвали за 2 мин.
      Това го даваха и в Дискавърито; Накратко: гранатомет с намален калибър (маса и оттук по-малък откат и по-далечен изстрел) на гранатите и програмируемо чрез чип дистанционно взривяване. Отдавна го даваха, ако досега не са го приели на въоръжение или е много скъпа гранатата, или не е надеждна, или и двете. Впрочем Афганистан е едно, но при гъста растителност лазерният далекомер не е ли неефективен?
      М/у другото, руснаците не минаха ли и те на 25мм гранати?

      Comment


        Не съвсем по темата но имам въпрос: Някой стрелял ли е с 45-70? Хвърлил съм око на един Marlin Guide, но ме е страх че жената която е слабичка, ще и се откине рамото от отката?
        По оръжейните форум казват че отката повече "бутал" отколкото "удря", обаче там пишат хора получили първата си пушка 12 годишни и претръпнали от всичко, та много не им вярвам.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Пукал съм с левърка "Марлин" и с реплика на "Шарпс" . До тук с въпроса. Сега за съмненията - 45-70 е една базова величина , около която се въртят много възможности . Вариации на тегло, форма и скорост на проектила - леки и бързи , тежки и бавни ... бавните ритат повечко . Но за 50 кила жена всичко ще е стрес . И все пак отката е несравнимо по-слаб от този на 16 калиброва двуцевка . От значение е и дължината на цевта - по-голямата прави оръжието по-тежко , ерго намалява отката , особено , ако говорим за октагонални цеви , но пък и при бавните , пътят на куршума е по-голям , от там и силата на отблъскване ...

          Апропо , понеже този калибър е бил на основно въоръжение в САЩ арми близо 30 години , въпросът си е съвсем по темата .
          Last edited by Todor Pavlov; 16-02-2016, 23:57.

          Comment


            А с едно естетично кожено чохълче с амортизатор , надянато на приклада , отката ще се смекчи значително ...

            Comment


              Разбрах. Щом го сравнявш с 16 калиброва само аз ще мога да я ползвам. За сега ще се огранича с АР-ка.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Amazon написа Виж мнение
                Не съвсем по темата но имам въпрос: Някой стрелял ли е с 45-70? Хвърлил съм око на един Marlin Guide, но ме е страх че жената която е слабичка, ще и се откине рамото от отката?
                Да, стрелял съм с Трапдоор. Откатът е нормален, но както пушката, така и аз сме доста големи. Усещането за откат е силно индивидуално и, естествено, зависи от техниката на прикладване.

                Мога ли да попитам защо точно .45-70? Този патрон го избират хората, които очакват да им излезе опасен хищник и им трябва компактно многозарядно оръжие. Сестрата на един мой познат ходи с такава пушка, но тя е учителка в някакво загубено село в Аляска, където и до нужника ходят въоръжени, защото по улиците им се разхождат мечки.

                ПП. Купи ѝ една такава многозарядка, може да стреля с нея цяла седмица без презареждане...









                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  Ами Тодор го спомена. Историческата стойност. За мен това си е символ. Марлин левър акшън в 45-70 government е нещо което искам от години.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Историческа стойност? Марлин си е ново оръжие, ще трябва да чакаш стотина години за такава стойност. Иначе и аз харесвам Марлин, особено в този калибър, макар че не смятам да го купувам, защото предпочитам само стари оръжия. Или както един познат колекционер се подписва в оръжейния форум, "If it's made after 1918 it's a reproduction".
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      Да, така е разбира се. Марлина е реплика на същото пръжие от 1895. Но все пак е същата механика която ме радва. Така че има "историческа стойност" за мен, не по принцип.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        При вас е гъчкано със запазени екземпляри на ретро-оръжия , не са по-скъпи от съвременно производство , същевременно са достатъчно надеждни ... Гледай Ник какви чудесии вади ! Вземи си един класически "Уинчестър" 1894 с този калибър и се радвай на живота

                        45-70 от къса цев е с отчайваща , за съвременните ни разбирания, балистика ... Както Ник посочва , е до 100-тина метра максимум по големи добитъци ...

                        Comment


                          Todor Pavlov написа Виж мнение
                          ... Гледай Ник какви чудесии вади...
                          А позна ли "чудесията"? Нямам предвид само името на модела, той е в името на файла. Имам предвид нещо за бойната му история, а по-точно как е свързана с нашата история.
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            Предавам се ?

                            Comment


                              Еванс, военен модел (виж релсата за щик). Купен е през РТОВ в много малки количества от Русия и от Турция. Оцелели са два екземпляра в музея на артилерията, инженерните и свързочните войски в Петербург. Американската преса от онова време отразява участието на оръжието в РТОВ. Този модел е много рядък; спортните варианти не са толкова редки.
                              Attached Files
                              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                              Comment


                                Todor Pavlov написа Виж мнение
                                При вас е гъчкано със запазени екземпляри на ретро-оръжия , не са по-скъпи от съвременно производство , същевременно са достатъчно надеждни ... Гледай Ник какви чудесии вади ! Вземи си един класически "Уинчестър" 1894 с този калибър и се радвай на живота

                                45-70 от къса цев е с отчайваща , за съвременните ни разбирания, балистика ... Както Ник посочва , е до 100-тина метра максимум по големи добитъци ...
                                Живот и здраве и до там може да стигна. Гледал съм доста за това. Ерик иракският ветеран постоянно ги препоръчва. Купуват от някакви складове които продават "military surplus". Твърдят че отиваш в склада и срещу 50 лева си тръгваш с мосинка. Или далеч по-големи екзотики от Мосин.

                                А колко къса цев имаш предвид за марлина? Не съм наясно колкото теб, но съм чел че 16 инча за 45-70 било напълно достатъчно. Това заради спецификата на боеприпаса, по-дългата цев не увеличавала сериозно скоростта.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X